reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

o super 👌 i jak idzie? ❤️
@Kitku a jak wasza sytuacja?
Dostałam Celeston na rozwój płucek, kroplówkę z magnezu i mam leżeć. U mnie żadnych skurczy, nic, tylko małe rozwarcie, więc pewnie tu trochę poleżę 🙄 Dzisiaj zaczyna się 35 tc.
A Ty jak się czujesz? 🥰

Ps. Ale szok, jest papier toaletowy! 😅 Co prawda taki wstrętny papier ścierny, ale jest 😅😜
 
reklama
Teraz każdego dnia wchodząc na forum będzie jakiś post szczęśliwej mamusi :D ja na 11 marca to pewnie jeszcze ze dwa tygodnie pochodzę ale piersi mnie bolą, mleko mi się zbiera, duże wycieki robią i obawiam się zastoju jeszcze w ciąży, wczoraj już miałam taki ból jak na stan zapalny, zaczerwienienie, ciemnożółty gesty wyciek, położna kazała okładać kapuchą 😣
 
Długo już tak Cię trzymaja w szpitalu? Który to tydzien? Ja mam też mieć tydzień przed terminem wywoływany że względu na cukrzycę ciazowa i mam nadzieję że zaczną odrazu bo takie czekanie to jest najgorsze
Jestem tu od niedzieli. Zapadła właśnie decyzja że jutro będą wywoływać poród. Mam nadzieję że uda mi się naturalnie urodzić.
 
Jestem tu od niedzieli. Zapadła właśnie decyzja że jutro będą wywoływać poród. Mam nadzieję że uda mi się naturalnie urodzić.
To super ze juz coś wiadomo, trzymam kciuki aby poszło szybko daj znać nam jak już będzie dzidziuś z Tobą, pozdrawiam serdecznie 🥰🥰🥰
 
To super ze juz coś wiadomo, trzymam kciuki aby poszło szybko daj znać nam jak już będzie dzidziuś z Tobą, pozdrawiam serdecznie 🥰🥰🥰
A wiesz coś czy będą balonik zakładać na noc ja tak miałam przy pierwszym dziecku ale to było w Holandii a tam jednak wszystko sprawniej idzie nie przetrzymuja tak jak tu w pl w szpitalu.....
 
A wiesz coś czy będą balonik zakładać na noc ja tak miałam przy pierwszym dziecku ale to było w Holandii a tam jednak wszystko sprawniej idzie nie przetrzymuja tak jak tu w pl w szpitalu.....
W Polsce to chyba w większości właśnie taka procedura. Koleżankę położyli na wywołanie to pierwszego dnia balonik ale nie zadziałał to za dwa dni rano kroplówkę dali z oxy.
 
No tu jak czytałam ten ich plan indukcji to też była zaznaczona opcja właśnie tego cewnika-balonika i oxytocyny. O nie mam nadzieję że to tak długo nie będzie trwało :(
 
Teraz każdego dnia wchodząc na forum będzie jakiś post szczęśliwej mamusi :D ja na 11 marca to pewnie jeszcze ze dwa tygodnie pochodzę ale piersi mnie bolą, mleko mi się zbiera, duże wycieki robią i obawiam się zastoju jeszcze w ciąży, wczoraj już miałam taki ból jak na stan zapalny, zaczerwienienie, ciemnożółty gesty wyciek, położna kazała okładać kapuchą 😣
Ooo to tak samo jak ja n 11 .03 z tym ze u mnie nadal ani widu ani słychu porodu. W poniedziałek mam wizytę to może chociaż jakkolwiek znak się pojawi, ze się poród zbliża . U mnie piersi tez bez wieksyzch zmian, ale życzę żeby tobie przeszło, bo taki ból na pewno nic miłego . Może warto zrobić ciepły masaż pod prysznicem, a później przyłożyć cos chłodnego
 
zaraz pewnie urodzisz ☺️ ale faktycznie wczesniej te nasze dzieci.

Dziewczyny kp was tez tak okropnie boli obkurczanie macicy? Czyms lagodzicie ból czy znosicie dzielnie?
Nie mam jeszcze tego problemu, bo dziecko póki co w brzuchu, ale na pewno warto łagodzić bol i to maksymalnie jak się da (zarówno położna jak i lekarz mi o tym wspominali) . Bol to stres dla naszego organizmu, a to absolutnie w niczym nie pomaga . Ibuprofen jest bezpieczny przy karmieniu i powinien chociaż troszkę bol zmniejszyć.
 
reklama
Dostałam Celeston na rozwój płucek, kroplówkę z magnezu i mam leżeć. U mnie żadnych skurczy, nic, tylko małe rozwarcie, więc pewnie tu trochę poleżę 🙄 Dzisiaj zaczyna się 35 tc.
A Ty jak się czujesz? 🥰

Ps. Ale szok, jest papier toaletowy! 😅 Co prawda taki wstrętny papier ścierny, ale jest 😅😜
oj szkoda, ze musisz polegiwac w szpitalu. Jak ja sie ciesze, ze jutro do domu. Mimo warunkow fajnych to ja nie znosze szpitala.
Ja calkiem niezle tylko ta macica mnie boli, ale to chyba każdą boli.
U mnie tez jest ten cienki szorstki, ale ja itak go nie uzywam. Jedynie do dezynfekcji deski klozetowej. Myje sie woda. U mnie nie ma rany żadnej to nic nie ryzykuje. Jedynie 2 jakos nie mam odwagi. A czuje, ze by sie przydala 😁
Teraz każdego dnia wchodząc na forum będzie jakiś post szczęśliwej mamusi :D ja na 11 marca to pewnie jeszcze ze dwa tygodnie pochodzę ale piersi mnie bolą, mleko mi się zbiera, duże wycieki robią i obawiam się zastoju jeszcze w ciąży, wczoraj już miałam taki ból jak na stan zapalny, zaczerwienienie, ciemnożółty gesty wyciek, położna kazała okładać kapuchą 😣
ja karmie piersia i juz mnie pobolewaja sutki bo wiadomo na poczatku musza sie przyzwyczaic. Ale zabralam lanoline i smaruje od pierwszego razu. Na razie nie mam ran na szczescie.

Jestem tu od niedzieli. Zapadła właśnie decyzja że jutro będą wywoływać poród. Mam nadzieję że uda mi się naturalnie urodzić.
to jitro bedziemy trzymac kciuki. Mowili od czego zaczna? Szyjka jest gotowa juz? Balonik?
Ja jak mi wody odszly to mialam niby 2cm, ale szyjka byla odgieta nadal do tylu i niezupelnoe zgladzona. Niby wielorodki moga z 2cm chodzic i kilka tygodni wiec to żaden wyznacznik. Polozna musiala mi ta szyjke odkrecic. Potem jeszcze musiala odsuna z glowki pecherz plodowy bo niby przebity ale blona zostala i blokowala. Jakby nie jej doswiadczenie to pewnie bym nie urodziła go sama.
Nie mam jeszcze tego problemu, bo dziecko póki co w brzuchu, ale na pewno warto łagodzić bol i to maksymalnie jak się da (zarówno położna jak i lekarz mi o tym wspominali) . Bol to stres dla naszego organizmu, a to absolutnie w niczym nie pomaga . Ibuprofen jest bezpieczny przy karmieniu i powinien chociaż troszkę bol zmniejszyć.
i tak sobie mysle, ze taki duży termofor moglby pomóc. Przykladac podczas kp szczegolnie. Bo ten bol to tak mi sie rozchodzi, ze boli cala macica, uda, do samych kolan 😔
 
Do góry