reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Jak tam u Ciebie już dzisius z Tobą?
Tak już po wszystkim, teraz odpoczywamy🙂 Zadzwonili do mnie ze szpitala o 5am żeby przyjechać na 6am. W szpitalu okazało się, ze jest rozwarcie na 3cm, o 8:15am dostałam oksytocynę a malutka urodziła się o 11:22am❤️ Jakieś pol godziny po podaniu znieczulenia zaczęłam przeć i po 10 minutach było po wszystkim. Wszyscy byli zdziwieni bo to chyba najszybsze wywołanie było🙂😍 Mała ma 3400 i wszystko w porządku!
 
reklama
A dziewczyny, które są już po...jak przebiega wasz połóg w sensie odchodów połogowych? Ja się dziwię bo u mnie takiego mocniejszego krwawienia to były może 4 dni a teraz cały czas to już tylko plamienie śluzem z krwią. Aż się martwiłam czy mi się tam nic nie zatkało ale położna mówi, że jak pojawia się cokolwiek to jest ok.
Mam tak samo. Tylko, że ja takie mocniejsze krwawienie miałam z 2 dni. Tez się martwiłam i usłyszałam, że jak jest cokolwiek to jest dobrze. Całą ciąże się nastawiałam na intensywne krwawienie, a tu prosze jaka niespodzianka ;)
 
Tak już po wszystkim, teraz odpoczywamy🙂 Zadzwonili do mnie ze szpitala o 5am żeby przyjechać na 6am. W szpitalu okazało się, ze jest rozwarcie na 3cm, o 8:15am dostałam oksytocynę a malutka urodziła się o 11:22am❤️ Jakieś pol godziny po podaniu znieczulenia zaczęłam przeć i po 10 minutach było po wszystkim. Wszyscy byli zdziwieni bo to chyba najszybsze wywołanie było🙂😍 Mała ma 3400 i wszystko w porządku!
Super gratulacje 🎊 fajnie ze podali Ci znieczulenie 🙂 dużo zdrowaia dla Was
 
A dziewczyny, które są już po...jak przebiega wasz połóg w sensie odchodów połogowych? Ja się dziwię bo u mnie takiego mocniejszego krwawienia to były może 4 dni a teraz cały czas to już tylko plamienie śluzem z krwią. Aż się martwiłam czy mi się tam nic nie zatkało ale położna mówi, że jak pojawia się cokolwiek to jest ok.
U nas w poniedziałek mijają 4 tygodnie od porodu, ale ten czas leci 🙈 jeśli chodzi o odchody to dalej ze mnie wychodzą. Aktualnie już są żółte ale dalej jest ich sporo. Natomiast krwiste dosyć obfite utrzymywały się około 14 dni 😑 myślałam że mam jakis krwotok ale najwyraźniej jest ok.

Gratulacje dla wszystkich mam i dzieciaczków ❤️☺️
 
Gratuluje wszystkim nowym mamom:)

Z odchodami jest tak, że lubią wracać.. Ja tak miałam w pierwszej ciazy i teraz też. Najpierw krew, potem tylko odrobinę, potem znów krew, potem brązowy śluz.. Teraz jestem 3 4tygodna po porodzie to są dni, że nie ma nic, czasem taki żółtawy śluz, a czasem poro brązowej wydzieliny.. Tak to już jest:(
 
A dziewczyny, które są już po...jak przebiega wasz połóg w sensie odchodów połogowych? Ja się dziwię bo u mnie takiego mocniejszego krwawienia to były może 4 dni a teraz cały czas to już tylko plamienie śluzem z krwią. Aż się martwiłam czy mi się tam nic nie zatkało ale położna mówi, że jak pojawia się cokolwiek to jest ok.
ja tez takiego intensywnego krwawienia mialam kilka dni. Od wyjscia do domu uzywalam zwyklych podpasek. Zawsze tak mialam w pologu. Nigdy nie byly potrzevne te chlonne wkladki poporodowe. Teraz koncze 5 tydzien pologu i cos tam lekko jakies plamki sie pojawiaja. Gorzej sie wlasnie martwie bo np przy parciu (wiem, ze nie powinnam, ale inaczej to sie nie da zalatwic grubszej potrzeby w toalecie) to pojawia sie wiecej i to zywo czerwonej krwi. Juz sie marwie czy pryz tym 4 porodzie cos mi sie obnizyly narzady rozrodcze. Bo czuje sie zupelnie inaczej. Czasami jakby mi coś tam mialo wypasc. Chyba trzeba cwiczyc te mięśnie. Musze sie udac do fizjo. Ale to u nas zalecaja jakies 2 mce po porodzie
 
ja tez takiego intensywnego krwawienia mialam kilka dni. Od wyjscia do domu uzywalam zwyklych podpasek. Zawsze tak mialam w pologu. Nigdy nie byly potrzevne te chlonne wkladki poporodowe. Teraz koncze 5 tydzien pologu i cos tam lekko jakies plamki sie pojawiaja. Gorzej sie wlasnie martwie bo np przy parciu (wiem, ze nie powinnam, ale inaczej to sie nie da zalatwic grubszej potrzeby w toalecie) to pojawia sie wiecej i to zywo czerwonej krwi. Juz sie marwie czy pryz tym 4 porodzie cos mi sie obnizyly narzady rozrodcze. Bo czuje sie zupelnie inaczej. Czasami jakby mi coś tam mialo wypasc. Chyba trzeba cwiczyc te mięśnie. Musze sie udac do fizjo. Ale to u nas zalecaja jakies 2 mce po porodzie
Tak podobno może być. Ja miałam kontrolę lekarska i lekarka ostrzegła, że takie uczucie może się pojawić. Ale miesnie warto ćwiczyć od samego porodu :)
 
reklama
Dziewczyny, jak wyglada sprawa z ktg? Moja ginekolog powiedziała, żebym w dniu terminu stawiła sie do szpitala na ktg. Czy to trzeba się wcześniej umawiać, czy po prostu idę na izbę przyjęć? Oczywiście do szpitala nie mogę się dodzwonić, nikt niestety nie odbiera.
 
Do góry