reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Hej dziewczyny zastanawiam się kiedy planujecie przejść na L4? Czy w ogóle planujecie? Ja pracuje fizycznie średnio 10 godzin stania na nogach, klienci, dostawy i zastanawiam się czy gdybym poprosiła ginekologa o zwolnienie na przyszłej wizycie czy nie będzie za szybko ;) trochę mnie w pracy dobija straszna senność i bardzo szybko się męczę dlatego tak rozmawiałam z partnerem ze chyba będzie najlepiej tak zrobić żeby nie ryzykować
Miałam podobną prace jak ty - 11 godzin, klienci, dostawy i rozkładanie towaru. W dodatku stres i zmęczenie. Od początku lipca jestem na L4 (ale tutaj też przeważało to, że mam ryzyko poronienia przez niską wagę).
 
Według usg będę wiedzieć jak pojawi się zarodek
Hmm, to ciekawe. Niektóre dziewczyny chyba tu pisały ze OM różni się z USG nawet jak nie miały zarodka. Zresztą mi lekarz też powiedziała w którym jestem tc a nie było wtedy zarodka. Teoretycznie jestem 6+2 a ty 6+1 więc prawie żadna różnica 😉
 
"Pęcherzyk żółtkowy pojawia się ok. 5 tyg + 2 dni do 5 tyg + 5 dni. Zazwyczaj gdy pęcherzyk ciążowy(GS) ma średnicę 8-10 mm."

U mnie przy zarodku 4.6mm ciaza zostala oceniona na 5+6. Zarodek rosnie 1mm na dobe i pojawia sie 1-2 dni po pojawieniu sie pecherzyka zoltkowego. Cos sie te obliczenia nie zgrywaja ;)
A ile rośnie pęcherzyk ciążowy na dobę? 😉 Są wg jakie normy?
Widziałaś już serduszko przy zarodku 4,6 mm? 🙂
 
reklama
Do góry