reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Moja mama już wpadła w szał zakupów. Ma jedną wnuczkę, moja siostrzenicę, teraz szykuje się pierwszy wnuk. Mam 3 komplety ubranek 56 a reszta 62 i kilka 68. Wolę żeby dziecko chwilę pochodzilo w za dużych niż marnować, nie wybaczyłabym sobie gdybym za wczasu kupiła rozmiar 50 a potem byłby do oddania 😅 dlatego tez mam mało 56, nie lubię marnotrawstwa 🙈 gdybym wylądowała za wcześnie do porodu to wtedy na pewno mama zaopatrzy mnie szybko w mniejszy komplecik.

Butelki i smoczki na pewno kupuje z Avent. Już dużo o nich czytałam w internecie, ostatnio też poleciła mi je położna więc zaufam. Tym bardziej że planuje kp a te smoczki z aventu są podobno idealne do ewentualnego karmienia mieszanego
A to też już zależy od kobiety, jakie macie piersi i brodawki ;)
Szwagierka miała jak to faceci brzydko mówią sutki jak wentyle od stara, zazdrościłam jej takich sutków długie grube łatwe do złapania przez dzieciaczki ale żeby z niego wycisnąć mleko to dzieci jej musiały się nieźle napocić. Więc i łatwiej im było zaakceptować twardą butelkę. I takie super miękkie gumy mogłyby je zrazić potem do ssania tego cyca bo z butli łatwiej poleci. A ja miałam wklęsłe, płaskie brodawki, nie miałam nigdy takich sterczących sutków 🙆 to jak mi piersi nabrzmiały to dziecko nie wiedziało gdzie łapać ale jak już poczulam dziecko to miałam ten efekt mrowienia, "przypuszczenia" mleka i mleko tryskało samo na wszystkie strony, jak to wasze pierwsze dziecko to zdziwicie się, że z u kobiety mleko nie leci z jednej dziurki jak u krowy tylko potrafi mieć kilka ujść, mnie to przerażało na początku że coś nie tak, moje dziecko nie ssało tylko łykało, musiało nadążyć połykać, zero wysiłku :D więc gardziła twardą gumą jak z cyca samo leci
 
reklama
A to też już zależy od kobiety, jakie macie piersi i brodawki ;)
Szwagierka miała jak to faceci brzydko mówią sutki jak wentyle od stara, zazdrościłam jej takich sutków długie grube łatwe do złapania przez dzieciaczki ale żeby z niego wycisnąć mleko to dzieci jej musiały się nieźle napocić. Więc i łatwiej im było zaakceptować twardą butelkę. I takie super miękkie gumy mogłyby je zrazić potem do ssania tego cyca bo z butli łatwiej poleci. A ja miałam wklęsłe, płaskie brodawki, nie miałam nigdy takich sterczących sutków 🙆 to jak mi piersi nabrzmiały to dziecko nie wiedziało gdzie łapać ale jak już poczulam dziecko to miałam ten efekt mrowienia, "przypuszczenia" mleka i mleko tryskało samo na wszystkie strony, jak to wasze pierwsze dziecko to zdziwicie się, że z u kobiety mleko nie leci z jednej dziurki jak u krowy tylko potrafi mieć kilka ujść, mnie to przerażało na początku że coś nie tak, moje dziecko nie ssało tylko łykało, musiało nadążyć połykać, zero wysiłku :D więc gardziła twardą gumą jak z cyca samo leci
Świetnie to napisałaś, uśmiałam się przy końcu 😅
Ja nie mam pojęcia jak to u mnie będzie, dziecko numer jeden w drodze 😛 obwódki sutków mają w tej chwili jakieś 6 cm średnicy, same sutki olbrzymie 🙈 zawsze miałam pokaźne, dopasowane do olbrzymiego biustu który obecnie przybiera takie rozmiary że czekam aż nadadzą mu własny kod pocztowy 🙈
 
To ja w ogóle nie jestem delikatna - czasami wręcz wychodzę na wredote bo jak tylko się dowiem że ktoś jest lekko zaziębiony albo miał kontakt z kimś chorym to oficjalnie mówię że nie mam w planach się widzieć ☺️
Przykrych historii w ogóle staram się nie czytać bo bym do głowy dostała 🙈 mam wśród znajomych kilka przypadków takich tragedii i ciągle liczę na to że po prostu mnie to nie spotka 😕 mi brzuch bardzo mocno ostatnio twardnieje ale nic się nie dzieje, lekarka kazała mniej czasu spędzać w pionie żeby nie prowokować ruch skurczów. Chce zacząć ćwiczyć jogę dla ciężarnych żeby się wzmocnić ale nie przedobrzyc ☺️ zaczęłam też szkole rodzenia online, wybrałam tą opcję za darmo bo większość szkół i tak realizuje zajęcia w taki sposób. Dostałam z polecenia koleżanki i położnej namiary na filmiki na YT
A można wiedzieć jaka to szkoła rodzenia online? :) też bym się chętnie zapisała, bo do najbliższej szkoły rodzenia mam ponad 30 km i trochę średnio mi się widzi tam jeździć.
 
A można wiedzieć jaka to szkoła rodzenia online? :) też bym się chętnie zapisała, bo do najbliższej szkoły rodzenia mam ponad 30 km i trochę średnio mi się widzi tam jeździć.
Nie ma co się zapisywać, wystarczy puścić you tube 😉 ja zaczęłam oglądać filmiki od pani Joanny Mróz, póki co jestem bardzo zadowolona ☺️
 
Świetnie to napisałaś, uśmiałam się przy końcu 😅
Ja nie mam pojęcia jak to u mnie będzie, dziecko numer jeden w drodze 😛 obwódki sutków mają w tej chwili jakieś 6 cm średnicy, same sutki olbrzymie 🙈 zawsze miałam pokaźne, dopasowane do olbrzymiego biustu który obecnie przybiera takie rozmiary że czekam aż nadadzą mu własny kod pocztowy 🙈
Na porodówce możecie się spotkać z oceną przez położną:D ja to się czułam jak okaz oglądany na sprzedaż. Urodziłam dziecko tam ubierali a do mnie podeszła położna bo "pokaże piersi bo to pierwsze, odchyliła mi koszule o łoooo sutki wklęsłe będzie ciężko" ale jak mówisz, że miałaś zawsze pokaźne to może być dobrze, jest co dziecku wsadzić do dzioba a jak takie płaskie to u mnie łapała skórę obok tam gdzie nie było kanalików i to niestety bolało
 
Na porodówce możecie się spotkać z oceną przez położną:D ja to się czułam jak okaz oglądany na sprzedaż. Urodziłam dziecko tam ubierali a do mnie podeszła położna bo "pokaże piersi bo to pierwsze, odchyliła mi koszule o łoooo sutki wklęsłe będzie ciężko" ale jak mówisz, że miałaś zawsze pokaźne to może być dobrze, jest co dziecku wsadzić do dzioba a jak takie płaskie to u mnie łapała skórę obok tam gdzie nie było kanalików i to niestety bolało
Brrrrrr laski to u mnie może być problem, mam biut dość duży od zawsze ale sutku to takie małe główki nie są takie mega sterczące, lecz otoczka ich znacznie się zwiększyła i ściemniała jednak ten odstający środek jest taki pikuleńki :(
A chciałam karmić pol roku do roczku a tak teraz to jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić teraz 🙈
 
Brrrrrr laski to u mnie może być problem, mam biut dość duży od zawsze ale sutku to takie małe główki nie są takie mega sterczące, lecz otoczka ich znacznie się zwiększyła i ściemniała jednak ten odstający środek jest taki pikuleńki :(
A chciałam karmić pol roku do roczku a tak teraz to jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić teraz 🙈
Mozesz zapytać lekarza, położną o przygotowanie piersi do karmienia. Znajomej jak planowała ciążę a miała takie bardzo płaskie sutki lekarz kazał je stymulować naprzemiennymi strumieniami wody zimne ciepłe, okładami smarowaniem mascią itd żeby pobudzić do "wyciągnięcia" się. Ale to już trzeba dowiedzieć się u pewnego źródła bo stymulacja sutków powoduje wyrzut oksytocyny to żeby sobie porodu nie wywołać 🙆
 
Brrrrrr laski to u mnie może być problem, mam biut dość duży od zawsze ale sutku to takie małe główki nie są takie mega sterczące, lecz otoczka ich znacznie się zwiększyła i ściemniała jednak ten odstający środek jest taki pikuleńki :(
A chciałam karmić pol roku do roczku a tak teraz to jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić teraz 🙈
 
reklama
Nie martw się, miałam podobnie. Od razu w szpitalu przynieśli mi silikonowe nakładki na sutki, od razu mała załapała. Po miesiącu już nie było potrzeby ich stosować bo mała radziła sobie bez. Teraz tez zamierzam je kupić.
 
Do góry