reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny polecacie coś na zgagę 😥
Z doraźnych Gaviscon można w ciąży. Sama dziś brałam;) ogólnie mój ginekolog mówił, ze nawet mocniejsze leki (inhibitory pompy protonowej) na refluks można przyjmować w ciazy. Sama miałam je przepisywane przed ciąża, bo od marca borykam sie z chorobami żołądka (zapalenie i drobny refluks). Ale ja te akurat odstawiłam, bo miałam wrażenie, ze jest jeszcze gorzej i próbuje sie leczyć dieta. Nie chce tez przyjmować na stałe leków w ciazy, wiec mam nadzieje, ze ciąża mi nie pogorszy objawów choroby żołądka...
 
reklama
Mnie dzisiaj wszystko wyjątkowo denerwuje więcej też mam śluzu ale to normalne. I pobolewa mnie od czasu do czasu brzuch.
 
Aha i na zgagę z naturalnych środków - kilka sztuk migdałów (zobojętniają kwasy żołądkowe), u niektórych mleko (u niektórych laktoza pogarsza sprawę), herbaty z rumianku i tez kisiele z siemienia lnianego fajnie działają na żołądek
 
Z doraźnych Gaviscon można w ciąży. Sama dziś brałam;) ogólnie mój ginekolog mówił, ze nawet mocniejsze leki (inhibitory pompy protonowej) na refluks można przyjmować w ciazy. Sama miałam je przepisywane przed ciąża, bo od marca borykam sie z chorobami żołądka (zapalenie i drobny refluks). Ale ja te akurat odstawiłam, bo miałam wrażenie, ze jest jeszcze gorzej i próbuje sie leczyć dieta. Nie chce tez przyjmować na stałe leków w ciazy, wiec mam nadzieje, ze ciąża mi nie pogorszy objawów choroby żołądka...
Znam ten ból leczylam się 2lata przed ciąża na zapalenie żołądka i różne inne powikłania po ipp także to moim zdaniem najgorsze zło. Gaviskon ujdzie i też go mam w zapasie w razie co. Jeśli mogę Ci coś doradzić ją cały czas jestem na probiotykach i kiedy urodze dzidziuś też dostanie probiotyki żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo alergii itd. Ale to już w ogóle inna dłuższa historia.
 
Czy któraś z Was miała taką sytuację, że w pierwszej ciąży rodziła przez cc A w drugiej poród naturalny ? Czy od razu zalecają cc ?
 
Laski jest tu ktoś kto choruje na tarczycę? Ja mam guzka nietoksycznego i niedoczynność. Boję się trochę bo problemy z tarczyca zaczęły się po ostatnim porodzie. A tak w ogóle jest ktoś po cc mnie strasznie boli tak w okolicach pachwin czy to mogą być zrosty. Nie czułam czegoś takiego przy poprzednich ciążach a ostatnie właśnie było cc.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy któraś z Was miała taką sytuację, że w pierwszej ciąży rodziła przez cc A w drugiej poród naturalny ? Czy od razu zalecają cc ?
Ja ogólnie miałam dwa naturalne a trzecią była cesarka ale wiem że jeżeli nie ma innych przeciwwskazań to drugi porod może być naturalny. Chyba że były już dwie cesarki to już trzecią jest z automatu cc.
 
Do góry