reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

Dziewczyny, zrobiłam wczoraj komplet badań zleconych przez lekarza. I trochę się zmartwiłam progesteronem 🥺 Na jakim poziomie macie progesteron teraz? Ponowiłam dziś jeszcze jego pomiar, bo czytałam, że jest on wydzielany skokowo i jego stężenie może się zmieniać w ciągu dnia. Sama nie wiem😥 Konsultacje już sobie umówiłam na poniedziałek, ale do tego czasu to chciałabym nie zwariować.
U mnie w 26 DC był 21 i też się martwię czy nie za nisko. Później już nie badałam. Znalazłam coś takiego:
 

Załączniki

  • IMG_20210710_112730.jpg
    IMG_20210710_112730.jpg
    103,8 KB · Wyświetleń: 73
reklama
13.6 mi wczoraj wyszedł. 46 dc, tydzień 6+4
Dziewczyny, zrobiłam wczoraj komplet badań zleconych przez lekarza. I trochę się zmartwiłam progesteronem 🥺 Na jakim poziomie macie progesteron teraz? Ponowiłam dziś jeszcze jego pomiar, bo czytałam, że jest on wydzielany skokowo i jego stężenie może się zmieniać w ciągu dnia. Sama nie wiem😥 Konsultacje już sobie umówiłam na poniedziałek, ale do tego czasu to chciałabym nie zwariować.
Miałam progesteron 20 ale spadł (w 3 dni) do 15 więc mam luteine dopochwowo 3x1Masz dość niski progesteron więc powinnaś dostać luteinę.
 
Dziewczyny, zrobiłam wczoraj komplet badań zleconych przez lekarza. I trochę się zmartwiłam progesteronem 🥺 Na jakim poziomie macie progesteron teraz? Ponowiłam dziś jeszcze jego pomiar, bo czytałam, że jest on wydzielany skokowo i jego stężenie może się zmieniać w ciągu dnia. Sama nie wiem😥 Konsultacje już sobie umówiłam na poniedziałek, ale do tego czasu to chciałabym nie zwariować.
Ja chyba też na Twoim miejscu bym się skonsultowała z lekarzem. Moim zdaniem powinnaś dostać duphaston albo luteinę... Ja w 26 dc (3+5) - 30,60 a w 41 dc (5+6) - 28,80. I biorę duphaston 2 x 1, bo lekarz powiedział, że skoro tak długo nie mogłam zajść, miałam cykl wspomagany, to trzeba chuchać i dmuchać, żeby się ciąża utrzymała.
 
Ja chyba też na Twoim miejscu bym się skonsultowała z lekarzem. Moim zdaniem powinnaś dostać duphaston albo luteinę... Ja w 26 dc (3+5) - 30,60 a w 41 dc (5+6) - 28,80. I biorę duphaston 2 x 1, bo lekarz powiedział, że skoro tak długo nie mogłam zajść, miałam cykl wspomagany, to trzeba chuchać i dmuchać, żeby się ciąża utrzymała.
Strasznie się stresuje, że teraz weekend i oby w poniedziałek ten lekarz to nie był za późno kurczę 😥 Czekam jeszcze na dzisiejszy wynik. Zobaczymy. Tak czy inaczej, konsultacja z lekarzem na pewno się odbędzie:(
 
13.6 mi wczoraj wyszedł. 46 dc, tydzień 6+4
Niby mieści się w normie ale jednak mógłby być wyższy. Koniecznie skonsultuj z lekarzem. I spokojnie, jeszcze nie jest tak tragicznie. Bywały gorsze wyniki a było wszystko ok 😉 i absolutnie nie porównuj wyników z innymi, każda z nas jest inna i nie ma co się stresowac na zapas 😉 a i pamiętaj, że progesteron jest skokowy. Godzinę później mógł mieć zupełnie inna, wyższa wartość.
 
reklama
Bardzo ładny przyrost w normie :) chociaż nie sprawdza się w takim odstępie czasu.

Ja po drugiej dawce Pfizera nie miałam w ogóle żadnych objawów. Zaszczepiłam się już w ciąży, kilka dni przez pozytywnym testem. ;)
Wiem właśnie.. zastanawiałam się czy to wogole ma sens;D byłam robic inne badania I tak przy okazji chciałam sprawdzić czy wogole rosnie
 
Do góry