reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Kochana, aż nie wiem, co powiedzieć. Zamiast o sobie i swoich odczuciach wolę posłuchać jak Ty się z tą wiadomością czujesz, co przeżywasz.
Te przyrosty bety kilaset procentowe wcale nie muszą świadczyć o ciąży bliźniaczej. Wiele dziewczyn już o tym pisało. A jeśli rzeczywiście to ciąża bliźniacza - o czym dowiesz się na następnym usg - to tak, jest jednojajowa.

Np. ja na początku ciąży miałam betę w piątek 60,71 a po trzech dniach w poniedziałek 338,75. Ponad 5x wyższy wynik. :D
Masz ma myśli zaśniad? Przed chwilą o nim czytałam. Mam coraz większy stres...
 
reklama
Znalazlam taka tabelke. Wynika z niej, ze te 4.5mm odpowiadaja dokladnie mojemu terminowi z OM. Skad sie biora takie roznice w obliczaniu wieku ciazy przez lekarzy?

Zobacz załącznik 1297175
Nie wiem skąd masz tą tabelkę, ale moim zdaniem jest błędna. Ostatnio gdzieś znalazłam inną i odpowiadała temu co mi wyszło - zarodek 2mm i USG wskazało 5w5d - czyli dokładnie tyle ile mi wychodziło od owulacji.
 
Masz ma myśli zaśniad? Przed chwilą o nim czytałam. Mam coraz większy stres...
Nie, nie chodziło mi o zaśniad. Gdyby to był on, to już od samego początku byłyby nietypowe przyrosty bety.

Odnośnie moich odczuć, to ja bardzo ucieszyłam się na myśl o bliźniakach i że tak lekarz Ci powiedział. Najwidoczniej nie widzi w tych wynikach nieprawidłowości a jedynie szansę, że to mogą być bliźniaki, a nie jakieś komplikacje.

A buzia mi się uśmiechnęła, że to mogą być bliźniaki. Ja bym bardzo chciała mieć... :)
 
Nie wiem skąd masz tą tabelkę, ale moim zdaniem jest błędna. Ostatnio gdzieś znalazłam inną i odpowiadała temu co mi wyszło - zarodek 2mm i USG wskazało 5w5d - czyli dokładnie tyle ile mi wychodziło od owulacji.
Tabelka jest ponoc sporzadzona na podstawie IVF. Pokazesz swoja?
 

Załączniki

  • A6ADD87C-99C4-4F6B-B290-36A843AECCE0.png
    A6ADD87C-99C4-4F6B-B290-36A843AECCE0.png
    34,8 KB · Wyświetleń: 45
Nie, nie chodziło mi o zaśniad. Gdyby to był on, to już od samego początku byłyby nietypowe przyrosty bety.

Odnośnie moich odczuć, to ja bardzo ucieszyłam się na myśl o bliźniakach i że tak lekarz Ci powiedział. Najwidoczniej nie widzi w tych wynikach nieprawidłowości a jedynie szansę, że to mogą być bliźniaki, a nie jakieś komplikacje.

A buzia mi się uśmiechnęła, że to mogą być bliźniaki. Ja bym bardzo chciała mieć... :)
Mi już wszystkie myśli przyszły dziś do głowy. Ja już nie wiem co mam myśleć, mam tylko ogromną nadzieję że laboratorium się pomyliło i nie chce przyznać się do błędu. Mój mąż powiedział że on tego nie ogarnie 🙈 że dwoje to za duzo na jego jedna głowę.... Ale szczerze ole bliźniaki niż jakąś chorobę 😕😣 najlepsze jest to że od samego początku miałam przyrosty równe 125% a teraz aż tyle 😒 ciekawe czy tata beta może być normalna przy jednym dziecku
 
Plemniki mogą przetrwać ponoć do 7 dni w pochwie, więc zapłodnienie może być nawet 7 dni po seksie. A potem jeszcze czas na zagnieżdżenie zarodka która trwa od 6-12 dni.
Myślę że tym są spowodowane ciążę młodsze niż dni cyklu.
A przynajmniej tak sobie wmawiam bo ja mam młodszą o 1,5 tygodnia

Ja dziś właśnie od rana cały dzień przeżywam te moje wczorajsze wizyty… staram się nie nastawiać negatywnie, ale ciężko jest.
Jestem w tej samej sytuacji co Ty, na usg nie było widać jeszcze zarodka wg 2 lekarzy z 3.
Jedna widziała 2 mm zarodek, który odpowiada 5w5d, a ja jestem dziś 7+0

Martwi mnie to, ze ja ogólnie miałam miesiączki książkowe,co 28 dni, a pierwsza bardzo blada kreska wyszła mi już na 5 dni przed spodziewaną miesiączka i zastanawiam się czy łudzić się, ze faktycznie jakimś cudem mi się ta owulacja przesunęła…
 
Dziewczyny, czy dobrze rozumiem, że 6 tydzień od miesiączki to jeszcze za wcześnie, żeby zobaczyć cokolwiek na usg?
Równo 6 tygodni od miesiączki zobaczysz pęcherzyk z pęcherzykiem zoltkowym. Jeśli nic się nie przesunęło, a ginekolog ma super sprzęt, to może nawet zobaczysz zarodek, może nawet z serduszkiem. :) Dla pewności lepiej iść tak np 6+5 :)
 
reklama
Tak sobie teraz mysle, ze skoro 16go w 5w5d mialam widoczny tylko pecherzyk zoltkowy, to jesli dodac do tego 1-2dni na pojawienie sie zarodka i przyrost 1mm dziennie to wszystko by sie zgadzalo :)
 
Do góry