reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja jestem zapisana na 24.08 i będzie wtedy u mnie 13+0;) Chyba bym coś bardziej celowała w termin taki od 12 tyg na usg prenatalne. Wiem, że biochemie i pappa to już od 11 tyg można.
Tez mam wizytę u swojej gin na 24.08
A prenatalne mam zrobić między 13.08 a 23.08 ale jeszcze nie dzwoniłam się umówić.
 
reklama
Hej ja 4+2 😁🖐🏻 i termin według aplikacji 26.03 😁 jak się czujesz kochana? Jakieś obiawy już masz?
Czuje się ogolnie dobrze, ale tydzień przed spodziewana @ strasznie mnie piersi bolały, to było nie do wytrzymania, były strasznie pełne, tkliwe ale nie wariowałam z początku, później bóle jak przed @….
zrobilam test i wyszły 2 kreseczki 🥰
Później beta to potwierdziła…
Czuje się ogolnie dobrze, ale kłuje mnie podbrzusze okropnie 😬😬 i piersi bolą tak jakby miały zaraz wybuchnąć 😩
A ty jak się czujesz? 🥰
 
Na ulotkach szczepionki AstraZeneca i Pfizer pisze kilka rzeczy, które moim zdaniem przemawiają za tym, żeby się jednak w ciąży, lub przed próbami zajścia w ciążę wstrzymać z zaszczepieniem. Po pierwsze: szczepionki nie są jeszcze przebadane pod kontem wpływu na prokreację. Po drugie: w ulotce AstraZeneki znajdziemy zapis: "Podanie produktu leczniczego Vaxzevria w okresie ciąży można rozważyć jedynie, jeśli potencjalne korzyści przewyższają jakiekolwiek potencjalne ryzyko dla matki i płodu."; podobny zapis widziałam w ulotce szczepionki Pfizer. No i po trzecie: sporo osób zgłasza wystąpienie małopłytkowości, często połączoną z zakrzepica, po tych szczepionkach (w ulotkach jest o tym mowa), a jak wiadomo małopłytkowość w ciąży to nie jest dobry znak. Do bardzo częstych skutków ubocznych przyjęcia szczepionki na covid'19 należy też goraczka, w tym wysoka, powyżej 39 stopni, kołatanie serca itp - to wszystko stwarza zagrożenie dla ciąży. Ale wybór należy do każdego z nas z osobna. :-)
To o czym piszesz to tak zwane dupochrony, które znajdziesz w ulotkach większości leków.
 
To o czym piszesz to tak zwane dupochrony, które znajdziesz w ulotkach większości leków.
No nie wiem... Nie mam porównanie z ulotkami innych szczepionek, ale na wielu lekarstwach, którychulotki czytałam, pisze konkretnie, żeby unikać w ciąży, lub, ze są bezpieczne, na innych pisze, żeby unikać np tylko w I trymestrze... A tutaj wyraźnie pisze, że nie były prowadzone jeszcze badania kliniczne, więc w sumie nic nie wiadomo. Ja wolę nie ryzykować. Ponadto małopłytkowość i zakrzepica są wymienione w działaniach nieporządanych, a w ciąży to wyjątkowo niebezpieczne.
 
a jaki masz wynik TSH?

kurde, ja mam 2,21 i lekarka nie kazała mi zwiększać dawki...
2,2 to dobry wynik, ja mam 4.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, wydzieliny... Moja jest rozciągliwa 🤔 tak jak na przykład przy owulacji... Dziwi mnie to. Nie powinna być raczej taka gęstawa? Taką miałam w pierwszej ciąży. A teraz taka rozciągliwa, białawo-żółta...
 
Mam pytanie do dziewczyn, którym wzrosła tarczyca po zobaczeniu dwóch kresek. Czy Wasz ginekolog przepisuje Wam Euthyrox, czy chodzicie dodatkowo do endokrynologa?
 
reklama
Do góry