reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny, ja właśnie na papierze zobaczyłam brązowe plamki... Od razu mi się słabo zrobiło. Biorę duphaston, więc to raczej nie jest kwestia progesteronu, chociaż dwa dni temu zapomniałam wziąć na wieczór jedną tabletkę. Co robić? 😢
Kochana, w jakiej dawce bierzesz duphaston? Ja biorę 2x1 i w przypadku plamień lekarz po prostu powiedział, że mam brać więcej np. 3x1.
Wyniki bety możesz sobie sama wrzucić w kalkulator beta HCG w necie i wszystko będziesz wiedziała. :) Proga masz kosmicznego :D Super :)
Dziewczyny, moja ciąża się skończyła. Beta stanęła, wczoraj 71 i dziś 70, progesteron 7. Na 15.40 jadę sprawdzić na usg czy pecherzyk jest ulokowany w macicy, bo lekarz martwi się ze pozamaciczna (mam niedrożny jeden jajowod). Bardzo proszę o kciuki żeby się okazało ze wewnątrzmaciczna i ze oczyszcze się sama ;( jeśli macie jakieś dla mnie rady to proszę dajcie znać. Bardzo nie chce do szpitala, przy takiej becie niskiej chyba jajowodowi i mi samej na ten moment nic by nie groziło prawda? Wyglada na to ze beta zacznie spadać. O co powinnam zapytać lekarza?
Strasznie mi przykro, Kochana... :( Trzymam kciuki, że to nie pozamaciczna. Bardzo mi przykro. :(
 
reklama
Kochana, w jakiej dawce bierzesz duphaston? Ja biorę 2x1 i w przypadku plamień lekarz po prostu powiedział, że mam brać więcej np. 3x1.

Wyniki bety możesz sobie sama wrzucić w kalkulator beta HCG w necie i wszystko będziesz wiedziała. :) Proga masz kosmicznego :D Super :)

Strasznie mi przykro, Kochana... :( Trzymam kciuki, że to nie pozamaciczna. Bardzo mi przykro. :(

Też właśnie 2x1. W takim razie wezmę chyba dzisiaj dodatkową tabletkę, nie zaszkodzi.
 
Jejku przykro mi bardzo, trzymaj się kochana
Dziewczyny, moja ciąża się skończyła. Beta stanęła, wczoraj 71 i dziś 70, progesteron 7. Na 15.40 jadę sprawdzić na usg czy pecherzyk jest ulokowany w macicy, bo lekarz martwi się ze pozamaciczna (mam niedrożny jeden jajowod). Bardzo proszę o kciuki żeby się okazało ze wewnątrzmaciczna i ze oczyszcze się sama ;( jeśli macie jakieś dla mnie rady to proszę dajcie znać. Bardzo nie chce do szpitala, przy takiej becie niskiej chyba jajowodowi i mi samej na ten moment nic by nie groziło prawda? Wyglada na to ze beta zacznie spadać. O co powinnam zapytać lekarza?
 
Dziewczyny, moja ciąża się skończyła. Beta stanęła, wczoraj 71 i dziś 70, progesteron 7. Na 15.40 jadę sprawdzić na usg czy pecherzyk jest ulokowany w macicy, bo lekarz martwi się ze pozamaciczna (mam niedrożny jeden jajowod). Bardzo proszę o kciuki żeby się okazało ze wewnątrzmaciczna i ze oczyszcze się sama ;( jeśli macie jakieś dla mnie rady to proszę dajcie znać. Bardzo nie chce do szpitala, przy takiej becie niskiej chyba jajowodowi i mi samej na ten moment nic by nie groziło prawda? Wyglada na to ze beta zacznie spadać. O co powinnam zapytać lekarza?
Tak bardzo mi przykro ;( Wiem, że żadne słowa nie są w stanie Cię pocieszyć. Trzymam kciuki, żeby to nie była ciąża pozamaciczna. Trzymaj się ❤️
 
Dziewczyny, moja ciąża się skończyła. Beta stanęła, wczoraj 71 i dziś 70, progesteron 7. Na 15.40 jadę sprawdzić na usg czy pecherzyk jest ulokowany w macicy, bo lekarz martwi się ze pozamaciczna (mam niedrożny jeden jajowod). Bardzo proszę o kciuki żeby się okazało ze wewnątrzmaciczna i ze oczyszcze się sama ;( jeśli macie jakieś dla mnie rady to proszę dajcie znać. Bardzo nie chce do szpitala, przy takiej becie niskiej chyba jajowodowi i mi samej na ten moment nic by nie groziło prawda? Wyglada na to ze beta zacznie spadać. O co powinnam zapytać lekarza?
Kochana trzymaj się, bardzo mi przykro ! Dużo siły! 🥰
 
Właśnie też wychodzę z takiego założenia, obserwuję się dość uważnie i czekam :-). Fakt objawów nie mam praktycznie żadnych jak na razie. Alexz89 trzymam kciuki za dalszy pozytywny przebieg :-)
Dziękuję, mam nadzieję, że wytrwam do końca 😂
Pamiętaj, że nie każda ciąża przebiega tak samo i nie każda musi mieć wszystkie objawy. Grunt by obserwować swoje ciało i o siebie dbać. Jedną bolą piersi a innej nie, druga wymiotuje cały dzieńi a inna ma tylko lekkie mdłości.
 
Mnie mój ginekolog wstrzymał z USG. Byłam na pierwszej wizycie 5+2, ale kazał przyjść za tydzień już na samo USG i to był dobry ruch bo tak bym się denerwowała, że tylko sam pęcherzyk, a tak widziałam już serduszko bijące i to mnie uspokoiło. Na pierwszej wizycie dał mi tabletki dla kobiet w ciąży, zbadał ręką macicę i pobrał wymaz na cytologię. Wystawił mi zwolnienie lekarskie (ciąża zagrożona poronieniem ze względu na wagę). I tu muszę się zgodzić, że jeśli nic się nie dzieje to lepiej poczekać i pójść po 6 tygodniu by już na spokojnie zobaczyć zarodek z serduszkiem.
mogę spytać, ile ważysz? Bo już któryś raz wspominasz o tej zagrożej ze względu na wagę ciążę, a ja również ważę mało, może moja też jest zagrożona...
 
Dziewczyny, moja ciąża się skończyła. Beta stanęła, wczoraj 71 i dziś 70, progesteron 7. Na 15.40 jadę sprawdzić na usg czy pecherzyk jest ulokowany w macicy, bo lekarz martwi się ze pozamaciczna (mam niedrożny jeden jajowod). Bardzo proszę o kciuki żeby się okazało ze wewnątrzmaciczna i ze oczyszcze się sama ;( jeśli macie jakieś dla mnie rady to proszę dajcie znać. Bardzo nie chce do szpitala, przy takiej becie niskiej chyba jajowodowi i mi samej na ten moment nic by nie groziło prawda? Wyglada na to ze beta zacznie spadać. O co powinnam zapytać lekarza?
Strasznie mi przykro....nie chce myśleć przez co teraz przechodzisz, ale tulę cię mocno. I mam nadzieję, że wszystko będzie ok 😘😘😘😘
 
reklama
Dziewczyny, ja właśnie na papierze zobaczyłam brązowe plamki... Od razu mi się słabo zrobiło. Biorę duphaston, więc to raczej nie jest kwestia progesteronu, chociaż dwa dni temu zapomniałam wziąć na wieczór jedną tabletkę. Co robić? 😢
Tak ja już miałam wszystkie możliwe plamienia. Różowe, brazowe, z samej krwi, a nawet jakieś takie szare🤔 mogą się pojawić z samego faktu rozpychania macicy. Możesz mieć nadżerkę na szyjce macicy i też dlatego. Nie uprawiałaś seksu ostatnio? Po seksie też może być. Ogolnie kilka kropel lekarze mówią że nie jest niepokojące. Mówił to profesor doktor hab. Nauk medycznych więc mu ufam 😄 jeśli nie towarzyszy temu większy ból niż zwykle, jeśli plamienie się nie rozkręca to nie powinno być nic złego.
Nie przemęczaj się, leż dużo i nie głaskaj brzucha! Bo głaskanie brzucha powoduje drgania macicy i przez to wywołuje się skurcze macicy
Będzie dobrze! 🥰
 
Do góry