reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
reklama
Odebrałam właśnie wyniki badań krwi i tak się teraz zastanawiam nad tym moim TSH bo przed ciąża (07.06) było w granicy 2.2.
Potem badalam 08.07 i było 1.99 i byam już w ciąży a dziś 26.07 mam wynik 2.75 🤦
Nie wiem czemu to tak skacze 🤔 nie brałam nigdy leków na tarczycę, czy powinnam poruszyć ten temat z lekarzem jeśli on nic nie wspomni?
Generalnie takie niewielkie wahnięcia są możliwe chociażby ze względu na dobową zmienność tego hormonu, czasem może lekko skoczyć przez wysiłek i stres. Ostatni wynik jednak świadczy o tym, że tarczyca w ciąży jest niewydolna i trzeba jej pomóc. W ciąży najlepiej jakby poziom był poniżej 1, ale maks 1,5. Koniecznie omów to z lekarzem, a najlepiej to od razu zapisz się do endokrynologa. Dobry endo oprócz tsh zleci ft3, ft4 oraz anty tpo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry