reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

To o czym piszesz to tak zwane dupochrony, które znajdziesz w ulotkach większości leków.
Newet na parecetamolu bedzie napisane zeby przed uzyciem skontaktowac sie z lekarzem.
Nie slyszalam zeby jakiekolwiek leki byly testowane na kobietach w ciazy, wiec smiem mniemac ze dopuszczone sa do uzycia na podstawie badan na zwierzetach. Ja jestem juz zaszczepiona 7 miesiecy temu, ale gdybym miala mozliwosc, to zaszczepilabym sie w ciazy. Z tego co wiem, to raczej wesolo nie jest z covidem w 3 trymestrze.
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, którym wzrosła tarczyca po zobaczeniu dwóch kresek. Czy Wasz ginekolog przepisuje Wam Euthyrox, czy chodzicie dodatkowo do endokrynologa?
Ja mam 3.2 i przepisała mi euthyrox 25. Po miesiącu mam zbadać znowu i iść do endokrynologa sprawdzić czy wystarczy 25 czy trzeba zwiększyć.
 
Dwa serduszka? Ale super ! Gratuluje! 😍
Jest wszystko ok kolejna wizyta za miesiąc a prenatalne wcześniej. Poród usg teraz wyszedł teraz 25.02.2022 😱 2 cm szczęścia serce bije 164.
Gratulacje 😁 luty ale nie uciekaj od nas
Dziewczyny przedstawiam mojego Smoka 🥰😍 tydzień ciąży 7+0, karta ciąży założona , serduszko pięknie bije. Jestem taka szczęśliwa 🤩
Same dobra wiadomości 😍 ile cm ma maluch?
 
Pierwszą dawkę miałam 18 mają, a druga 19 czerwca, gdzie jak się okazało, już byłam w ciąży. Nie wiem, jak na dzień dzisiejszy, będzie to miało wpływ na dalszy rozwój szkraba, ale wolałam to zrobić ze względu na to, że covid jest niebezpieczny dla kobiet w ciąży. Jeśli rzeczywiście będzie we wrześniu to wolę być już przygotowana. Potem może być różnie. Zresztą zrobiłam rekonesans i oboje z mężem przyjęliśmy Modernę i mamy to po prostu za sobą.
 
No nie wiem... Nie mam porównanie z ulotkami innych szczepionek, ale na wielu lekarstwach, którychulotki czytałam, pisze konkretnie, żeby unikać w ciąży, lub, ze są bezpieczne, na innych pisze, żeby unikać np tylko w I trymestrze... A tutaj wyraźnie pisze, że nie były prowadzone jeszcze badania kliniczne, więc w sumie nic nie wiadomo. Ja wolę nie ryzykować. Ponadto małopłytkowość i zakrzepica są wymienione w działaniach nieporządanych, a w ciąży to wyjątkowo niebezpieczne.
W wielu ulotkach pisze też, żeby w ciąży nie stosować, a jednak na podstawie innych badań wiemy, że leki te są bezpieczne i lekarze normalnie je przepisują. Od czasu wyjścia tych szczepionek przeprowadzono sporo dodatkowych badań i wiemy już, że są bezpieczne, a dodatkowo dziecko też otrzymuje przeciwciała. Dla mnie ryzykowanie to nie szczepienie się. Nie jedna kobieta osierociła dziecko, wiele pożegnało dzieci w wyniku komplikacji po covidzie w ciąży. Niech każdy robi jak uważa, ale to o czym piszesz jest po prostu nieaktualne i nie prawdą jest, że nie ma badań.
 
Newet na parecetamolu bedzie napisane zeby przed uzyciem skontaktowac sie z lekarzem.
Nie slyszalam zeby jakiekolwiek leki byly testowane na kobietach w ciazy, wiec smiem mniemac ze dopuszczone sa do uzycia na podstawie badan na zwierzetach. Ja jestem juz zaszczepiona 7 miesiecy temu, ale gdybym miala mozliwosc, to zaszczepilabym sie w ciazy. Z tego co wiem, to raczej wesolo nie jest z covidem w 3 trymestrze.
Dokładnie, jest bardzo nie wesoło, a dzieci też często mają powikłania. Ja się szczepiłam jeszcze w styczniu, karmiąc piersią i podejrzewając, że mogę być w kolejnej ciąży.
 
reklama
W wielu ulotkach pisze też, żeby w ciąży nie stosować, a jednak na podstawie innych badań wiemy, że leki te są bezpieczne i lekarze normalnie je przepisują. Od czasu wyjścia tych szczepionek przeprowadzono sporo dodatkowych badań i wiemy już, że są bezpieczne, a dodatkowo dziecko też otrzymuje przeciwciała. Dla mnie ryzykowanie to nie szczepienie się. Nie jedna kobieta osierociła dziecko, wiele pożegnało dzieci w wyniku komplikacji po covidzie w ciąży. Niech każdy robi jak uważa, ale to o czym piszesz jest po prostu nieaktualne i nie prawdą jest, że nie ma badań.
Dokładnie, ja również jestem zaszczepiona pfizerem i jeżeli będzie trzeba przyjąć 3 dawkę to z chęcią ja przyjmę
 
Do góry