reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Powiedział że traktuje mnie jako ciążę bardzo,bardzo wysokiego ryzyka. Niby w jajnikach nie widać ciąży pozamacicznej i mam przyjść dopiero za 3 tyg na wizytę. Czuję się trochę zbyta... Nie rozumiem dlaczego tego nie kontrolować co tydzień skoro to ciąża tak wysokiego ryzyka.
Sorry, ale to nie jest dobry ginekolog, który każe ci przyjść za 3 tygodnie przy ciąży wysokiego ryzyka....powinien na początku robić wizyty co tydzień by kontrolować sytuację. Jeśli tak u Ciebie wygląda jeden z najlepszych lekarzy to aż obawiam się jak wygląda reszta...
 
reklama
Ja również 13 marca. Byłaś na USG już ?
Jeszcze nie, miałam wizytę zaplanowaną na 15 lipca, natomiast waham się czy nie doczekać do 6 tygodnia, żeby już mieć pewność po badaniu USG. Trochę jestem w tym temacie niezdecydowana, z jednej strony pobiegłabym już, z drugiej jednak mam obawy.
 
Jeszcze nie, miałam wizytę zaplanowaną na 15 lipca, natomiast waham się czy nie doczekać do 6 tygodnia, żeby już mieć pewność po badaniu USG. Trochę jestem w tym temacie niezdecydowana, z jednej strony pobiegłabym już, z drugiej jednak mam obawy.
Tez byłam na 15. Ale przełożyłam 20 bo Ginekolog powiedział ze wtedy już serce powinno być. Jaka masz wysokość bety?
 
Jeszcze nie, miałam wizytę zaplanowaną na 15 lipca, natomiast waham się czy nie doczekać do 6 tygodnia, żeby już mieć pewność po badaniu USG. Trochę jestem w tym temacie niezdecydowana, z jednej strony pobiegłabym już, z drugiej jednak mam obawy.
Mnie mój ginekolog wstrzymał z USG. Byłam na pierwszej wizycie 5+2, ale kazał przyjść za tydzień już na samo USG i to był dobry ruch bo tak bym się denerwowała, że tylko sam pęcherzyk, a tak widziałam już serduszko bijące i to mnie uspokoiło. Na pierwszej wizycie dał mi tabletki dla kobiet w ciąży, zbadał ręką macicę i pobrał wymaz na cytologię. Wystawił mi zwolnienie lekarskie (ciąża zagrożona poronieniem ze względu na wagę). I tu muszę się zgodzić, że jeśli nic się nie dzieje to lepiej poczekać i pójść po 6 tygodniu by już na spokojnie zobaczyć zarodek z serduszkiem.
 
Tez byłam na 15. Ale przełożyłam 20 bo Ginekolog powiedział ze wtedy już serce powinno być. Jaka masz wysokość bety?
Bety nie robiłam jeszcze, założyłam, że nie będę jej robić bo i tak niedużo to zmieni a może jeszcze więcej stresu wprowadzić. Jak na razie sprawdziłam tylko testem z oznaczeniem tygodni i czekam na wizytę - najprawdopodobniej 21 lipca.
 
Mnie mój ginekolog wstrzymał z USG. Byłam na pierwszej wizycie 5+2, ale kazał przyjść za tydzień już na samo USG i to był dobry ruch bo tak bym się denerwowała, że tylko sam pęcherzyk, a tak widziałam już serduszko bijące i to mnie uspokoiło. Na pierwszej wizycie dał mi tabletki dla kobiet w ciąży, zbadał ręką macicę i pobrał wymaz na cytologię. Wystawił mi zwolnienie lekarskie (ciąża zagrożona poronieniem ze względu na wagę). I tu muszę się zgodzić, że jeśli nic się nie dzieje to lepiej poczekać i pójść po 6 tygodniu by już na spokojnie zobaczyć zarodek z serduszkiem.
Właśnie też wychodzę z takiego założenia, obserwuję się dość uważnie i czekam :-). Fakt objawów nie mam praktycznie żadnych jak na razie. Alexz89 trzymam kciuki za dalszy pozytywny przebieg :-)
 
U mnie wczoraj na wizycie pęcherzyk widoczny, z pojawiającym się pęcherzykiem zoltkowym 😊 wczoraj 5+0, beta 1600, więc chyba tak akuratnie :)

widzę, że więcej tu nas z małymi dziećmi (głownie chlopcami? :p ). Nie martwicie się, jak dacie sobie radę z dwójką z małą różnicą wieku? U mnie, jeśli wszystko będzie dobrze, to wychodzi równo dwa lata.
U mnie jeśli też wszystko będzie ok, to różnica równo dwa lata i miesiąc :)
Tak prywatnie, wizyta 230 zł- Polecany jest wszędzie w okolicach, ale faktycznie wizyty u niego trwają max 15 min i kolejna pacjentka. Nic mi nie wiadomo zebym miała czynniki ryzyka pozamacicznego. Też czuję się olana... w poniedziałek mam wizytę u innego lekarza. Jeśli się nie zadręcze do tego czasu.
Kurcze, powiem Ci, że jeżeli wg jego opinii to ciaza wysokiego ryzyka, to dlaczego każe czekać AŻ 3 tygodnie? Kurcze, co 3-4 tygodnie to normalne wizyty są. Dobrze, że się zdecydowałaś na wizytę u kogoś innego. Będziesz zawsze spokojniejsza.

Druga beta po 66 h. Pierwsza 23.68
Bardzo ładny przyrost :) ja jeszcze nie mam wyników :)
 
reklama
Dziewczyny, moja ciąża się skończyła. Beta stanęła, wczoraj 71 i dziś 70, progesteron 7. Na 15.40 jadę sprawdzić na usg czy pecherzyk jest ulokowany w macicy, bo lekarz martwi się ze pozamaciczna (mam niedrożny jeden jajowod). Bardzo proszę o kciuki żeby się okazało ze wewnątrzmaciczna i ze oczyszcze się sama ;( jeśli macie jakieś dla mnie rady to proszę dajcie znać. Bardzo nie chce do szpitala, przy takiej becie niskiej chyba jajowodowi i mi samej na ten moment nic by nie groziło prawda? Wyglada na to ze beta zacznie spadać. O co powinnam zapytać lekarza?
 
Do góry