reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Wczoraj wgl nie dostała butli. Cały dzień na cycusiu. Dzwonilam do pediatry to ze mam dać więcej mm i tyle (taka super teleporada 👍 dla pediatry najlepiej abym nie dzwoniła).
Ps. Pampersy dady to dla mojej zło. Zakładam spowrotem pampersa i widzę że odparzenie schodzi. Chcę z waszego polecenia kupić te bambusowe , pewnie się najlepiej sprawdzą.

Jak ja się cieszę, że Czarkowi Dady nie szkodziły, bo jednak można na nich sporo zaoszczędzić w porównaniu z innymi markami. A on AZS ma, skóra bardzo wymagająca. Liczę, że pupa drugiego też Dady polubi. :)
 
reklama
Eh, no te zaparcia to niestety ciężka sprawa i trudno im zaradzić. Pozostaje sprawdzać te wszystkie popularne sposoby, o których dziewczyny pisały w ostatnich tygodniach, konsekwentne odbijanie i próby z Twoją dietą eliminacyjną (u nas troszeczkę pomogła eliminacja nabiału). Ja też miałam te problemy i też próbowałam wszystkiego ale niewiele to pomagało, ostatecznie przeszło samo około czerwca (Czarek też marcowy).

Też czytałam właśnie ze ulewania młodej mogą być od tego ze ja dużo nabiału spożywam i mleka krowiego. Bo niestety ale lubię mleko a faktycznie młodej może nie pasować.
 
Wczoraj wgl nie dostała butli. Cały dzień na cycusiu. Dzwonilam do pediatry to ze mam dać więcej mm i tyle (taka super teleporada 👍 dla pediatry najlepiej abym nie dzwoniła).
Ps. Pampersy dady to dla mojej zło. Zakładam spowrotem pampersa i widzę że odparzenie schodzi. Chcę z waszego polecenia kupić te bambusowe , pewnie się najlepiej sprawdzą.
@Mary jak wygląda to odparzenie u Małej? Założyłam mojemu pieluchę pampers, dostaliśmy w prezencie(normalnie używamy Dada), a wczoraj położna mówi, że Mały ma podrażnioną skórę - od pieluszki. I teraz nie wiem czy Pampers czy Dada
 
Też czytałam właśnie ze ulewania młodej mogą być od tego ze ja dużo nabiału spożywam i mleka krowiego. Bo niestety ale lubię mleko a faktycznie młodej może nie pasować.

Tak, często dziewczyny piszą, że od tego zaczęły eliminację i już był jakiś sukces. No ja wtedy dużo na jogurtach leciałam, bo to łatwa i szybka przekąska. Trudniej zrobić sobie kanapkę z dzieckiem na ręku. :(
 
Jak ja się cieszę, że Czarkowi Dady nie szkodziły, bo jednak można na nich sporo zaoszczędzić w porównaniu z innymi markami. A on AZS ma, skóra bardzo wymagająca. Liczę, że pupa drugiego też Dady polubi. :)
No ja też zamierzam z Dady stosować i mam nadzieję, że mała nie będzie miała odparzeń. Bo jak widzę ceny tych z Pampers to aż głowa boli 😅 a pampersy lecą jak oszalale 😁
 
Dziewczyny, czy jest coś czego nie jecie przy karmieniu piersią? Ja wiem, że nie ma diety karmiącej matki i można jeść wszystko, ale czy jakichś produktów unikacie bądź ograniczacie? Pytam, bo wiele z Was tutaj już ma dzieci i wie, co może zaszkodzić bądź spowodować ból brzuszka u dziecka czy inne dolegliwości 😉
 
Po wczorajszej wizycie położnej - że Mały może mieć już skok rozwojowy, bo też chce ciągle przy piersi być. Nie chodzi tylko o jedzenie ale o robienie sobie smoczka z cycusia, bliskość i zajmowanie tylko nim.
Nie polecała aby mu na to pozwalać bo za chwilę do toalety nie będę miała jak wyjść. Po części ma rację, bo widzę, że brakuje mi już czasu dla Córy. Co do mnie przyjdzie to Mały na piersi wisi, widzę jak jest jej przykro
 
No co Ty, nie szalej 🤣
Wiadomo, że to co się sprawdzi u jednej osoby może a nie musi sprawdzić się u drugiej, nic w tym dziwnego i na pewno nie pomyślałam nic złego o Tobie. Ale dlatego wolałam kupić używkę, z założeniem, że sprzedam za tyle co kupiłam albo 5 zeta mniej, bo nówki po użyciu już nie oddam i stracę więcej kasy jakby co 🤷‍♀️
Także ten...
Wkurzona to ja jestem na laktator, na który wydałam 5 stów. Sam laktator super, jestem z niego mega zadowolona, ale moje dziecko starsze jak spróbowało mojego mleka, to powiedzialo, że juz nie chce, a ja ten laktator tylko z myślą o niej kupowałam, bo nadmiary to sobie spokojnie odciągałam zawsze pod prysznicem albo w kąpieli.

No i załatwiłam dziecku pieluszkowe zapalenie skóry, w ogóle nie zauwazyłam, a teraz aż jej się sączy z dwóch krostek cholera jasna... wietrzę ile wlezie, smaruję lanoliną, chyba dzisiaj dorzucę ciut fioletu do kąpieli...
Karoo-kp no ja to samo, nie zauważyłam, aby coś od pieluszek się działo. Dopiero położna wczoraj mi mówi... Owszem, dwie krostki na pośladku ale to kremem na odparzenie i zniknęły.
Teraz główkuję nad tymi pieluchami.
Jakich spróbować innych
 
reklama
@Mary jak wygląda to odparzenie u Małej? Założyłam mojemu pieluchę pampers, dostaliśmy w prezencie(normalnie używamy Dada), a wczoraj położna mówi, że Mały ma podrażnioną skórę - od pieluszki. I teraz nie wiem czy Pampers czy Dada
wokół odbytu ma czerwone i trochę. A te dady są grube i mocno do tamtego miejsca przylegały więc myślę że to to.
 
Do góry