reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Wróciłam z pierwszej wizyty u gina. Pytał o to czy robiłam już jakieś badania itp. Dziś samo badanie palcami i cytologia. Okazało się niestety, że mam malutką nadżerkę ale mam się nią nie przejmować bo dziecku nie szkodzi. Będziemy ją obserwować, ale zajmiemy się nią po porodzie. Dziś nie robił mi USG by mnie nie podrażniać po tej cytologii (i dodał, że niepotrzebnie nie będzie robił USG i kasy ode mnie wyciągał) i mam przyjść za tydzień i już będzie serduszko i wtedy karta ciąży. Ponoć macica ładnie czuć, że spuchnięta więc to na pewno ciąża. Do tego dostałam witaminy femibion 1. Mam się nie stresować i odpoczywać. No i od dziś na L4. Także uspokoił mnie. Najlepsze jest to, że wizytę mam równo w moje urodziny i się śmialiśmy, że będzie mógł dać mi fajny prezent bo zobaczymy serduszko 😂
Cieszę się, że wszystko wskazuje na ciążę 🙂 tydzień to niby tak niewiele, a na pewno będzie się dłużyło 😄 a co do nadżerki. Nadżerki nie da się zobaczyć oczami. Do tego jest potrzebny sprzęt. 30% kobiet ma ektopie a nie nadżerkę (w tym ja). Z nią się nic nie robi. To po prostu taka budowa. Więcej o tym pisze lekarz ginekolog na insta. W ogóle mogę wam dziewczyny polecić kilka ciekawych profili na instagramie lekarzy, którzy dzielą się wiedzą. Ogrom wiedzy 🙂 jeśli chcecie

 
reklama
Wróciłam z pierwszej wizyty u gina. Pytał o to czy robiłam już jakieś badania itp. Dziś samo badanie palcami i cytologia. Okazało się niestety, że mam malutką nadżerkę ale mam się nią nie przejmować bo dziecku nie szkodzi. Będziemy ją obserwować, ale zajmiemy się nią po porodzie. Dziś nie robił mi USG by mnie nie podrażniać po tej cytologii (i dodał, że niepotrzebnie nie będzie robił USG i kasy ode mnie wyciągał) i mam przyjść za tydzień i już będzie serduszko i wtedy karta ciąży. Ponoć macica ładnie czuć, że spuchnięta więc to na pewno ciąża. Do tego dostałam witaminy femibion 1. Mam się nie stresować i odpoczywać. No i od dziś na L4. Także uspokoił mnie. Najlepsze jest to, że wizytę mam równo w moje urodziny i się śmialiśmy, że będzie mógł dać mi fajny prezent bo zobaczymy serduszko 😂
super, gratulacje ❤️ oby ten tydzień minął Ci jak najszybciej!

ja zdecydowałam, że też wybiorę się jutro do lekarza. Choć to będzie dopiero 4+2, chce skonsultować z nim jakie podjąć kroki, ponieważ moja ciąża złożyła się z propozycją awansu. Umowę mam podpisać na dniach. Chciałabym być lojalna w stosunku do pracodawcy i nie uciekać na zwolnienie po 2 tyg-1 mcu od podjęcia nowego stanowiska. Ginekologa mam w pakiecie medycznym, dlatego nic mnie to nie będzie kosztowało, a myśle, że lekarz będzie w stanie mi doradzić w kwestii tego l4…
 
Bardzo miły i rzeczowy. Natomiast dostało mi się, właśnie o tą nadżerkę, że miałam przyjść w tamtym roku i zrobić cytologię i nie przyszłam 😱 ale na szczęście mówi, że damy z tym radę bo nie jest wielka a niektórym po porodzie się wchłania. Mam się tylko wstrzymać od seksu bo jestem chuda i żeby mnie nie bolało. Ewentualnie jakieś lekkie przytulanka 😂
Co ma waga do tego, czy kobieta odczuwa ból podczas seksu? 🤔
 
Cieszę się, że wszystko wskazuje na ciążę 🙂 tydzień to niby tak niewiele, a na pewno będzie się dłużyło 😄 a co do nadżerki. Nadżerki nie da się zobaczyć oczami. Do tego jest potrzebny sprzęt. 30% kobiet ma ektopie a nie nadżerkę (w tym ja). Z nią się nic nie robi. To po prostu taka budowa. Więcej o tym pisze lekarz ginekolog na insta. W ogóle mogę wam dziewczyny polecić kilka ciekawych profili na instagramie lekarzy, którzy dzielą się wiedzą. Ogrom wiedzy 🙂 jeśli chcecie

Też mi o tym mówił. Dlatego od razu dzisiaj zrobił mi cytologię by się upewnić. Sam mówił, że dla uogólnienia nazywają to nadżerką. Grunt, że cytologia zrobiona i ciąża stwierdzona. 😂
 
Co ma waga do tego, czy kobieta odczuwa ból podczas seksu? 🤔
Bo jestem szczupła, a do tego mam tą nadżerkę a macica jest spuchnięta. Po prostu żeby nie doprowadzić do bólu i niepotrzebnego krwawienia. Mamy po prostu robić pewne rzeczy delikatnie i tyle.
 
Dziewczyny a ja przed chwilą dostałam biegunki a na koniec zauważyłam, że mój śluz jest różowy 😪 jak na początku okresu😭ale bardzo mało go było, nic mnie przy tym nie boli
 
Byłam dziś u lekarza, zrobił mi usg, ale oboje wiedzieliśmy, że jeszcze nic nie będzie widać. No i oczywiście przy każdej mojej tak wczesnej ciąży, zawsze mam infekcję. Nie wiem jak to jest możliwe. Przepisał mi Clotrimazolum i Tantum Rosa. Oczywiście na moją prośbę też tą nieszczęsną Luteinę, kazał nawet już ją brać i witaminy dla ciężarnych 😀, wiadomo, że kwas foliowy też.
Mam zgłosić się dopiero za dwa tygodnie 🤔 nie kazał wcześniej, wyjeżdżam więc będę musiała postarać się o jakiegoś cudzesa ginekologa. Kurde,za dwa tygodnie, to już będzie niezłe baby 😍😁
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, a może jeśli już minie ten miesiąc i już kolejne terminy zaczną się na kwiecień to zrobimy prywatny wątek wszystkie razem?
Też jestem za.

A z terminami porodu to się wstrzymuje przynajmniej do założenia karty ciążowej 😉 ...za tydzień może będzie coś więcej poza pęcherzykiem 🙏
 
reklama
Wróciłam z pierwszej wizyty u gina. Pytał o to czy robiłam już jakieś badania itp. Dziś samo badanie palcami i cytologia. Okazało się niestety, że mam malutką nadżerkę ale mam się nią nie przejmować bo dziecku nie szkodzi. Będziemy ją obserwować, ale zajmiemy się nią po porodzie. Dziś nie robił mi USG by mnie nie podrażniać po tej cytologii (i dodał, że niepotrzebnie nie będzie robił USG i kasy ode mnie wyciągał) i mam przyjść za tydzień i już będzie serduszko i wtedy karta ciąży. Ponoć macica ładnie czuć, że spuchnięta więc to na pewno ciąża. Do tego dostałam witaminy femibion 1. Mam się nie stresować i odpoczywać. No i od dziś na L4. Także uspokoił mnie. Najlepsze jest to, że wizytę mam równo w moje urodziny i się śmialiśmy, że będzie mógł dać mi fajny prezent bo zobaczymy serduszko 😂
Super, że ciąża potwierdzona bardzo się cieszę 🥰 milo czytać dobre wiadomości 🥰 wspaniale, ze już za tydzień usłyszysz serduszko, mi przyszło czekać jeszcze 2 tyg ale mus to mus 😀 odpoczywaj ile się da
 
Do góry