reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Mam wrażenie że ocena płci na 1 prenatalnych to kwestia "przy okazji" :p ja to traktuje przede wszystkim jako potwierdzenie że dzidzia się dobrze rozwija, bo niestety na podstawowych usg nie da się tego tak dokładnie określić
dokładnie ja tak samo. Poznanie płci to efekt uboczny tych badań a najważniejsze czy maluch zdrowy
 
reklama
Moja lekarka też robi, ale powiem szczerze że to badanie USG genetyczne które miałam u Pana doktora, który posiada wszystkie niezbędne do tego papierki było na prawdę profesjonalne i nie ujmując mojej Pani doktor badanie które ona przeprowadzała w żadnym calu nie dorównywało temu prenatalnemu.
bo żeby robić ptenatalne tez trzeba miec na to papiery, nie kazdy lekarz moze wykonywać prenatalne i niektórzy wlasnie myła, ze jak maja ocene narządów wewnętrznych to jest to równoznaczne z prenatalnymi ale tak nie jest. Moj lekarz mi opowiadał w poprzedniej ciazy czym to sie różni ale różni sie napewni
 
Cześć dziewczyny :) Dziś zaczynam 13t 😍 wizytę u lekarza mam dopiero 16.09 (chyba zwariuje do tego czasu 😁🤭) Chciałam się Was zapytać jakie witaminy najlepiej przyjmować? Na kolejnej wizycie będzie już połowa 16 i tak myślę czy coś kupić na własną rękę? Czy czekać? Od soboty biorę acard i oczywiście Kwas foliowy już przed ciąża ☺️
ja biore symvital mama czy jakos tak, tam masz wssystko co jest rekomendowane lacznie z kwasem foliowym. Wit D jest chyba jedynie mniej niz zalecana dawka ale polo co nie dokładałam bo tego słońca duzo było. Na jesień dorzucę dodatkowo wit D
 
Cześć dziewczyny :) Dziś zaczynam 13t 😍 wizytę u lekarza mam dopiero 16.09 (chyba zwariuje do tego czasu 😁🤭) Chciałam się Was zapytać jakie witaminy najlepiej przyjmować? Na kolejnej wizycie będzie już połowa 16 i tak myślę czy coś kupić na własną rękę? Czy czekać? Od soboty biorę acard i oczywiście Kwas foliowy już przed ciąża ☺️
Ja też biorę Pregnę + i do tego Pregnę DHA. Ogólnie lekarka kazała mi brać kwas foliowy, wit D 2000 j., DHA 500-1000 j. oraz jod.
 
Dziewczyny a czy miałyście opryszczkę wargowa w ciąży? Kurcze troszkę się przestraszyłam dzisiaj rano jak zobaczyłam się w lustrze. Pocieszam się tym że to nie jest pierwszą opryszczka i już kiedyś miewałam. Myślicie że normalnie stosować maść czy aż dzwonić do lekarza z tym?
 
ja biore symvital mama czy jakos tak, tam masz wssystko co jest rekomendowane lacznie z kwasem foliowym. Wit D jest chyba jedynie mniej niz zalecana dawka ale polo co nie dokładałam bo tego słońca duzo było. Na jesień dorzucę dodatkowo wit D
pomyliło mi sie jednak D3 mam 2000 tylko magnez w słabej formie bo jakis tlenek magnezu ale ja biore osobno magnez 3x po 2 tabletkiz tu masz ranking witamin w ciazy, ja z niego korzystałam i wybrałam moim zdaniem najkorzystniejsze bo ma wszystko co byc powinno i cena nie zabija :) Link do: Witaminy w ciąży - jak wybrać najlepsze? Ranking 25 popularnych suplementów diety. - Pan Tabletka
 
Dziewczyny a czy miałyście opryszczkę wargowa w ciąży? Kurcze troszkę się przestraszyłam dzisiaj rano jak zobaczyłam się w lustrze. Pocieszam się tym że to nie jest pierwszą opryszczka i już kiedyś miewałam. Myślicie że normalnie stosować maść czy aż dzwonić do lekarza z tym?

Ja miałam parę tygodni temu i raz zastosowałam maść, nawet nie konsultowałam z lekarzem. Tylko moje opryszczki są bardzo łagodne, więc nie było długiego leczenia, na drugi dzień już mi zeszła właściwie.

Z tego co czytałam to nawrót opryszczki jest niegroźny, więc bez obaw :)
 
Dziewczyny a czy miałyście opryszczkę wargowa w ciąży? Kurcze troszkę się przestraszyłam dzisiaj rano jak zobaczyłam się w lustrze. Pocieszam się tym że to nie jest pierwszą opryszczka i już kiedyś miewałam. Myślicie że normalnie stosować maść czy aż dzwonić do lekarza z tym?
Najlepiej plasterki.
 
Dziewczyny ja trochę z innej beczki bo od poczatku sie nad tym zastanawiam. Wiadomo ze w ciazy nie mozna stosowac kosmetyków z kwasami itd bo szkodliwie wplywa to na dziecko. Natomiast ja, nie wiedzac jeszcze ze jestem w ciąży myślę że mniej więcej w 3-4 tygodniu, miałam zabieg powiększania usg kwasem hialuronowym, kosmetyczka pytała mnie czy jestem w ciąży bo byłoby to przeciwskazaniem do zabiegu ale wtedy nawet nie przypuszczałam że mogę być 😥 co o tym myślicie, mogło to zaszkodzić dziecku? Sama jestem na siebie zła bo to był mój pierwszy tego typu zabieg w życiu
 
reklama
Dziewczyny ja trochę z innej beczki bo od poczatku sie nad tym zastanawiam. Wiadomo ze w ciazy nie mozna stosowac kosmetyków z kwasami itd bo szkodliwie wplywa to na dziecko. Natomiast ja, nie wiedzac jeszcze ze jestem w ciąży myślę że mniej więcej w 3-4 tygodniu, miałam zabieg powiększania usg kwasem hialuronowym, kosmetyczka pytała mnie czy jestem w ciąży bo byłoby to przeciwskazaniem do zabiegu ale wtedy nawet nie przypuszczałam że mogę być 😥 co o tym myślicie, mogło to zaszkodzić dziecku? Sama jestem na siebie zła bo to był mój pierwszy tego typu zabieg w życiu
Kiedyś oglądałam jakiś reportaż i była informacja, że kobiety w ciąży nie powinny stosować kwasu hialuronowego ponieważ efekt jego zastosowania u Ciebie usta mogą po prostu nie wyjść. Nie mówili o szkodliwości jedynie o korelacji hormonów i zmian u kobiety a efektem jaki oczekuje klient. Dla pewności zadzwoń do tego salonu i zapytaj .
 
Do góry