reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Hejka i życzę wytrwałości i przedewszystkim nudnej ciąży...
Moja sie zapowiada taka zmienna raz jest lepiej raz gorzej, jak wczoraj pisalam ze mdlosci ustepuja tak dzis juz 3 razy bylam 🤮 mialam chwilę gosci i czesalam znajoma na wesele, i normalnie myslalam ze zemdleje musialam wymioty powstrzymywać 🙄🤦‍♀️ a jak zdążyli wyjsc z domu tak witaj sedesie 😪. W zadnej z moich 6 ciąż nie mialam takich problemow 🤷‍♀️

Dziewczyny jak wy jak to przechodzicie? Podobno w 8,9 tc sa najgorsze mdlosci i wymioty. U mnie sie zaczął 8 tc i jest zdecydowanie gorzej...
Musisz się przyzwyczaić. Ja pod koniec ciąży to już wiedziałam o której mam wstać żeby się wyrobić z 🚽 przed córką i zdążyć jej śniadanie zrobić.
 
Też tak miałam miałam mdłości większe piersi a potem nagle nic. Po 3 dniach wróciło tak ze rano na toalecie wisiałam
Dokładnie też się zastanawiałam czy wszystko ok poczym po 3 dniach wróciło że zdwojoną siłą i już dzień w dzień. Zapowiedziałam mężowi że jak chce mięso na obiad musi sobie sam zrobić.😂
 
Ja też tylko stanik większy kupiłam bo mi wygodniej. Poza tym nic praktycznie.
Z dietą mam problem...musze się jakoś przestawić na inne jedzenie bo póki co jem jak zawsze. Nie mogę na nabiał tylko jakoś patrzeć nawet.
To tak jak ja -. Jem jak zawsze. Ale ja wczesniwj trenowalam sporo to i staralam sie zdrowo jesc. Teraz mi lekarz nie pozwala na moje sporty :(
Wczoraj bylismy w HM i innych sklepach . Chyba hormony szaleja bo ” nie wiem co chce :( ” i placz 😂 Nie umiem robic zakupow . Chcialam kupic chociaz biustonosz wiekszy . Ale nie znalazlam :(
 
Dokładnie też się zastanawiałam czy wszystko ok poczym po 3 dniach wróciło że zdwojoną siłą i już dzień w dzień. Zapowiedziałam mężowi że jak chce mięso na obiad musi sobie sam zrobić.😂
Ja mdłości nie mam w ogóle , tylko tkliwe piersi i częste oddawanie moczu , ( oraz ogromna ochota na ryby 🤣) w ciąży z córcia tez nie wiedziałam co to mdłości 🤠
 
To tak jak ja -. Jem jak zawsze. Ale ja wczesniwj trenowalam sporo to i staralam sie zdrowo jesc. Teraz mi lekarz nie pozwala na moje sporty :(
Wczoraj bylismy w HM i innych sklepach . Chyba hormony szaleja bo ” nie wiem co chce :( ” i placz 😂 Nie umiem robic zakupow . Chcialam kupic chociaz biustonosz wiekszy . Ale nie znalazlam :(
w esotiqu są fajne :) ja kupiłam w pt 2 na fajnej promce i wyszło mi 108 zł za oba :)
 
reklama
Absolutnie nie zrezygnowaliśmy... tym bardziej że w tej ciąży moje libido wynosi 300% :)

A co do prenatalnych mam właśnie pytanie jak dostaje się skierowanie z NFZ to jakie badania są robione?? Określają też płeć tak wcześnie? Mój gin przyjmuje prywatnie ale też na NFZ i wiem że jak go poprpsze to mi wystawi skierowanie

Ciężki dzień dziś...muszę zacząć na siebie uważać bo od 2 tyg mam taki młyn że jestem po 18h na nogach i to w biegu dziś dopiero teraz jem śniadanie... A i w nocy nie pośpię bo młodszy zabkuje i różnie bywa
te bezpłatne sa dla pewnej grupy kobiet i sa kryteria do spełnienia: Kobieta ukończyła 35 rok życia.
W poprzedniej ciąży wystąpiły aberracje chromosomowe.
Stwierdzono obecność aberracji chromosomowych u matki bądź u ojca nienarodzonego dziecka.
Istnieje zwiększone ryzyko, że dziecko urodzi się z chorobą uwarunkowaną monogenetycznie bądź wieloczynnikowo.
Dotychczasowe badania USG bądź analizy biochemiczne wskazują na możliwość wystąpienia wad lub aberracji chromosomowych u płodu.

Co da samych badań:

Program badań prenatalnych w przypadku ciąż wysokiego ryzyka obejmuje:

Badanie ultrasononograficzne pomiędzy 11 a 13 tygodniem ciąży (tzw. “genetyczne”) oraz pomiędzy 18 a 23 tygodniem ciąży;
Testy biochemiczne:
PAPP-A – osoczowe białko ciążowe A,
Test potrójny, czyli pomiar beta-hCG, AFP (alfa-fetoproteiny) i wolnego estriolu;
Inwazyjne badania genetyczne - materiał pobierany jest za pomocą amniopunkcji, biopsji trofoblastu lub kordocentezy pod kontrolą USG.

Nie wiem czy chcesz inwazyjne robic i nie wiem czy z niego poznasz plec ale plec napewno z nifty jest znana na 100% tyle, ze nifty nie jest refundowane.
 
Do góry