reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny, od dwóch dni po każdym jedzeniu goni mnie na WC... Przez całą ciąże miałam zaparcia, chodziłam do toalety co 3-4 dni jak już jelita mnie bolały, bo wcześniej nie umiałam się wyrobić. Ale co dziwne, dzisiaj byłam na badaniach krwi i w moczu wyszło mi obecne białko, ale tylko 15mg/dl. Sprawdzałam wyniki z poprzednich miesięcy i w moczu białko było nieobecne. Czytałam o tym i są różne powody tego. Podobno niebezpieczne jest wtedy gdy ma się 200-300mg na dobę ( kobiety w ciąży), a ja mam 15 tylko. No ale czytałam, że białko może być albo przez infekcje grzybicze, albo zatrucie pokarmowe albo wiele innych przyczyn. I się tak zastanawiam, bo po każdym posiłku brzuch mnie boli i jest mi niedobrze i potem mnie czyści.
Czy któraś z Was tak miała? Bądź miała wykryte białko w moczu?
 
Ja się tak obawiam o wybryki mojego, że profil zaufany założyłam, żeby sama dziecko z domu w urzędzie zarejestrować 🥴 skąd wiem jakie imię mu do głowy przyjdzie w danym momencie? Od Hani do jakiejś Honoratki może być krótka droga 😬

Historia zna takie przypadki 😂😂 No ja myślę że mojemu by nie odbiło chociaż cholera wie jeszcze by drugie imię dodał aby oryginalnie było a co tam 😂😂
 
Dziewczyny, od dwóch dni po każdym jedzeniu goni mnie na WC... Przez całą ciąże miałam zaparcia, chodziłam do toalety co 3-4 dni jak już jelita mnie bolały, bo wcześniej nie umiałam się wyrobić. Ale co dziwne, dzisiaj byłam na badaniach krwi i w moczu wyszło mi obecne białko, ale tylko 15mg/dl. Sprawdzałam wyniki z poprzednich miesięcy i w moczu białko było nieobecne. Czytałam o tym i są różne powody tego. Podobno niebezpieczne jest wtedy gdy ma się 200-300mg na dobę ( kobiety w ciąży), a ja mam 15 tylko. No ale czytałam, że białko może być albo przez infekcje grzybicze, albo zatrucie pokarmowe albo wiele innych przyczyn. I się tak zastanawiam, bo po każdym posiłku brzuch mnie boli i jest mi niedobrze i potem mnie czyści.
Czy któraś z Was tak miała? Bądź miała wykryte białko w moczu?
Ja tak niestety miałam 😕 przez cały tydz wyproznienia kilka razy dziennie (dużo trzeba pić żeby się nie odwodnić) jak pisałam do Położnej to mówiła że to może być normalne przed porodem się oczyszczam ale potem to białko a teraz mi to ciśnienie wywaliło, ból głowy, opuchlizna - więc bardzo niebezpiecznie bo może dojsc do rzucawki. Na wizycie lekarz wszystko oceni nie przejmuj się zbyt.
Ja już dostałam leki na nadciśnienie, co tydz mocz sprawdzam, ból głowy przestał, na opuchliznę mam stosować zimne okłady i nogi w górze co najmniej 3 razy 15 min, a biegam tylko raz dziennie więc jest lepiej 😌
 
Mój mąż to ogółem jest ewenement. Chłop nie zdawał sobie sprawy ze porod trwa kilka godzin, tylko jedziesz na porodówkę i się robi puf i już dziecko na świecie 😂 z teściową musiałyśmy go uświadomić że to nie takie hop siup i to że psa będziemy musieli do nich sprzedać jak coś 😂😂
Ja też mam psa Jack Russel wariatkę, kocham ją strasznie, będzie musiała się przyzwyczaić do małej.
Moja mama tak. Kocha naszego. Psa że chętnie go by przejęła ale nie oddam, musi z, Mała sie pies dogadać.
Ale będę mega uważać bo zazdrosna może być moja psinka o mała.
 
Ostatnia edycja:
No właśnie to jest to, że np. w innym kraju imiona pięknie brzmią tj. Sophie, Marie ( czyt. Mari), Rose, Elizabeth, a już po polsku brzmią mało atrakcyjnie jak Zofia, Maria, Róża, Elżbieta - takie stare imiona.
Dokładnie,, dlatego ja daje na drugie Sophie a nie pierwsze, bo sorry Zosia akurat nie podoba mi się,
A Sophie już bardzo, ja mieszkam w Niemczech więc tu Sophie ale z Polską jestem związana mocno i nie chce aby wołali Zośka 😬dlatego Amelie na pierwsze.
 
Dziewczyny, od dwóch dni po każdym jedzeniu goni mnie na WC... Przez całą ciąże miałam zaparcia, chodziłam do toalety co 3-4 dni jak już jelita mnie bolały, bo wcześniej nie umiałam się wyrobić. Ale co dziwne, dzisiaj byłam na badaniach krwi i w moczu wyszło mi obecne białko, ale tylko 15mg/dl. Sprawdzałam wyniki z poprzednich miesięcy i w moczu białko było nieobecne. Czytałam o tym i są różne powody tego. Podobno niebezpieczne jest wtedy gdy ma się 200-300mg na dobę ( kobiety w ciąży), a ja mam 15 tylko. No ale czytałam, że białko może być albo przez infekcje grzybicze, albo zatrucie pokarmowe albo wiele innych przyczyn. I się tak zastanawiam, bo po każdym posiłku brzuch mnie boli i jest mi niedobrze i potem mnie czyści.
Czy któraś z Was tak miała? Bądź miała wykryte białko w moczu?
Powtórz Mocz, białko często wychodzi bez powodu, ja tak miałam w 1 ciąży, lekarz aż mi cewnikiem Mocz, pobierał.
Biegunki i zaparcia na zmianę ja od żelaza mam.
 
Dziewczyny, od dwóch dni po każdym jedzeniu goni mnie na WC... Przez całą ciąże miałam zaparcia, chodziłam do toalety co 3-4 dni jak już jelita mnie bolały, bo wcześniej nie umiałam się wyrobić. Ale co dziwne, dzisiaj byłam na badaniach krwi i w moczu wyszło mi obecne białko, ale tylko 15mg/dl. Sprawdzałam wyniki z poprzednich miesięcy i w moczu białko było nieobecne. Czytałam o tym i są różne powody tego. Podobno niebezpieczne jest wtedy gdy ma się 200-300mg na dobę ( kobiety w ciąży), a ja mam 15 tylko. No ale czytałam, że białko może być albo przez infekcje grzybicze, albo zatrucie pokarmowe albo wiele innych przyczyn. I się tak zastanawiam, bo po każdym posiłku brzuch mnie boli i jest mi niedobrze i potem mnie czyści.
Czy któraś z Was tak miała? Bądź miała wykryte białko w moczu?
Mi raz wyszło białko ale gin kazała mi pić dużo wody powtórzyłam badanie i już nie miałam.. Przeważnie organizm oczyszcza się przed porodem może coś zaczyna się dziać albo po prostu coś zjadłaś i zatrułaś się.
 
Ja też mam psa Jack Russel wariatkę, kocham ją strasznie, będzie musiała się przyzwyczaić do małej.
Moja mama tak. Kocha naszego. Psa że chętnie go by przejęła ale nie oddam, musi z, Mała sie pies dogadać.
Ale będę mega uważać bo zazdrosna może być moja psinka o mała.

Ja tylko na czas porodu musze psa ulokować u teściów bo mamy jamnika jeszcze mieszkamy w bloku, a potrzeby załatwiać musi. Jeszcze teraz cieczkę ma to w nocy ja mam masakrę w domu. Czekam aż zacznie wyć do księżyca za kawalerami 😂
 
reklama
Ja też mam psa Jack Russel wariatkę, kocham ją strasznie, będzie musiała się przyzwyczaić do małej.
Moja mama tak. Kocha naszego. Psa że chętnie go by przejęła ale nie oddam, musi z, Mała sie pies dogadać.
Ale będę mega uważać bo zazdrosna może być moja psinka o mała.
Ja mam kotkę która była jeszcze przed moją starsza córką i teraz będzie bawić kolejne. Ale położna jak zobaczyła że mam kota to odrazu same najgorsze scenariusze. Dużo mitów krąży na temat kotów i ciąży i kotów i niemowląt.
 
Do góry