reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Też się nad tym zastanawiałam ostatnio. 10tego ide do mojej prowadzącej ginekolog to bede tak koło 22 tygodnia więc pewnie też dostanę jak mówisz że po 24tygodniu.
Ja sie boje tego smaku, lubię słodkie ale słyszałam że to jest ulep, słodsze niż łyżka miodu.
I te 2h czekania też nie wiem jak wytrzymam, chyba wezmę sobie szydełko i będę dziergac dalej kocyk 🙈🙈
Koleżanka mi mówiła że teraz można sobie kupić nawet o różnym smaku np truskawki.
Ja miałam miałam cytryna I takie polecam bo z truskawka i inna bedzie słodka, a tak trochę zabiją słodycz i jest kwaskowata ogolnie niezła:) Ja miałam w proszku w lab. Rozrobili w ciepłej wodzie więc jak ciepła herbatka. Z tym ze słodką:) też się bałam...ogólnie nie jest źle, gorzej siedzieć potem 2h żeby wynik nie był przeklamany;/
 
A wiecie już kiedy robicie badanie obciążenia glukozą? Ja już dostałam ostatnio skierowanie ale mam zrobić po 24 tyg ale już czuję ten smak 😖 nie wiem jak ja tam wysiedzę 2 godziny
ja mam glukoze na kolejnej wizycie czyli 5.11 w 23+1. Lekarz robi u nas od 24 tygodnia ciąży. Tylko, że u mnie (Niemcy) robi się test obciążenia 50g i kluja tylko dwa razy, albo raz i czeka się tylko godzinkę także luzik. A to co dają do picia to jakiś napój wiśniowy 😁 zupełnie inaczej niż w Polsce. Na dodatego robi się to po śniadaniu które mam zjeść rano w domu 🙈
 
ja mam glukoze na kolejnej wizycie czyli 5.11 w 23+1. Lekarz robi u nas od 24 tygodnia ciąży. Tylko, że u mnie (Niemcy) robi się test obciążenia 50g i kluja tylko dwa razy, albo raz i czeka się tylko godzinkę także luzik. A to co dają do picia to jakiś napój wiśniowy 😁 zupełnie inaczej niż w Polsce. Na dodatego robi się to po śniadaniu które mam zjeść rano w domu 🙈
U mojego lekarza ponoć też raz przed i raz po po 1h i 50g :)
 
ja mam glukoze na kolejnej wizycie czyli 5.11 w 23+1. Lekarz robi u nas od 24 tygodnia ciąży. Tylko, że u mnie (Niemcy) robi się test obciążenia 50g i kluja tylko dwa razy, albo raz i czeka się tylko godzinkę także luzik. A to co dają do picia to jakiś napój wiśniowy 😁 zupełnie inaczej niż w Polsce. Na dodatego robi się to po śniadaniu które mam zjeść rano w domu 🙈
No tak ale nie do końca masz rację. Oczywiście jesz sniadanie I idziesz na glukozę o smaku winogron ale jak wyjdzie wynik powyżej 140 po godzinie to wtedy masz pełne badanie krzywej cukrowej. Czyli wtedy na czczo, pierwsze kłucie i 75g glukozy a następnie kłucie po godzinie i po 2h. Wszystko zależy od wyniku tego pierwszego testu. Tak jak w Polsce tylko że w Polsce nie bawią się w dwa rodzaje badań.
 
Hej :) jak się czujecie? Nie męczy Was zgaga? Mnie okropnie, zwłaszcza wieczorem. Nie wiem jak temu zaradzić.. Co do krzywej to już raz miałam w 16 tygodniu chyba bo wyszła mi za wysoka glukoza na czczo. Straszne to jest. Nawet to cytrynowe. Zastanawiam się jak przy zgadze dam radę to wypić i wytrzymać 2 godziny.. :(
 
Hej :) jak się czujecie? Nie męczy Was zgaga? Mnie okropnie, zwłaszcza wieczorem. Nie wiem jak temu zaradzić.. Co do krzywej to już raz miałam w 16 tygodniu chyba bo wyszła mi za wysoka glukoza na czczo. Straszne to jest. Nawet to cytrynowe. Zastanawiam się jak przy zgadze dam radę to wypić i wytrzymać 2 godziny.. :(
Tez mam często zgagę, mega to jest męczące 🤨 ja tylko wodę litrami pije przy tym i po jakimś czasie przechodzi
 
reklama
Hej :) jak się czujecie? Nie męczy Was zgaga? Mnie okropnie, zwłaszcza wieczorem. Nie wiem jak temu zaradzić.. Co do krzywej to już raz miałam w 16 tygodniu chyba bo wyszła mi za wysoka glukoza na czczo. Straszne to jest. Nawet to cytrynowe. Zastanawiam się jak przy zgadze dam radę to wypić i wytrzymać 2 godziny.. :(
mnie zgaga męczyła w pierwszym trymestrze ale współczuję...kupowałam takie pastylki do ssania, ponoć działa dobrze jakiś alu**gastrin do picia i można w ciąży
 
Do góry