reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny, czy któraś z Was plamiła na początku ciąży? Dziś wieczorem zauważyłam brązowe plamy, zdenerwowana zobaczyłam co się dzieje w środku i miałam lekko czerwony palec, widać że krew leci z szyjki 😣 dodam że biorę luteinę dopochwowo 2x2. Czy wiecie co to może być? Czy to koniec? 😢
 
reklama
Dziewczyny, jakie suplementy bierzecie? W aptece polecili mi mamadha+ ale tam nie ma np. żelaza. Mam też femibion i chcę brać co drugi dzień. Ale nie wiem czy to nie będzie za dużo Wit. D albo kwasu foliowego... W czwartek idę do lekarza to zapytam też.
Ja miałam próbki od lekarki Prenatal Uno, ale poleciła mi też Prenatal Duo od 14 tygodnia, Pregna plus, Duphavit i Mama DHA premium +

Chciałam dzisiaj zamówić właśnie Mama DHA premium + ale przeczytałam jakąś opinie w Internecie, że ten suplement (i Prenatal Uno też) zawiera dwutlenek tytanu, który jest szkodliwy i np. w Francji jest już zakazany :/ także nie mam jeszcze wybranych supli. Póki co na własną rękę aplikuje foliq.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was plamiła na początku ciąży? Dziś wieczorem zauważyłam brązowe plamy, zdenerwowana zobaczyłam co się dzieje w środku i miałam lekko czerwony palec, widać że krew leci z szyjki 😣 dodam że biorę luteinę dopochwowo 2x2. Czy wiecie co to może być? Czy to koniec? 😢
Ja plamilam lekko na brazowo w 4t4d, od tej pory nic, ale tego dnia minely mi tez objawy ciazowe m, wiec u mnie to byc moze poczatek konca :( Zwlaszcza, ze doszly bole plecow i zawroty glowy. Czytalam, ze takie plamienie nie musi oznaczac nic zlego, takze sie nie martw na zapas.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was plamiła na początku ciąży? Dziś wieczorem zauważyłam brązowe plamy, zdenerwowana zobaczyłam co się dzieje w środku i miałam lekko czerwony palec, widać że krew leci z szyjki 😣 dodam że biorę luteinę dopochwowo 2x2. Czy wiecie co to może być? Czy to koniec? 😢
Który masz tc? Byłaś już u lekarza? Moim zdaniem krew zawsze trzeba skonsultować z lekarzem, ale jak leżałam na oddziale i mówiłam pielęgniarkom o krwi to powiedziały że dopiero jak będzie ona na wkładce to zawołają lekarza.
Boli cie coś przy tym? Wypływa na majtki?
U mnie jak się okazało ta krew była zawsze w przeddzień pojawienia się pęcherzyka. W ndz krew-w pon widoczny pęcherzyk, we wtorek krew-w środę widoczny drugi pęcherzyk.
Ale każdy przypadek inny.
Może uprawiałaś seks? Czasem po tym też się zdarza
 
Ja plamilam lekko na brazowo w 4t4d, od tej pory nic, ale tego dnia minely mi tez objawy ciazowe m, wiec u mnie to byc moze poczatek konca :( Zwlaszcza, ze doszly bole plecow i zawroty glowy. Czytalam, ze takie plamienie nie musi oznaczac nic zlego, takze sie nie martw na zapas.
A w którym tygodniu jesteś? Byłaś u lekarza? Bierzesz luteinę? Jakie miałaś objawy ciąży?
Jeju, zaczynam się stresować 😣 dopiero co powiedziałam rodzicom o ciąży 😢
 
Który masz tc? Byłaś już u lekarza? Moim zdaniem krew zawsze trzeba skonsultować z lekarzem, ale jak leżałam na oddziale i mówiłam pielęgniarkom o krwi to powiedziały że dopiero jak będzie ona na wkładce to zawołają lekarza.
Boli cie coś przy tym? Wypływa na majtki?
U mnie jak się okazało ta krew była zawsze w przeddzień pojawienia się pęcherzyka. W ndz krew-w pon widoczny pęcherzyk, we wtorek krew-w środę widoczny drugi pęcherzyk.
Ale każdy przypadek inny.
Może uprawiałaś seks? Czasem po tym też się zdarza
To 4 tc, nie byłam u lekarza. Dopiero się dowiedziałam o ciąży ale przed ciąża kazał brać luteinę. Nie mam na tyle żeby wypływała, na wkładce mam tylko brązowe plamienie. Seks był parę dni temu więc to nie przez to. Brzuch mnie nie boli. Piersi trochę. Moja beta to 130 mlU/ml więc na pęcherzyk chyba za wcześnie.
 
Dziewczyny, jakie suplementy bierzecie? W aptece polecili mi mamadha+ ale tam nie ma np. żelaza. Mam też femibion i chcę brać co drugi dzień. Ale nie wiem czy to nie będzie za dużo Wit. D albo kwasu foliowego... W czwartek idę do lekarza to zapytam też.
Ja biorę mama DHA premium, bo pan Tabletka poleca. Ale generalnie fakt, że bez badań to powinno się brać kwas foliowy i ewentualnie witaminę D. No i kwasy omega.
Jeśli chodzi o żelazo, wg nowych wytycznych nie należy go suplementowac, jeśli nie ma wskazań do tego, czyli niedoboru. Plus w 3-8 tygodniu ciąży nie wolno brać, bo ma działanie teratogenne. Warto poczytać w necie. :)
 
reklama
Ja plamilam lekko na brazowo w 4t4d, od tej pory nic, ale tego dnia minely mi tez objawy ciazowe m, wiec u mnie to byc moze poczatek konca :( Zwlaszcza, ze doszly bole plecow i zawroty glowy. Czytalam, ze takie plamienie nie musi oznaczac nic zlego, takze sie nie martw na zapas.
Mi objawy ciazowe też minęły, też czasem zakłuje w plecach a w ciąży jeszcze jestem 🙂 plamienie na brązowo mi ustały po lekach.
Nie martw się ❤️
 
Do góry