reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Niekoniecznie poronienie. Jeśli test pokazał ciążę dwa dni temu to w przyszłym tyg może jeszcze nic nie być widoczne na usg. Nie masz możliwości zadzwonić i skonsultować tego krwawienia ? Czasem jest tak że w okolicy spodziewanej miesiączki jest trochę krwi i o niczym złym to nie świadczy.
Ja miałam w pierwszej ciąży tak zaraz po pierwszym badaniu i lekarz mówił że czasem może się tak zdarzyć ale pojechałam jeszcze raz i sprawdziłam
 
reklama
Nie zgadzam się z tym co piszesz ... Gdyby natura faktycznie miała sama decydować i usuwać uszkodzony zarodek, nie rodzilyby się dzieci chore. W moim przypadku minusem jest że mam macicę dwurożna (urodziłam obie córki i nie było większego problemu) teraz jestem starsza więc wiadomo że i większe ryzyko, ale progesteron jest bardzo istotny, nie może być za niski, bo ciąża się może nie utrzymac ... Dlatego we wczesnej ciąży zalecany jest duphaston ... Oczywiście gdy z zarodkiem jest coś nie tak, to może i luteina czy duphaston nie pomoc, ale jeśli problem jest np. w hormonach a zarodek zdrowy uważam że warto walczyć o ciążę :) tak jak w moim przypadku, plamienia się skończyły, przyjmuje duphaston, muszę więcej wypoczywać, bo mam krwiaka, ale walczę i będę walczyć o tą ciążę, mimo że młoda :)
Mnie zle zrozumiałaś 😊 ja nie napisalam ze o ciaze w poczatkach nie powinno sie walczyc. Nie znam takiej ko iety ktora za wszelka cene nie chcialabym zeobic wszystkiego zeby ciaze uratowac w kazdym tc. Porwnac statystyki urodzen chorych dzieci tych z powaznymi wadami genetycznymi, a poronieniami no to nie ma nawet porownania. Duphaston czy luteina nie jest zalecana w zdrowych ciazach tak samo inne leki pomagajace w donoszwniu ciazy 😊. Zdrowe ciaze u kobiet ktore nie sa obciążone poronieniami, nie ma takich zalecen. Dlaczego w niektorych krajach a nawet u nas jeszcze 10 lat temu dopiero w 12 tc jest pierwsze usg a nawet pierwsza wizyta dopiero. Cos w tym musi byc. A u nas na NFZ ile mamy zapewnionych usg? Chyba tylko 3 ? Bynajmnie z synem tak mialam. U nas jest dobry dostep do lekarzy, nie mamy co narzekać. Dlatego wiemy wiecej i mozemy wiecej.
Kazdy ma swoje zdanie. Ja walczylam o 3 ciaze 1 do 9tc, 2 do 6 tc a 3 do 7 tc. I wiem co pisze. 😊 Takie jest moje zdanie
 
Zgadzam się 5 tydzień skończony, ale jeśli czytasz informacje o danym tygodniu ciąży i chcesz wiedzieć co się dzieje, czytasz o 6 tygodniu ;)
Ale sluchajcie 😂😂 bo tak mi to po glowie chodzi. Ciaza trwa 40 tygodni. Koniec 39 plus 7 tak? A jak jest 40 plus 1 no to juz po terminie przeciez 😅😜 nie wiem czy dobrze rozumuje 😅😅
 
HEJ HEJ DZIEWCZYNY WAŻNE !!!
Dzis schylajac się po ubranie w momecie kiedy wstawalam poczulam silny klujacy bol w pochwie momentami nie do wytrzymania trwal 5 min az sie poryczalam z tego bólu polozylam się nadal go mocno czułam po czym nagle minął mialam rowniez uczucie parcia jestem w 7 tyg i 3 dniu ciąży.Nie plamie .Ginekologa mam na 21 lipca czy któraś z Was tak miala czy to jest normalne ????Z gory dziękuję za kazda odpowiedz.
 
HEJ HEJ DZIEWCZYNY WAŻNE !!!
Dzis schylajac się po ubranie w momecie kiedy wstawalam poczulam silny klujacy bol w pochwie momentami nie do wytrzymania trwal 5 min az sie poryczalam z tego bólu polozylam się nadal go mocno czułam po czym nagle minął mialam rowniez uczucie parcia jestem w 7 tyg i 3 dniu ciąży.Nie plamie .Ginekologa mam na 21 lipca czy któraś z Was tak miala czy to jest normalne ????Z gory dziękuję za kazda odpowiedz.
Mi się z 2 razy zdarzyło mocne klocie, co prawda nie płakałam ale było bardzo nieprzyjemne. Jeśli nie plamisz to powinno być ok. Jeśli się denerwujesz jedz na się, powiedz o tym bólu i sprawdza czy ok.
 
HEJ HEJ DZIEWCZYNY WAŻNE !!!
Dzis schylajac się po ubranie w momecie kiedy wstawalam poczulam silny klujacy bol w pochwie momentami nie do wytrzymania trwal 5 min az sie poryczalam z tego bólu polozylam się nadal go mocno czułam po czym nagle minął mialam rowniez uczucie parcia jestem w 7 tyg i 3 dniu ciąży.Nie plamie .Ginekologa mam na 21 lipca czy któraś z Was tak miala czy to jest normalne ????Z gory dziękuję za kazda odpowiedz.
W pochwie 🤔 nie mam pojecia. Ale jezeli przeszlo i nie ma niepokojacych objawow to moze nic takiego 😘
 
reklama
Do góry