reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Cześć dziewczyny, nie odzywałam się przez trzy tygodnie bo było podejrzenie pustego jaja i tak grzecznie czekałam do usg, a byłam na wakacjach. Niestety w piątek potwierdziło się puste jajo, jestem już po zabiegu. Trzymajcie się mocno, życzę wam nudnych bez problemów cudownych ciąż i zdrowych dzieciaczków. Żegnam się i powodzenia 😀
Bardzo mi przykro :( Jak się czujesz po zabiegu? Dlaczego podejrzewali puste jajo?
 
reklama
Nawet jeśli nie widać, to jednak 2 rzeczy przemawiają za tym, że nie jest dobrze: 1. Wielkość ciąży wygląda na tydzień młodszą (co jest niemożliwe), 2. Przyrost beta hcg 38,4%. Jeszcze staram się trzymać myśli, że wyniki bety robiłam każde w innym laboratorium, wiec może różnice w sprzęcie... (chociaż mało prawdopodobne, że aż tyle %), no i tego, że te urządzenia do usg są różne, więc może znów nie trafiłam na dobry sprzęt i stąd taka różnica w wieku ciąży... Wiem, że głupio próbuję jeszcze sobie tłaczyć, ale dopóki nie powiedzą mi, że nic z tego to i tak się będę łudziła...
Najtrudniejsze jest to, że pojawiły mi się mdłości i mam tkliwe cycki. Czuję się ciążowo, a wiem, że raczej nic z tego nie będzie
Dopóki nie usłyszysz wyroku, nie wolno się poddawać! Ja na prawdę myśle,że takie rzeczy się zdarzają, że wszystko jeszcze może być dobrze..
I tego Ci życzę z całych sił!
 
Prawie tak jakbym czytała o sobie 😄 Również staraliśmy się 1,5 roku i w czerwcu dostaliśmy skierowanie do kliniki niepłodności. Zdążyliśmy jedynie wykonać zlecone badania i na tym się zakończyło. Teraz jestem w 7 tyg, ale od początku przyjmuję luteinę, duphaston i zastrzyki z heparyny ze względu na wcześniejsze poronienie. Mój termin to 15.03.2022.
Trzymam za Was kciuki ❤️
To też trochę jak u nas 😊 poszliśmy do kliniki 1 lipca, gdzie już prawdopodobnie ciąża była 🙈 (owu w okolicach 26 czerwca), tyle że my nie zdążyliśmy z żadnymi badaniami poza usg u mnie i nasieniem u męża, bo czekałam na miesiączkę, by zrobić te, co zlecone z krwi, a mąż chciał iść razem ze mną, więc nie doczekaliśmy 😅 resztę planowaliśmy zrobić po tych z krwi 😊 również trzymam za nas wszystkie kciuki ❤️
 
My nie zdecydowaliśmy się na klinikę, ale staraliśmy się od roku. W czerwcu miałam pójść po tabletki antykoncepcyjne, żeby już pogodzić się z myślą jedynactwa syna (stwierdziliśmy, że będzie za duża różnica wieku). Ale zadziałała moja wrodzona prokrastynacja i odłożyłam wizytę na sierpień, po wakacjach. A tu w czerwcu ostatnia @ I czekamy na drugie dziecko:)
 
Hej dziewczyny,a ja tak z innej beczki. Może któraś się orientuje jak to wygląda.
Lekarz twierdzi,że jestem we wczesnej ciąży a za miesiąc 31.08 kończy mi się umowa na okres próbny. Jeśli pójdę teraz na zwolnienie (ciąża zagrożona,plamienia) i szef przedluzy mi umowę to szef będzie wypłacał mi świadczenie za pierwsze 33 dni zwolnienia a potem przechodzę na ZUS? W ogóle jest to możliwe,żeby szef mi przedłużył umowę kiedy będę na zwolnieniu?
Bez hejtu proszę. Jestem w podbramkowej sytuacji i myślę,że każda z nas chciałaby wyjsc z tej sytuacji a nie zostać w ręką w nocniku.
 
Szef nie musi ci przedluzyc umowy bo twoja ciaza nie bedzie wyzsza niz 12tc w momencie zakończenia umowy :( (chyba że cos zmienili w prawie w ciagu ostatniego roku)
Ale jesli nie przedluzy to idziesz na zwolnienie przynajmniej 1 dzien przed loncem umowy i do konca ciazy zus bedzie wyplacal zwolnienie a po porodzie kosiniakowe.
Ja bym porozmawiala z szefem tak po ludzku i spytala sie co zrobi. Popros niech chociaz do dnia porodu ci wystawia. Jesli pojdziesz na zwolnienie to nie jestes kosztem dla pracodawcy (oprocz tych 33 dni) a przynajmniej macierzyński bedzie ci przyslugiwal..
 
Hej dziewczyny,a ja tak z innej beczki. Może któraś się orientuje jak to wygląda.
Lekarz twierdzi,że jestem we wczesnej ciąży a za miesiąc 31.08 kończy mi się umowa na okres próbny. Jeśli pójdę teraz na zwolnienie (ciąża zagrożona,plamienia) i szef przedluzy mi umowę to szef będzie wypłacał mi świadczenie za pierwsze 33 dni zwolnienia a potem przechodzę na ZUS? W ogóle jest to możliwe,żeby szef mi przedłużył umowę kiedy będę na zwolnieniu?
Bez hejtu proszę. Jestem w podbramkowej sytuacji i myślę,że każda z nas chciałaby wyjsc z tej sytuacji a nie zostać w ręką w nocniku
Z tego co było kilka lat temu, ale myślę że przepisy się nie zmieniły pod względem ciąży będąc na zwolnieniu lekarskim w błogosławionym stanie masz płacone 100 % wynagrodzenia, a pracodawca nie może rozwiązać umowy, a jeżeli owa się kończy musi ją przedłużyć do dnia porodu w dniu porodu ma prawo rozwiązać umowę. Ja byłam w temacie 6 lat temu mogły się przepisy zmienić.
 
Z tego co było kilka lat temu, ale myślę że przepisy się nie zmieniły pod względem ciąży będąc na zwolnieniu lekarskim w błogosławionym stanie masz płacone 100 % wynagrodzenia, a pracodawca nie może rozwiązać umowy, a jeżeli owa się kończy musi ją przedłużyć do dnia porodu w dniu porodu ma prawo rozwiązać umowę. Ja byłam w temacie 6 lat temu mogły się przepisy zmienić.
Teraz jest,że pracodawca może rozwiązać umowę jeśli nie jestem po 12 tyg ciąży. Tylko chodzi o to,że szef chce mi przedłużyć umowę ,pytanie czy w ogóle tak można
 
reklama
Przedłużenie umowy do dnia porodu Art. 177 § 3 k.p. przewiduje możliwość przedłużenia umowy o pracę do dnia porodu. Przedłużeniu ulega wyłącznie umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży.
 
Do góry