reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

No daje po 23 jak sama idę spać 90 ml...ale zamierzam z tego zrezygnować bo zostawia ostatnio połowę z tegotylko boję się , że się obudzi🤣
Ale nie zmienia to faktu , że śpi całą noc i oby jej tak zostało :)


O mamuniu...zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka...oby szybko przeszło...pijcie dużo🤗


Nie wyobrażam sobie budzić się non stop w nocy i iść do pracy...współczuję...😞
Może próba oszukiwania Melci wodą poskutkuje i zacznie przesypiać noce w miarę?

No mnie czeka przeniesienie córci do jej pokoju...w końcu jak wróci mąż, złoży łózko parę dni oswajania z nowym miejscem i będziemy próbować...a jak wyjdzie?Wie tylko Iga chyba🤣
No to zdrówka, zdrówka, zdrówka oby szybko przeszło🤗


A nie zasłaniacie okien?Bo ja to mam ciemnicę jak fiks bo inaczej ona też by z pierwszymi pormykami słońca zaczęła witać dzień:oops:

Zasłaniam, ale mam obecnie tak super rolety że średnio zaciemniają. Z mężem doszliśmy do wniosku jednego - montujemy jej do pokoju czarne rolety 😂 niech myśli że noc jest jak najdłużej 😂😂
 
reklama
A Ty myślisz ,że jak my mamy?
Na oknie dachowym roletę zaciemniającą w 100% i rolety zewnętrzne na pozostałych oknach...u mnie robi się mega ciemno w sekundzie...zawsze się śmieję , że u mnie w sypialni jak w egipcie -ciemno się robi ekspresowo🤣
Czarna roleta też będzie przepuszczać...ona musi mieć tą powłokę zaciemniająca a kolor rolety od środka może być nawet biały, żeby ładnie wyglądał co by ludzie nie gadali , że "diabła' wychowujecie
🤣

A mnie to obchodzi co powiedzą 😃 ja chce się wysypiać 😂😂
 
Zasłaniam, ale mam obecnie tak super rolety że średnio zaciemniają. Z mężem doszliśmy do wniosku jednego - montujemy jej do pokoju czarne rolety 😂 niech myśli że noc jest jak najdłużej 😂😂
Ja też mam białe rolety więc prawie nic nie zasłaniają a populdniu słońce jest w sypialni właśnie więc też muszę zmienić na ciemniejsze bo coraz dłużej jasno i młody ciężko zasypia nieraz 🙄
 
Ja też mam białe rolety więc prawie nic nie zasłaniają a populdniu słońce jest w sypialni właśnie więc też muszę zmienić na ciemniejsze bo coraz dłużej jasno i młody ciężko zasypia nieraz 🙄
Ja zaczęłam zasłaniać rolety zewnętrzne bo jak mały przebudzał się nad ranem i robiło się już jasno to ciężko mu było zasnąć. A teraz u nas jest noc do 9 😁
 
A Ty myślisz ,że jak my mamy?
Na oknie dachowym roletę zaciemniającą w 100% i rolety zewnętrzne na pozostałych oknach...u mnie robi się mega ciemno w sekundzie...zawsze się śmieję , że u mnie w sypialni jak w egipcie -ciemno się robi ekspresowo🤣
Czarna roleta też będzie przepuszczać...ona musi mieć tą powłokę zaciemniająca a kolor rolety od środka może być nawet biały, żeby ładnie wyglądał co by ludzie nie gadali , że "diabła' wychowujecie
🤣
O tak popieram rolety muszą mieć tą powłokę nie przepuszczającą światła, sam kolor nic nie da, kupowaliśmy takie bo u nas tatus na nocki chodził z czasem stwierdził ze zmieniamy je na rolety zewnętrzne . Ja to znowu mówię że pokój przez te rolety to jak jaskinia tylko stalaktytów i stalagmitów brak🤣 ale właśnie jednym z plusów jest dłużej śpiące dziecko😉
 
O tak popieram rolety muszą mieć tą powłokę nie przepuszczającą światła, sam kolor nic nie da, kupowaliśmy takie bo u nas tatus na nocki chodził z czasem stwierdził ze zmieniamy je na rolety zewnętrzne . Ja to znowu mówię że pokój przez te rolety to jak jaskinia tylko stalaktytów i stalagmitów brak🤣 ale właśnie jednym z plusów jest dłużej śpiące dziecko😉
Niestety na moją nie działa brak światła w sypialni, zasypia o 20, budzi się na stałe o 6. Piszę na stałe, bo na 10 minut to budzi się kilka razy w nocy, a ja wraz z nią. Ostatnio nie wyglądam zbyt ciekawie, poszarzala na twarzy i wymiękła taka, chyba rok opieki nad dzieckiem, które nie śpi zrobił w końcu swoje I jak słyszę te rady w różnych mediach, że aby wyglądać i czuć się pięknie i młodo należy mieć zdrowy sen to pusty śmiech mnie ogarnia...
Natura chyba tego nie przewidziała, mamy być sterane i przemęczone, hehehe...
 
Niestety na moją nie działa brak światła w sypialni, zasypia o 20, budzi się na stałe o 6. Piszę na stałe, bo na 10 minut to budzi się kilka razy w nocy, a ja wraz z nią. Ostatnio nie wyglądam zbyt ciekawie, poszarzala na twarzy i wymiękła taka, chyba rok opieki nad dzieckiem, które nie śpi zrobił w końcu swoje I jak słyszę te rady w różnych mediach, że aby wyglądać i czuć się pięknie i młodo należy mieć zdrowy sen to pusty śmiech mnie ogarnia...
Natura chyba tego nie przewidziała, mamy być sterane i przemęczone, hehehe...
Ja też nie mogę patrzeć na siebie, masakra. Jedyne co ostatnio zrobiłam to pofarbowałam włosy, bo siwulce wyłaziły.
 
Myję sobie powolutku okna w sypialni na piętrze cytrynowym psikaczem do szyb, słońce przed chwilą zaszło i na horyzoncie chmury podświelają się ciepłą pomarańczową łuną, w radyjku plumkają dziecięce melodie, świeże powietrze z otwartego okna miesza się z zapachem płynu do okien, dziecko cicho bawi się w łazience. Sielanka wiosennych porządków.

Wróć. Dziecko CO i GDZIE??

Nie mam tysiąca myśli, bo w łazience nie znajdzie niczego czym mógłby zrobić sobie krzywdę, niemniej trzeba szybko skontrolować.
Odwracam się i już wiem co robił, bo oto stoi moje dziedzictwo, i tak stoi sobie, i patrzy na mnie...i oblizuje w najlepsze rączke od szczotki do kibla 🤦‍♀️

Skurczybyk chciał chyba pomóc, bo mokre ślady wskazują na to, że wziął szczotkę i umył nią klape od kibelka, podłoge w łazience, nocnik dwie ściany drzwi podłoge w korytarzu kulki w basenie i kij wie co jeszcze.

A do wiaderka na szczotkę wrzucił swoją łyżeczkę. I butelke na mleko do kibelka.
No skąd ja to znam🤔? W kiblu już wylądowały buty i zabawki. I za każdym razem kiedy jest w łazience to widzę ten błysk w oku na widok szczotki. Ale nie będę obojętna i opowiem mu kiedyś o jego obiekcie pożądania.
 
reklama
No daje po 23 jak sama idę spać 90 ml...ale zamierzam z tego zrezygnować bo zostawia ostatnio połowę z tegotylko boję się , że się obudzi🤣
Ale nie zmienia to faktu , że śpi całą noc i oby jej tak zostało :)


O mamuniu...zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka...oby szybko przeszło...pijcie dużo🤗


Nie wyobrażam sobie budzić się non stop w nocy i iść do pracy...współczuję...😞
Może próba oszukiwania Melci wodą poskutkuje i zacznie przesypiać noce w miarę?

No mnie czeka przeniesienie córci do jej pokoju...w końcu jak wróci mąż, złoży łózko parę dni oswajania z nowym miejscem i będziemy próbować...a jak wyjdzie?Wie tylko Iga chyba🤣
No to zdrówka, zdrówka, zdrówka oby szybko przeszło🤗


A nie zasłaniacie okien?Bo ja to mam ciemnicę jak fiks bo inaczej ona też by z pierwszymi pormykami słońca zaczęła witać dzień:oops:
Ale superowo ze ci tak zaczela przesypiac te nocki. Pamietam jak dawno dawno jak dziewczyny nasze pily tylko mleko i dawalysmy glownie na spiocha bo nie chcialy jesc.
My mamy w mueszkaniu rolety zewnetrzne wiec do drzemki zaslaniam do polowy a na noc zupelnie wiec mamy ciemnice totalną. Mysle ze to piwoduje ze sie rano tak wczesnie nie bydzi. Dopojona mleczkiem przed 5 spi zazwyczaj do 7:30-8 czasami i tak nam pasuje. Jak jedziemy na wies w sezonie wakacyjnym do starego (odnowionego) domu po brababci to tam mamy okiennice wiec ciach szybciutko tez mozna zrobic noc. Akurat sie zastanawiam czy to tak dobrzr ze w nocy ma ciemno bo jak sie tak tylko przyzwyczai spac to zeby pozniej oroblemow nie miala jak gdzies pojedziemy na wakacje np albo kiedys w dalszej przyszlosci np na szkolnej wycieczce. Ale jakos nie chce sobie robic psikusa i nue zaslaniac tak rolet na nocki aby mi sie wczesnie budzuc zaczela.
 
Ostatnia edycja:
Do góry