reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

u nas tez nadal problemy brzuszkowe. Dostal tydzien temu Espumisan. Jakby trochę ponaga, ale bez szału. Nadal zdarzaja sie godziny meczarni i płaczu na zmianę z karmieniami. Akurat ja karmie piersią, a czytałam ze niby na mm dzieci częściej maja takie problemy. Akurat u mnie dopiero 4 dziecko ma takie problemy, a wszystkie byly pierwsze miesiace na piersi.

Dziewczyny, a wasze dzieci karmione piersia akceptuja smoczki uspokajajace? Mojemu czasem by sie przydalo ppssac cos z czego nie leci mleko, bo nadal sporo ulewa mimo odbijania po karmieniu. Ale mam w domu 3 smoczki i żadnej nie jest jakos specjalnie akceptowany. Moze jest jakis ksztalt smoczka który lepiej pasuje takim ssakom na piersi?
Może te problemy są spowodowane jakaś alergia, być może na mleko?
Jeśli chodzi o smoczki to moja mała tez jakoś za nimi nie szaleje, ale jeśli już bierze to te od Dr. Browns jak na zdjęciu. Kurczę takie ładne smoczki jej kupiłam a ona te najbrzydsze lubi😐
 
reklama
5A5B2F85-FDB8-44C8-AD85-6665503F2766.jpeg
 
Czytam o tym leku i ciazko go distac podobno w Polsce. Mieszkasz w Polsce i bez problemu go kupiłaś?
Mam rodzinę w Niemczech więc nie było problemu z przywiezieniem kropelek, zaopatrzyłam się na wszelki wypadek jeszcze przed urodzeniem małego 🙂
Ale wiem też że są apteki które ten lek sprowadzają, u mnie w okolicy na pewno jest jedna
u nas tez nadal problemy brzuszkowe. Dostal tydzien temu Espumisan. Jakby trochę ponaga, ale bez szału. Nadal zdarzaja sie godziny meczarni i płaczu na zmianę z karmieniami. Akurat ja karmie piersią, a czytałam ze niby na mm dzieci częściej maja takie problemy. Akurat u mnie dopiero 4 dziecko ma takie problemy, a wszystkie byly pierwsze miesiace na piersi.

Dziewczyny, a wasze dzieci karmione piersia akceptuja smoczki uspokajajace? Mojemu czasem by sie przydalo ppssac cos z czego nie leci mleko, bo nadal sporo ulewa mimo odbijania po karmieniu. Ale mam w domu 3 smoczki i żadnej nie jest jakos specjalnie akceptowany. Moze jest jakis ksztalt smoczka który lepiej pasuje takim ssakom na piersi?
Mój dostał smoczek w drugiej dobie życia i od razu mu spasował. Od samego początku wyraźnie było wiadomo kiedy chce ssać smoczek a kiedy jest głodny i chce pierś. Mam smoczki z Avent
 
Może te problemy są spowodowane jakaś alergia, być może na mleko?
Jeśli chodzi o smoczki to moja mała tez jakoś za nimi nie szaleje, ale jeśli już bierze to te od Dr. Browns jak na zdjęciu. Kurczę takie ładne smoczki jej kupiłam a ona te najbrzydsze lubi😐
ale nie ma żadnej wysypki, a kupy sa normalie żółte. U dwójki dzieci starszych ktore używały smoczka mielismy smoczki firmy MAM Perfekt, ale tez go nie chce. Jedynie NUK First czasami wezie, ale to mozna policzyc na palcach te przypadki.
Mam rodzinę w Niemczech więc nie było problemu z przywiezieniem kropelek, zaopatrzyłam się na wszelki wypadek jeszcze przed urodzeniem małego 🙂
Ale wiem też że są apteki które ten lek sprowadzają, u mnie w okolicy na pewno jest jedna

Mój dostał smoczek w drugiej dobie życia i od razu mu spasował. Od samego początku wyraźnie było wiadomo kiedy chce ssać smoczek a kiedy jest głodny i chce pierś. Mam smoczki z Avent
moj tez bral smoczek od urodzenia w szpitalu, ale potem w domu juz coraz rzadziej chcial.
 
Czytam o tym leku i ciazko go distac podobno w Polsce. Mieszkasz w Polsce i bez problemu go kupiłaś?
Polecam ten artykuł. Te niemieckie kropelki to nic nadzwyczajnego - skład mają jak inne leki dostępne u nas.
 
Dziewczyny byłyście już z bobaskami na polu? Co im ubieracie?
Mój ma smoczek bibs i wziął go dość chętnie już w 1 tyg życia ☺️
Jeśli chodzi a brzuszek to trochę się falej pręży przy kupci, ale nie płacze.. Bączki puszcza i to sporo.
 
u nas tez nadal problemy brzuszkowe. Dostal tydzien temu Espumisan. Jakby trochę ponaga, ale bez szału. Nadal zdarzaja sie godziny meczarni i płaczu na zmianę z karmieniami. Akurat ja karmie piersią, a czytałam ze niby na mm dzieci częściej maja takie problemy. Akurat u mnie dopiero 4 dziecko ma takie problemy, a wszystkie byly pierwsze miesiace na piersi.

Dziewczyny, a wasze dzieci karmione piersia akceptuja smoczki uspokajajace? Mojemu czasem by sie przydalo ppssac cos z czego nie leci mleko, bo nadal sporo ulewa mimo odbijania po karmieniu. Ale mam w domu 3 smoczki i żadnej nie jest jakos specjalnie akceptowany. Moze jest jakis ksztalt smoczka który lepiej pasuje takim ssakom na piersi?
Moja zaakceptowała lovi, bibs też ale jakoś zraziła mnie duża ilość złych opinii tych bibs. Moja gdyby nie smoczek to by cały czas ssała ręce czy wszystko do ma obok. A też przybiera bardzo dużo i gdybym miała ją trzymać na piersi to by aż wymiotowała tym mlekiem bo już nam się zdarzało.
 
Ja zamówiłam sab simplex na jakiejś grupie na Fejsie, gościu sprowadza z Niemiec i szybko wysyła. Ale u mnie chyba mała jakoś źle toleruje jakiś ich składnik dodatkowy bo wydaje mi się, że dużo po nich ulewa i ta kupa jest taka brzydka i gorzej się pręży. Ja daję Espumisan ale ciężko mi tak pilnować żeby dać przed karmieniem
 
reklama
Wiele rodzajów jeść można i trzeba:) Oczywiście, że trzeba zrobić sobie selekcję ryb tj. łosoś norweski czy tuńczyk to jedno wielkie g...:) Natomiast każdy lekarz zaleca jedzenie ryb co najmniej 2 razy w tygodniu:) W każdym razie ja zawsze takie zalecenia dostaje od lekarzy. Dla kobiet w ciąży bardzo dobrym rozwiązaniem jest np. śledź czy łosoś atlantycki:) Jest w czym wybierać:) A jeżeli ktoś nie lubi to wiadomo - dha w tabletkach.
 
Do góry