reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Czyli leków też nie bierzesz? Ja musiałam zacząć euthyrox brać bo tsh mi rosło a przez to tez może się guzek powiększać. No i przede wszystkim miałam problemy żeby zajść. Miałam się zaraz zgłosić do engokrynologa jak będę miała pozytywny test ze świeżymi wynikami a moja pani doktor nie raczy telefonu odebrać a później się dowiedziałam że wizyt normalnie nie robi tylko same e porady. I nie wiem co dalej robić. W poniedziałek mam wizytę u gina może ona mnie pokieruje.
Mi powiedziała lekarka że tsh w ciazy niestety lubi skakać w górę...normalnie nie mam problemów z tarczyca bo wyniki 2.25 ale w ciazy mają by mac do 1.5 więc biorę euthyrox 2x50 mg i wynik 0.64
 
reklama
Ja dziś do ok 12 czułam się jakby walec po mnie przejechal, totalnie bez sił, jakbym była pijana, tyle że nie piłam oczywiście. Wreszcie dostałam wyniki badań. Moje poprzednie wyniki:
23.06. 261,20
25.06. 566,00
27.06. 1468,00
30.06. 5114,00
03.07. 15218,00 tym razem z progesteronem mierzone 38,1. Myślicie że progesteron ok? Pewnie też tu ważny przyrost?
Przyrost książkowy 😊progesteron w normie
 
Dziewczyny wszystkie badania mam super oprócz glukozy na czczo , mój wynik to 100, norma do 99 mam się martwić ? [emoji22]
Mam identyko. W pierwszej ciąży i ogólnie w życiu nie miałam podwyższonego cukru, a teraz wyszło 100. Wprowadziłam już dietę o niższym IG na wszelki wypadek. Nie zaszkodzi a w razie w pomoże [emoji846] czuje się dużo lepiej jedząc w ten sposób. Mdłości też nie są takie duże
 
Nareszcie się położyłam więc mogę nadrobić Wasze wpisy. Byłam po raz pierwszy u lekarza, którego wybrałam na prowadzące. Jestem zaskoczona podejściem lekarza. Ale w bardzo miły sposób. Dowiedziałam się mnóstwo informacji. Dostałam zalecenia. Ciąża wysokiego ryzyka więc trzeba będzie na siebie uważać. Założona została karta ciąży. Dostałam skierowanie na badania prenatalne. Z tego wszystkiego zaczęła mnie boleć głowa. A jak już wróciłam do domu to nie dałam rady i wymiotowałam. Czuję się zmęczona. A jutro do pracy.
 
Mam identyko. W pierwszej ciąży i ogólnie w życiu nie miałam podwyższonego cukru, a teraz wyszło 100. Wprowadziłam już dietę o niższym IG na wszelki wypadek. Nie zaszkodzi a w razie w pomoże [emoji846] czuje się dużo lepiej jedząc w ten sposób. Mdłości też nie są takie duże
Przy badaniach pierwszych miałam określony poziom glukozy.wyszedl powyżej normy. Od endokrynologa dostałam skierowanie na krzywą cukrową. Po badaniu już byłam u diabetologa. Mierze poziom glukozy 4 razy dziennie. I na wizytę u diabetologa mam się pojawić 3.08.
 
Nareszcie się położyłam więc mogę nadrobić Wasze wpisy. Byłam po raz pierwszy u lekarza, którego wybrałam na prowadzące. Jestem zaskoczona podejściem lekarza. Ale w bardzo miły sposób. Dowiedziałam się mnóstwo informacji. Dostałam zalecenia. Ciąża wysokiego ryzyka więc trzeba będzie na siebie uważać. Założona została karta ciąży. Dostałam skierowanie na badania prenatalne. Z tego wszystkiego zaczęła mnie boleć głowa. A jak już wróciłam do domu to nie dałam rady i wymiotowałam. Czuję się zmęczona. A jutro do pracy.
A mogę spytać dlaczego ciąża wysokiego ryzyka?
 
reklama
Do góry