reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny ale test PAPPa to raczej lekarz nie powinien zalecać jak cos jest nie tak tylko jak wlasnie usg jest ok. PAPPa pomaga wskazać ze dziecko jest chore jezeli w usg wyszło wssystko prawidłowo a jest jednak ryzyko, ze maluszek chory ;( wiec jak Wam lekarz mowi, żebyście zrobili pappe jak w usg cos bedzie nie tak, to bym zmieniła lekarza ;/
 
Macie tu fajnie wytłumaczone o co chodzi, ale noe traktujcie pappy jako czegoś zbędnego jak usg dobrze wyjdzie. Wg mnie te badania powinny isc w parze chyba, ze usg wyjdzie złe to wtedy juz pappy nie ma sensu robic ale mysle ze wtedy większość dziewczyn chce robic nifty w ktorym ma prawie 100% pewbosci czy dziecko bedzie miało wadę chromosomowa czy nie. https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-w-i-trymestrze-usg-test-papp-a-nipt/
 
Crl to jest zarodek?

Tak.


Mam lekko podwyższona , ale jednak , nigdy nie miałam problemów związanych z cukrem .. w poprzedniej ciąży również 😢

Powodem może też być późną kolacja lub kolacja na słodko. Ja głupia w wieczór przed badaniem o 23:00 wciągnęłam kilka łyżek fasolki. Wystarczyło, żeby cukier skoczył na 90. :yes:
Powtórz nawet tak dla siebie badanie. Uważaj na kolację. :wink:


Niestety po dzisiejszej wizycie upewniłam się ,że tym razem znowu się nie uda :( we wtorek idę na czyszczenie do szpitala .. życzę wszystkim spokojnej ciąży i trzymam kciuki

Smutna wiadomość. :sad:
Jak się uda, to daj nam szybciutko znać. Powodzenia.



Na który tydzień zapisalyscie się na badania prenatalne? Planujecie zrobić też Pappa?

Na 12tc.


U mnie też już chyba po wszystkim :( nigdy nie miałam żadnych plamień, teraz wieczorem puściła mi się żywa krew jak na okres. Fakt że było to po współżyciu Ale czuje że już pozamiatane. Co mam zrobić w tej sytuacji?

Jechać do szpitala na izbę. Albo szybciutko do lekarza. Trzymam kciuki za dobre wieści.


Hej dziewczyny muszę się z wami pożegnać przez tydzień plamiłam dostalam luteine A mimo wszystko wczoraj przyszła @ 😭😭 ale wam wszystkim życzę powodzenia trzymajcie się 😚

Bardzo mi przykro. :sad:
Życzę powodzenia następnym razem. Zdrówka.




Wizytuję dzisiaj u drugiego lekarza w innym mieście. Mam nadzieję, że z kropkiem wszystko ok i może ten dr coś powie na temat moich plamień, to już 3 tygodnie. Odezwę się wieczorem.
 
Tak.




Powodem może też być późną kolacja lub kolacja na słodko. Ja głupia w wieczór przed badaniem o 23:00 wciągnęłam kilka łyżek fasolki. Wystarczyło, żeby cukier skoczył na 90. :yes:
Powtórz nawet tak dla siebie badanie. Uważaj na kolację. :wink:




Smutna wiadomość. :sad:
Jak się uda, to daj nam szybciutko znać. Powodzenia.





Na 12tc.




Jechać do szpitala na izbę. Albo szybciutko do lekarza. Trzymam kciuki za dobre wieści.




Bardzo mi przykro. :sad:
Życzę powodzenia następnym razem. Zdrówka.




Wizytuję dzisiaj u drugiego lekarza w innym mieście. Mam nadzieję, że z kropkiem wszystko ok i może ten dr coś powie na temat moich plamień, to już 3 tygodnie. Odezwę się wieczorem.
Kochana ja tez kilka dni plamilam , nawet żywoczerwona krwią , ale okazało się , ze z fasolka wszystko ok , polezalam i przeszło , po plamieniach ani śladu.
 
Dziewczyny ale test PAPPa to raczej lekarz nie powinien zalecać jak cos jest nie tak tylko jak wlasnie usg jest ok. PAPPa pomaga wskazać ze dziecko jest chore jezeli w usg wyszło wssystko prawidłowo a jest jednak ryzyko, ze maluszek chory ;( wiec jak Wam lekarz mowi, żebyście zrobili pappe jak w usg cos bedzie nie tak, to bym zmieniła lekarza ;/
No nie wiem.
Mojej szwagierce zlecil, bo coś w usg mu nie pasowało...
Dlaczego robić pappa jak usg jest. Ok?
 
No nie wiem.
Mojej szwagierce zlecil, bo coś w usg mu nie pasowało...
Dlaczego robić pappa jak usg jest. Ok?
dlatego ze moze sie zdarzyć ze w usg kosc nosowa itd masz ok i wydaje sie ze dziecko jest zdrowe a dopiero na PAPPa wychodzi zwiększone ryzyko. Jak w usg wyszło cos nie tak to powinien skierować na bardziej dokładne badanie typu nifty. Przeczytaj artykuł ktory wrzuciłam wyzej..
 
No nie wiem.
Mojej szwagierce zlecil, bo coś w usg mu nie pasowało...
Dlaczego robić pappa jak usg jest. Ok?
Ja robiłam pappa w ciąży z córka , chyba mój gin dla pewności to zlecił . Nie wiem czy się zdecyduje na test Nifty .. ( w sumie dopiero w tym roku od koleżanki się o nim dowiedziałam ) , jeszcze 6 lat temu jak byłam w ciąży nikt o nim nie wspominał ( albo ja nie słyszałam ) wiadomo medycyna idzie do przodu , 😊
 
reklama
No nie wiem.
Mojej szwagierce zlecil, bo coś w usg mu nie pasowało...
Dlaczego robić pappa jak usg jest. Ok?
albo jeszcse inaczej odnośnie Twojego pytania. Jezeli na usg wyjdzie złe to PAPPa nie wiele da bo tez wyjdzie złe, rozumiesz o co chodzi? Pappe sie robi celem weryfikacji prawidłowego wyniki usg tak w skrócie. Tylko jak zrobisz pappe po nieprawidłowym usg to pewnie wskazuje w ktorej z wad jest największe ryzyko tak mi sie wydaje. Ale jezeli wynik wychodzi nieprawidłowy to lekarz i tak powinien ZALECIĆ bardziej szczegółowe badanie
 
Do góry