reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Mam to samo z pogodami… np przez cały tydzień bylo super ciepło, a dzisiaj padało i od południa już mnie głowa i poszłam wcześniej się położyć i włączyłam tez dyfuzor bo mi na prawdę łagodzi jakoś. Leków jakoś nie chce łykać, chyba ze w ostateczności 😅😃
Ja nie biorę tego apapu bo nie ma sensu. Muszę zainwestować w ten dyfuzor, narazie kupiłam tą opaskę obciążeniowa ale to 150 zł kosztuje 🙈
 
Heh no siusiak konkretny :D u mnie to znowu po USG to zdziwiło, że już buźka taka dokładnie ukształtowana jak u noworodka, nosek zadarty :) a to przecież jeszcze wcześnie, liczyłam bardziej na kosmiczną twarz jeszcze
IMG_20210909_112409.jpg

Chłopak, głowa boli prawie ciągle 😂
Wystawił się w pełni na usg 😂
 
W wyniku ppapy można stwierdzić zapowiadająca się zrucawke?
Kwestie rzucawki miałam wcześniej stwierdzone - jestem w grupie ryzyka więc od razu dostałam leki na nadciśnienie i muszę być pod kontrolą. Później z pappy przy tym złym białku lekarz wspominał o hipotrofii i właśnie preeklampsji. Włączyli mi acard i zalecane kontrole łożyska i przepływów w tętnicach. Ogółem mówiąc moje wyniki pappy wskazują na wysokie prawdopodobieństwo problemów z łożyskiem, wzrostem płodu i wystąpieniem rzucawki. Na szczęście na lekach jest to do opanowania i z tego co czytałam to dziewczyny dawały radę bez problemów donosić ciążę 🙂
 
Heh no siusiak konkretny :D u mnie to znowu po USG to zdziwiło, że już buźka taka dokładnie ukształtowana jak u noworodka, nosek zadarty :) a to przecież jeszcze wcześnie, liczyłam bardziej na kosmiczną twarz jeszcze Zobacz załącznik 1317610
No to już takie malutkie dzieciątka ❤️

Mój tylko jak ginekolog przystawił głowice do brzucha leżał z siusiakiem na wierzchu 😂 śmiałam się, że po prostu nie chciał żeby mu później ktoś głowę zawracał, że ma coś pokazywać
 
Oj tak czasami to lekarz czeka aż się poruszy, nadstawi tą pupę, stukają tą głowicą żeby się poruszyło :D ale tak potocznie ludzie mówią, że dziewczynki bardziej wstydliwe :D a tu chłopak pokazał co ma
No to już takie malutkie dzieciątka ❤️

Mój tylko jak ginekolog przystawił głowice do brzucha leżał z siusiakiem na wierzchu 😂 śmiałam się, że po prostu nie chciał żeby mu później ktoś głowę zawracał, że ma coś pokazywać
 
A lekarz mówił jaka przewidywana płeć? Na necie piszą że jak cię często boli w ciazy głowa to chłopak a jak męczą wymioty to dziewczynka 😂😂😂

Szczerze mnie często boli głowa i niby chłopaki 😂😂😂😂
Ja wymiotowałam od 5 do 14 tygodnia i chłopak 😉 jeszcze słyszałam że tętno powyżej 140 to dziewczynka a niższe chłopak - mój ma zawsze wyższe☺️. Także u mnie przesady kompletnie nie trafione 🙂 tym bardziej że od poczatku czułam że chłopak ☺️
Najlepsze dwa przesady jakie usłyszałam to: masz zgagę - dzidzi rosną włosy 🙈 i uważaj nie oparz się bo dziecko będzie miało znamie 🙈
 
reklama
Trzymam kciuki za wszystkie wizyty i badania prenatalne. Ja mam w poniedziałek i już też myślę czy wszystko będzie dobrze . Czasem zastanawiam się co jest lepsze, wiedza ze może być coś nie tak, czy niewiedza... Już tak cała ciąża to dużo stresu a tutaj dochodzą do tego jeszcze badania które tak naprawdę nie wiemy w jakim stopniu są wiarygodne... Ehhh musimy być silne, bo kto jak nie my ☺️
 
Do góry