reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Możliwe dokładnie nie pamiętam ale to że jest w ciąży jakiej pracy by nie wykonywała to nie może iść od razu na L4. A jeśli chodzi o przytyki to zawsze się znajdzie ktoś "pokrzywdzony"
a z ta Anglia to prawda. Tam sie długo pracuje. W Norwegii tez nie ma szans na szybkie pójście na zwolnienie. Ja byłam w ogole z moja przyjaciolka na pierwszej wizycie tutaj w pl jak zjechała na kilka dni przed pandemia i rozmawiała wlasnie z lekarzem, ze chce potwierdzić, ze z ciaza wssystko ok bo w Norwegii nawet nie chca jej usg zeobic do tego 12 tygodnia ani karty założyc, to usłyszałyśmy od lekarza, ze to w Polsce tylko kobiety sa takie niepoważne, ze ledwo test zrobią i idą na zwolnienie. Tam czy sie dobrze czujesz czy złe nie ma szans na zwolnienie. Do 12 tyg w ogole karty nie założą ani nie potwierdza ciazy badaniem usg. Ona pracuje legalnie i teraz juz nie pamietam kiedy mogła isc na ten ich zasiłek ale jakos dość pozno chyba koło 30 tygodnia (chociaz w porownaniu do Anglii to i tak luksus bo tam prawie do końca sie pracuje). A macierzyński jest u nich tak ze ona jakos chuba 4 czy 5 miesiecy siedzi z dzieckiem, a potem jezeli chca dluzej to musi ojciec zostac, a ona musi wracac do pracy.. takze naprawde dziewczyny nie mamy złe u nas w kraju pod tym wzgledem: przy dobrych wiatrach mozna sobie ponad 1,5 roku posiedziec w domu mając zapewniony dochod
 
reklama
Dziewczyny macie aplikacje na babyboom czy jak bo kurcze ja nie dostaje powiadomień że piszecie i zawsze jestem w plecy z 5 stron 🤷‍♀️🤷‍♀️ ja dziś mam niesamowity ból pod kolanami tak ztylu takie dziwne uczucie że ledwo chodzę 😢 na dodatek przyjaciółki mąż zmarł w bardzo młodym wieku i taki ten dzień jest przybity 😢 czekam do piątku na prenatalne może się dowiem kto mieszka w brzuszku 🙂
mam ale tez nie dostaje powiadomień, tzn cos tam mi sie wyświetla jak wejdę w alplikacje ale tylko, ze ktos zareagował na moj komentarz albo odpisał cos na moj komentarz, a tak to tez nie mam i tez sie musze za kazdym razem przesuwać o kilka stron.. beznadziejna jest ta strona :(
 
a z ta Anglia to prawda. Tam sie długo pracuje. W Norwegii tez nie ma szans na szybkie pójście na zwolnienie. Ja byłam w ogole z moja przyjaciolka na pierwszej wizycie tutaj w pl jak zjechała na kilka dni przed pandemia i rozmawiała wlasnie z lekarzem, ze chce potwierdzić, ze z ciaza wssystko ok bo w Norwegii nawet nie chca jej usg zeobic do tego 12 tygodnia ani karty założyc, to usłyszałyśmy od lekarza, ze to w Polsce tylko kobiety sa takie niepoważne, ze ledwo test zrobią i idą na zwolnienie. Tam czy sie dobrze czujesz czy złe nie ma szans na zwolnienie. Do 12 tyg w ogole karty nie założą ani nie potwierdza ciazy badaniem usg. Ona pracuje legalnie i teraz juz nie pamietam kiedy mogła isc na ten ich zasiłek ale jakos dość pozno chyba koło 30 tygodnia (chociaz w porownaniu do Anglii to i tak luksus bo tam prawie do końca sie pracuje). A macierzyński jest u nich tak ze ona jakos chuba 4 czy 5 miesiecy siedzi z dzieckiem, a potem jezeli chca dluzej to musi ojciec zostac, a ona musi wracac do pracy.. takze naprawde dziewczyny nie mamy złe u nas w kraju pod tym wzgledem: przy dobrych wiatrach mozna sobie ponad 1,5 roku posiedziec w domu mając zapewniony dochod
Oj tak nie jest tak źle u nas. Właśnie nie pamiętam czy koleżanka nie poszła w 34 albo 36 tyg dopiero na zwolnienie
 
Mało tego koleżanka z innej firmy została zwolniona jak o to poprosiła bo uwaga nie potrzebują mamusiek które nie odcięły cycka młodemu. Także w praktyce to trochę inaczej wygląda
to do sądu pracy z nimi i by wywalczyła ładne odszkodowanie albo przywrócenie do pracy za takie teksty. Chyba ze dostała za porozumieniem stron wypowiedzenie i je podpisała to po ptokach. Moja szefowa tez pewnie bedxie krecic nosem, ona nie ma dzieci, siedzi w pracy po godzinach i mam wrazenie, ze zyje ta praca ale to, ze ona ma taki stosunek nie znaczy, ze i ja mam moec takie samo podejście. Dla mnie najważniejsza jest rodzina, a dopiero po niej praca. Mam prawo wiec korzystam
 
to do sądu pracy z nimi i by wywalczyła ładne odszkodowanie albo przywrócenie do pracy za takie teksty. Chyba ze dostała za porozumieniem stron wypowiedzenie i je podpisała to po ptokach. Moja szefowa tez pewnie bedxie krecic nosem, ona nie ma dzieci, siedzi w pracy po godzinach i mam wrazenie, ze zyje ta praca ale to, ze ona ma taki stosunek nie znaczy, ze i ja mam moec takie samo podejście. Dla mnie najważniejsza jest rodzina, a dopiero po niej praca. Mam prawo wiec korzystam
Takie rzeczy się dzieją jak wiadomo że duża firma ma pieniądze i czas na sądy. Przeciętny Kowalski machnie ręką i idzie dalej. I przez to jest jak jest. Teraz przy tym wirusie to już wogóle. U mnie w mieście samolotówka ledwo przędzie.
 
U mnie 10+4, z rana mniejszy ale popołudniu i wieczorem juz taki typowo ciążowy sie robi
 

Załączniki

  • DECD577D-3DBC-431D-B80F-65FF009C8CE8.jpeg
    DECD577D-3DBC-431D-B80F-65FF009C8CE8.jpeg
    174 KB · Wyświetleń: 111
Takie rzeczy się dzieją jak wiadomo że duża firma ma pieniądze i czas na sądy. Przeciętny Kowalski machnie ręką i idzie dalej. I przez to jest jak jest. Teraz przy tym wirusie to już wogóle. U mnie w mieście samolotówka ledwo przędzie.
u mnie lotnisko było przez 3 miesiace praktycznie nieczynne, jakies dyżury mieli ale kilka osob wywalili.. niestety ale wirus namieszał duzo. Ja mieszkam na zadupiu gdzie ciezko o dobra prace :( sama dojeżdżam do pracy codziennie koło 20 min bo u mnie w miescie nie znajdę za te pieniądze i na takim stanowisku pracy :( takze wiem, ze nie jest z praca łatwo ale tez nie mozna dac sie tłamsić
 
u mnie lotnisko było przez 3 miesiace praktycznie nieczynne, jakies dyżury mieli ale kilka osob wywalili.. niestety ale wirus namieszał duzo. Ja mieszkam na zadupiu gdzie ciezko o dobra prace :( sama dojeżdżam do pracy codziennie koło 20 min bo u mnie w miescie nie znajdę za te pieniądze i na takim stanowisku pracy :( takze wiem, ze nie jest z praca łatwo ale tez nie mozna dac sie tłamsić
Niestety przez tego wirusa pracodawcy będą teraz wyciskać jak cytrynkę. I podejrzewam że dopóki będzie tak jak teraz to będą to wykorzystywać jak najdłużej. Osobiście dużo moich znajomych potrąciło pracę co kilkanaście lat w jednym miejscu robili.np samochodówka czy samolotówka. U mnie w mieście części robią. A jak nie ma lotów dużo to i części nie potrzeba i tak w kółko się nakręca
 
reklama
Wczoraj miałam takie kłujące ciągnące bóle w po lewej stronie i leżałam ale dość chwilę były i też się martwię czy jest ok bo kurcze takie dziwne. Mam włączone żeby wyskakiwały powiadomienia ale i tak rzadko kiedy się pojawiają.
Ja bym chciała mieć badania co chwilę żeby wiedzieć czy wszystko gra
 
Do góry