reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

U mnie tylko wieczorem widać ale zawsze można ppwiedzieć że za dużo zjadłam w ciągu dnia..bardziej to wzdety niż ciążowy brzuch...
Ja w środę mam wizytę ale coraz bardziej myślę czy nie iść na własną rękę na prenatalne...
Wpisują coś wtedy w kartę ciąży??
W środę prenatalne, już chce usłyszeć że wszystko dobrze i dzidziorek zdrowiutki. Czy u Was też nawet luzne bluzki powoli zaczynają przestawać ukrywać brzuch? Dziś 12+1
 
reklama
Też uważam że u nas jest dobrze. Moja koleżanka z Anglii niedługo przed porodem mogła pójść dopiero na chorobowe bo tam tak jest. Ale jeśli chodzi o karmienie w czasie pracy to np ja nie znam takiej gdzie to uznają przynajmniej nie słyszałam po znajomych. Ale pewnie dużo zależy od pracodawcy poprostu
to nie ma tak ze uznają albo nie. Jak złożysz wniosek musza Ci przyznac ta przerwę i mało tego nie maja prawa zadać zaświadczenia, ze karmisz. Takze moze porostu nikt z Twoich znajomych nie korzystał ale ogolnie pracodawca nie ma wyboru
 
to nie ma tak ze uznają albo nie. Jak złożysz wniosek musza Ci przyznac ta przerwę i mało tego nie maja prawa zadać zaświadczenia, ze karmisz. Takze moze porostu nikt z Twoich znajomych nie korzystał ale ogolnie pracodawca nie ma wyboru
Niestety u mnie jak o to spytałam to zostałam zapytana czy chce pracować. Niestety nie każdy pracodawca szanuje te przywileje.
 
to nie ma tak ze uznają albo nie. Jak złożysz wniosek musza Ci przyznac ta przerwę i mało tego nie maja prawa zadać zaświadczenia, ze karmisz. Takze moze porostu nikt z Twoich znajomych nie korzystał ale ogolnie pracodawca nie ma wyboru
Mało tego koleżanka z innej firmy została zwolniona jak o to poprosiła bo uwaga nie potrzebują mamusiek które nie odcięły cycka młodemu. Także w praktyce to trochę inaczej wygląda
 
U mnie uznają ale lecą głupie przytyki że dziewczyna ściemnia i na pewno nie karmi.

Chyba w Anglii dopiero w 12 tyg jest pierwsze USG.
bo prawda jest taka, ze większość ściemnia zeby krócej pracować za ta sama kase. A tak naprawde jezeli sie karmi dziecko w tym wieku to zazwyczaj jest to juz karmienie nocne, wieczorne albo poranne. Ale ja nie ukrywam, ze bede chciała z tego skorzystać bo jezeli bedziemy brali nianie to bede mogła ja szybciej zwalniać z opieki i tak biorąc pod uwage moje dojazdy do pracy to bedxie 8h dziennie potrzebna ale 8h to juz nie 9h :) a jak maluch bedxie w zlobku to tez wole odebrać o 15:30 niz o 16:30. W poprzedniej ciazy nie korzystałam bo akurat prace zmieniałam wiec słabo by to wygladalo ale teraz mam zamiar skorzystać. Zreszta pewnie koło roku i tak bede jeszcse karmiła cycem
 
reklama
Do góry