reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
ja zaprosilam moja mame po porodzie, ale to ze wzgledu na starszaki. Np zeby mi ich do przedszkola czy na autobus zaprowadzila. Albo ze wzgledu na najmlodsza ktora jeszcze duzo uwagi i pomocg potrzebuje. Albo zeby jakies jedzonko zrobila czy pranie. Generalnie przy maluszku pewnie ja bede ogarniala.
U mnie dokładnie tak samo. Mam nadzieje, ze mama przyjedzie i pomoże mi przy starszym synie czyli przypilnuje go i zaprowadzi do szkoły jak będę z mężem w szpitalu. Różnica tylko taka, ze mama musi przylecieć do USA i mam nadzieje, ze nie wprowadza jakichś dodatkowych restrykcji bo bilet już kupiony😐
 
Dobry wieczór, ja mam termin na 13 marca z miesiączki, a wg usg 8marca. Który powinnam wziąć za pewniejszy? Wolałabym, żeby synek urodził się 8.03 :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)
 
Dobry wieczór, ja mam termin na 13 marca z miesiączki, a wg usg 8marca. Który powinnam wziąć za pewniejszy? Wolałabym, żeby synek urodził się 8.03 :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)
Ja mam termin z miesiączki na 8.03 a według USG na 28.02 ☺️ muszę dopytać dokładnie lekarki jak to widzi, ale ostatnio już wspominała że mam się szykować na luty bo młody od pierwszego USG jest starszy niż to wynika z miesiączki więc musiała się owulacja przesunąć ☺️ wspominała natomiast że jeżeli różnica wieku pojawia się dopiero na jakimś etapie ciąży to powinno się brać pod uwagę termin ostatniej miesiączki
 
Ja jestem z tych co lubią skorzystać z pomocy ale tylko własnej mamy 😅☺️ a z położna mam o tyle fajnie że to jest jednocześnie moja koleżanka 😁 także bez skrępowania wizyty będą się odbywać ☺️
ja tez bym tesciowej nie zaprosila mimo, ze to fajna babka 🙈
U mnie dokładnie tak samo. Mam nadzieje, ze mama przyjedzie i pomoże mi przy starszym synie czyli przypilnuje go i zaprowadzi do szkoły jak będę z mężem w szpitalu. Różnica tylko taka, ze mama musi przylecieć do USA i mam nadzieje, ze nie wprowadza jakichś dodatkowych restrykcji bo bilet już kupiony😐
ooo to daleko. To do nas (Niemcy) mama ma troche blizej. Moja mama przyleciala jak rodzilam corke w 2019 roku. Najbardziej mi wtedy zalezalo zeby zostala z chlopcami na nasz czas porodu w szpotalu bo kiedy rodizlam drugiego to najstarszy byl calu dzien i pol nocy z sasiadami bez rodzicow. Natomiast przy córce z domu wyszlismy o 13, a o 14 juz byla na swiecie. Wiec ok 16 maz juz wrocil do dzieci no ale nie wiadomo jak bedzie teraz wiec pomoc i opieka babci jak najbardzoej wskazana.
Dobry wieczór, ja mam termin na 13 marca z miesiączki, a wg usg 8marca. Który powinnam wziąć za pewniejszy? Wolałabym, żeby synek urodził się 8.03 :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)
moim zdaniem zaden nie jest pewny. Tylko 5% dzieci rodzi sie w wyznaczonym terminie. Moze urodzic sie nawet 2-3 tyg przed lub 2 po wyznaczonym terminie. Moje dzieci zawsze wielkosciowo wyprzedzaly tygodnie ciazy a rodzily sie 1-2 po wyznaczonych terminach 😉
 
Dobry wieczór, ja mam termin na 13 marca z miesiączki, a wg usg 8marca. Który powinnam wziąć za pewniejszy? Wolałabym, żeby synek urodził się 8.03 :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)
Cześć, a ja mam odwrotnie, z miesiączki 8 marca, a z USG 13 [emoji16]

Czy któraś z Was ma sprawdzoną listę wyprawkową z ilością poszczególnych ciuszków itd? Coś tam podostawałam od znajomych ale widzę że to większe rozmiary raczej i nie wiem czy mam odpowiednią ilość na początek
 
Cześć, a ja mam odwrotnie, z miesiączki 8 marca, a z USG 13 [emoji16]

Czy któraś z Was ma sprawdzoną listę wyprawkową z ilością poszczególnych ciuszków itd? Coś tam podostawałam od znajomych ale widzę że to większe rozmiary raczej i nie wiem czy mam odpowiednią ilość na początek
to chyba indywidualne bardzo. Musisz założyć sobie jak często bedziesz robila pranie, czy masz suszarkę bebnowa (ona suszy szybko, choc w sumie kaloryfery ciepłe tez), no i jedno dziecko bedzie ulewalo i kilkakrotnie w ciagu dnia moze ubrudzic body/pajaca, a inne nie ebdzie ulewalo i ubranko bedzie raczej czyste po calym dniu 🤷‍♀️
Tu przykładowo moje dzieci raczej z tych ulewajacych wiec body mialam wiecej i nie bylo za duzo. Za to spodenek zawsze mialam za duzo 🤷‍♀️
Ja mam
pajacow 7szt
Body kopertowe 9szt
Body przez glowe 4szt
Body na krotki rekaw 3 szt
Spodenki 8szt
Rajstopki 1 szt
Sweterki 2 szt
Czapka ciepla wiazana 1szt
Cienkie czapki 3szt
Skarpetki 2 pary
Cienkie welniane buciki 1 szt
rampersy sweterkowe 2szt
Kombiak na wyjscia 1 szt
Troche z tych rzeczy dostalam, ale wuekszosc kupilam z drugiej reki i tez mysle czy nie za duzo tego 😁

Bylam dzis w lekarza, a okazalo sie, ze lekarz mnie nawet nie widzial 🙈 polozna zrobila mi ktg (ksiazkowe) jedynie dwa skurcze do 70 wiec takie lekkie i idealne tętno. Synek niepodwazalnie jest glowa do dolu (tu sie uspokoilam). Co do porodu to niestety musimy dzwonic do szpitala i pytac o aktualne procedury wiec blizej terminu cos sie dowiem jak z rodzinnym porodem. Z plusow nie musze sie meldowac na porod w szpitalu bo ograniczaja kontakty. Dostalam juz skierowanie do szpitala w razie porodu albo jakis komplikacji ktore trzeba nagle konsulotwac typu krwawienie.
Z usg zrezygnowalam dzis bo platne jest wiec uznalam, ze zrobie za 2 tyg w 36+0
 
to chyba indywidualne bardzo. Musisz założyć sobie jak często bedziesz robila pranie, czy masz suszarkę bebnowa (ona suszy szybko, choc w sumie kaloryfery ciepłe tez), no i jedno dziecko bedzie ulewalo i kilkakrotnie w ciagu dnia moze ubrudzic body/pajaca, a inne nie ebdzie ulewalo i ubranko bedzie raczej czyste po calym dniu 🤷‍♀️
Tu przykładowo moje dzieci raczej z tych ulewajacych wiec body mialam wiecej i nie bylo za duzo. Za to spodenek zawsze mialam za duzo 🤷‍♀️
Ja mam
pajacow 7szt
Body kopertowe 9szt
Body przez glowe 4szt
Body na krotki rekaw 3 szt
Spodenki 8szt
Rajstopki 1 szt
Sweterki 2 szt
Czapka ciepla wiazana 1szt
Cienkie czapki 3szt
Skarpetki 2 pary
Cienkie welniane buciki 1 szt
rampersy sweterkowe 2szt
Kombiak na wyjscia 1 szt
Troche z tych rzeczy dostalam, ale wuekszosc kupilam z drugiej reki i tez mysle czy nie za duzo tego 😁

Bylam dzis w lekarza, a okazalo sie, ze lekarz mnie nawet nie widzial 🙈 polozna zrobila mi ktg (ksiazkowe) jedynie dwa skurcze do 70 wiec takie lekkie i idealne tętno. Synek niepodwazalnie jest glowa do dolu (tu sie uspokoilam). Co do porodu to niestety musimy dzwonic do szpitala i pytac o aktualne procedury wiec blizej terminu cos sie dowiem jak z rodzinnym porodem. Z plusow nie musze sie meldowac na porod w szpitalu bo ograniczaja kontakty. Dostalam juz skierowanie do szpitala w razie porodu albo jakis komplikacji ktore trzeba nagle konsulotwac typu krwawienie.
Z usg zrezygnowalam dzis bo platne jest wiec uznalam, ze zrobie za 2 tyg w 36+0
Jak przeczytałam Twoja listę to doszłam do wniosku że ja chyba z wyprawka jednak przegięłam 🙈 strasznie dużo mam bodziakow i pasujących do nich spodenek 😅 plus taki że będę robić rzadziej pranie 😎 sama dużo nie kupowałam, 3 większe paczki z vinted. Za to moja mama wpadła w szał zakupów dla wnuka i tak mnie zaopatrzyła że przez pierwsze 3 miesiące już chyba nic nie będę musiała kupować 🤦

Ja mam nadzieję że u mnie w szpitalu procedury się nie zmienią, na chwilę obecną są bez problemu porody rodzinne pod warunkiem że to poród naturalny i ujemny wynik Covid u rodziców. Jeśli wyjdzie pozytywny to szybka cesarka, jak ma się szczepienie to nie ma izolacji dziecka od matki (co zresztą i tak jest nielegalne, ale słyszałam że praktykowane w wielu szpitalach w kraju 😑)
 
Dobry wieczór, ja mam termin na 13 marca z miesiączki, a wg usg 8marca. Który powinnam wziąć za pewniejszy? Wolałabym, żeby synek urodził się 8.03 :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)
To ja mam na 11 marca a z USG wypada tak 6-8 marca. Różnie. Ale myślę, że nie przechodzę. W pierwszej ciąży sprawdził mi się termin z USG w 12 tygodniu :D
 
reklama
to chyba indywidualne bardzo. Musisz założyć sobie jak często bedziesz robila pranie, czy masz suszarkę bebnowa (ona suszy szybko, choc w sumie kaloryfery ciepłe tez), no i jedno dziecko bedzie ulewalo i kilkakrotnie w ciagu dnia moze ubrudzic body/pajaca, a inne nie ebdzie ulewalo i ubranko bedzie raczej czyste po calym dniu 🤷‍♀️
Tu przykładowo moje dzieci raczej z tych ulewajacych wiec body mialam wiecej i nie bylo za duzo. Za to spodenek zawsze mialam za duzo 🤷‍♀️
Ja mam
pajacow 7szt
Body kopertowe 9szt
Body przez glowe 4szt
Body na krotki rekaw 3 szt
Spodenki 8szt
Rajstopki 1 szt
Sweterki 2 szt
Czapka ciepla wiazana 1szt
Cienkie czapki 3szt
Skarpetki 2 pary
Cienkie welniane buciki 1 szt
rampersy sweterkowe 2szt
Kombiak na wyjscia 1 szt
Troche z tych rzeczy dostalam, ale wuekszosc kupilam z drugiej reki i tez mysle czy nie za duzo tego 😁

Bylam dzis w lekarza, a okazalo sie, ze lekarz mnie nawet nie widzial 🙈 polozna zrobila mi ktg (ksiazkowe) jedynie dwa skurcze do 70 wiec takie lekkie i idealne tętno. Synek niepodwazalnie jest glowa do dolu (tu sie uspokoilam). Co do porodu to niestety musimy dzwonic do szpitala i pytac o aktualne procedury wiec blizej terminu cos sie dowiem jak z rodzinnym porodem. Z plusow nie musze sie meldowac na porod w szpitalu bo ograniczaja kontakty. Dostalam juz skierowanie do szpitala w razie porodu albo jakis komplikacji ktore trzeba nagle konsulotwac typu krwawienie.
Z usg zrezygnowalam dzis bo platne jest wiec uznalam, ze zrobie za 2 tyg w 36+0
To u nas niby są rodzinne ale tata od momentu wejścia na blok porodowy nie może go opuścić. A mój mąż palący jest i jak mu powiedziałam to nie był szczęśliwy bo i jak będzie długo to nie wytrzyma :D
 
Do góry