reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

U mnie też już w domu córka 4.5 lat. Siedzi teraz w domu bo w przedszkolu jak nie ospa to rota itd więc zostawiłam ją do 21 marca w domu, termin na 11 to mam nadzieję, że mała w brzuchu nie będzie czekać do pierwszego dnia wiosny 🙈 ale właśnie to jest takie zastanawiające, jak się kocha dwoje dzieci 🤔
 
reklama
U mnie też już w domu córka 4.5 lat. Siedzi teraz w domu bo w przedszkolu jak nie ospa to rota itd więc zostawiłam ją do 21 marca w domu, termin na 11 to mam nadzieję, że mała w brzuchu nie będzie czekać do pierwszego dnia wiosny 🙈 ale właśnie to jest takie zastanawiające, jak się kocha dwoje dzieci 🤔
A to druga córeczka w brzuchu, fajnie. Mnie też to zastanawia, mi moja córka zadała takie pytanie czy jak będzie dzidziuś chłopczyk w brzuszku 😂 to czy nią też będę jeszcze się opiekować, ale wytłumaczyłam że tak samo będę i więcej nie pytała tylko tak już oczekuje. Ja tak myślę że od 10marca jej nie dam już do przrdszkola, bo certyfikat covid miałam do 22lutego i też się boję kwarantanny żeby nie było. Miałam mec do maja ale skrócili i ja już nie szczepię się 3dawka obawiam się bo przy drugiej kilka dni wysokiej goraczki miałam.
 
A to druga córeczka w brzuchu, fajnie. Mnie też to zastanawia, mi moja córka zadała takie pytanie czy jak będzie dzidziuś chłopczyk w brzuszku 😂 to czy nią też będę jeszcze się opiekować, ale wytłumaczyłam że tak samo będę i więcej nie pytała tylko tak już oczekuje. Ja tak myślę że od 10marca jej nie dam już do przrdszkola, bo certyfikat covid miałam do 22lutego i też się boję kwarantanny żeby nie było. Miałam mec do maja ale skrócili i ja już nie szczepię się 3dawka obawiam się bo przy drugiej kilka dni wysokiej goraczki miałam.
Ja mam certyfikat do lipca ale mężowi się kończy teraz 16 marca a w naszym szpitalu szczepionych nie testują a on nie chce się szczepić jak na razie więcej bo chłop się igły boi i gorączki i tak liczy żebym urodziła do 16 :D
 
A moja córka to też naoglada się z nami seriali typu na sygnale, na dobre i na złe i się mnie pyta czy mi będą rozcinać brzuszek bo ona nie chce
 
A moja córka to też naoglada się z nami seriali typu na sygnale, na dobre i na złe i się mnie pyta czy mi będą rozcinać brzuszek bo ona nie chce
Hèhè mnie też podpytywała jak on wyjdzie czy przez brzuszek ja mówię tak, bo jak takiemu małemu dziecku się wytłumaczy, też mi mówi że boi się żeby mi. Nic się nie stało jak będą go wyciągać. A to fajnie ze szczepionych nie testują, u mnie czy zaczespiony czy nie to robią test. Byłam w lutym w szpitalu i jeszcze było ważne moje szczepienie to i tak mi test robili... Ja bym chciała bardzo aby maz mógł być ze mną bo będę miała wywoływany i wiem na co się pisze bo z corka też miałam. Nie wyobrażam sobie w tych bólach być sama. A jak już to muszą podać mi znieczulenie
 
Ja też spodziewam się drugiego dziecka córka w tym roku kończy 6lat w listopadzie to bedzue spora różnica. Tak samo mam obawy jak to będzie, ale córka tak się cieszy że będzie maly dzidziuś codziennie pyta ile jeszcze czasu aż wyjdzie. Lozeczko mu szykuje maskotki,... U mnie 36+2.

Ale fajnie, że córcia tak się przygotowuje na braciszka 😍
U nas będzie różnica 4 lat między chlopcami więc też trochę. Starszy nie może się doczekać braciszka i to mnie bardzo cieszy.
Ja oczywiście cieszę się też, bardzo chciałam drugiego dziecka i męczyłam męża o drugie. Pragnę żeby był zdrowy, żeby wszystko było dobrze ale też mam jakieś tam wątpliwości i ten stresik czy damy radę, czy młody będzie miał kolki, nie daj Boże inne problemy.
Myślę, że musimy to przeżyć po prostu a teraz jak mamy ten czas oczekiwania to za dużo myślimy 🙈
 
Hej wam, u mnie calkiem spoko. Jedna brodawka już super sie przyzwycziala do karmienia i nie boli, a druga jak przy ppprzednich dziecosch troche potyrana. Robia mi sie ranki bo ciezko malego dobrze dostawic. Pierś jest dosyc duza i twarda bo mam duzo mleka, a on potrafi spac 3-4h ciagiem 🙈🙈 co nie ulatwia. Juz 3 raz mam ranke wielkosci pół centymetra dokladnie w tym samym miejscu 😱 może juz oslabiona brodawka w tym miejscu i dlatego skoro kiedys byla tam rana 🤷‍♀️ nie wiem jak ja wygoic bez masci o odatawienia od niej dziecka. Kiedys wlasnie mialam masc na takie rany, ale pzy niej nie mozna bylo karmic dziecka. Moze macie jakies rady?
Pozatym chyba jakos nie umiem lezec. Mam pomoc a postaci mamy, a itak wcale nie leżę, poza noca. W nocy mały spi calkiem fajnie. Bo np dzis karmilam o 21:15, 00:30, potem 3 i 5. Pępowina dzis odpadla, wiec mysle o pierwszej kapieli. Chyba juz czas 😁
 
Hej wam, u mnie calkiem spoko. Jedna brodawka już super sie przyzwycziala do karmienia i nie boli, a druga jak przy ppprzednich dziecosch troche potyrana. Robia mi sie ranki bo ciezko malego dobrze dostawic. Pierś jest dosyc duza i twarda bo mam duzo mleka, a on potrafi spac 3-4h ciagiem 🙈🙈 co nie ulatwia. Juz 3 raz mam ranke wielkosci pół centymetra dokladnie w tym samym miejscu 😱 może juz oslabiona brodawka w tym miejscu i dlatego skoro kiedys byla tam rana 🤷‍♀️ nie wiem jak ja wygoic bez masci o odatawienia od niej dziecka. Kiedys wlasnie mialam masc na takie rany, ale pzy niej nie mozna bylo karmic dziecka. Moze macie jakies rady?
Pozatym chyba jakos nie umiem lezec. Mam pomoc a postaci mamy, a itak wcale nie leżę, poza noca. W nocy mały spi calkiem fajnie. Bo np dzis karmilam o 21:15, 00:30, potem 3 i 5. Pępowina dzis odpadla, wiec mysle o pierwszej kapieli. Chyba juz czas 😁
Temat brodawek to ciężki temat. Ja też przy pierwszym dziecku miałam małe pole bitwy bo płaskie brodawki przy pełnej piersi to było dziecku uchwycić mega ciężko ale jakoś przystawiałam pomimo ran i z czasem się przyzwyczaiły i zagoiły ale nie powiem, karmienie nie raz to były łzy w oczach.
 
Hej wam, u mnie calkiem spoko. Jedna brodawka już super sie przyzwycziala do karmienia i nie boli, a druga jak przy ppprzednich dziecosch troche potyrana. Robia mi sie ranki bo ciezko malego dobrze dostawic. Pierś jest dosyc duza i twarda bo mam duzo mleka, a on potrafi spac 3-4h ciagiem 🙈🙈 co nie ulatwia. Juz 3 raz mam ranke wielkosci pół centymetra dokladnie w tym samym miejscu 😱 może juz oslabiona brodawka w tym miejscu i dlatego skoro kiedys byla tam rana 🤷‍♀️ nie wiem jak ja wygoic bez masci o odatawienia od niej dziecka. Kiedys wlasnie mialam masc na takie rany, ale pzy niej nie mozna bylo karmic dziecka. Moze macie jakies rady?
Pozatym chyba jakos nie umiem lezec. Mam pomoc a postaci mamy, a itak wcale nie leżę, poza noca. W nocy mały spi calkiem fajnie. Bo np dzis karmilam o 21:15, 00:30, potem 3 i 5. Pępowina dzis odpadla, wiec mysle o pierwszej kapieli. Chyba juz czas 😁

Ostatnio usłyszałam, że Bepanten jest dobry na wszelkie problemy z brodawkami. Tak też pisze na ulotce. Przed karmieniem trzeba ewentualnie zetrzeć nadmiar, nie trzeba zmywać całkiem maści. Spróbuj 👍
No i też smarowanie wlasnym mlekiem ma pomóc.
Też miałam problem z brodawkami podczas karmienia pierwszego synka. Wtedy nie wiedziałam jeszcze o sposobie z bepantemem. Ogólnie smarowalam wlasnym mlekiem i lanoliną. Ranki zagoiły się po 4-5 dniach. Męczarnia. Za każdym razem płakałam z bólu przy karmieniu...
A i uzywanie nakładek silikonowym trochę pomagało.
Mam nadzieję, że szybko przejdzie 🙏
 
reklama
Cześć Dziewczyny! Ja już rozpakowana! 😁 Rano dostałam solidnych skurczy i lekarz mówi: "Albo tniemy, albo zaraz same się urodzą" 😄

Synek 2580g 53 cm, Córcia 2410g 50 cm

Na razie leżą w inkubatorze, ale same oddychają i próbują jeść, więc jestem szczęśliwa i dobrej myśli. Są całkiem grubiutkie jak na 35 tc.
Spionizowali mnie bardzo szybko, po 5 godzinach. Teraz dochodzę do siebie.

Życzę Wam wszystkim rowniez szczęśliwego rozwiązania ❤
 
Do góry