reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Jestem do bólu konsekwentna. Mój zaczyna bić jak jest w nerwach i przede wszystkim wlasnie wtedy nie odpuszczam i dosadnie mowie mu, że nie, że boli, że aua, że smutno mi. Nawet jak pacnie mnie lekko, ale wiem, ze intencja byla zla to tak samo reaguje. Przy innych rzeczach kiedy czegos zabraniam i zaczyna ryczec to probuje zajac go czyms zając na zasadzie: skoro tego Ci nie wolno, to sprobuj pobawic sie tym, moze tez bedzie fajnie.
O tak, odwracanie uwagi świetnie się sprawdza. Mój też oczywiście nie lubi słowa nie, ogólnie jak mu czegoś zabronię czy zabiorę coś czym nie powinien się bawić to jest awantura ale zawsze pozwalam mu najpierw na okazanie złości- nie za długo bo jeśli się rozkręca to szybciutko wymyślam coś aby trochę załagodzić sytuację 🙂
 
reklama
Mój jak był młodszy to w nerwach pukał głową w ścianę albo podłogę... 😖Na szczęście to nie było mocno i po prostu odwracałam jego uwagę. Jak mówiłam że nie wolno to robił to specjalnie... 🤦‍♀️Więc udawałam że nie widzę. Na szczęście mu to przeszło i już tak nie robi. Bo powiem szczerze, że było to lekko przerażające..
Mój robił tak samo jak był mniejszy o też byłam przerażona i przypisywałam mu różne choroby itp ale samo na szczęście przeszło
... Fizjo mówiła, że dzieci często w ten sposób okazują złość.
 
Dziewczyny, mam kilka pytań.
1. Jakiego kremu z filtrem na słońce używacie dla dzieci na twarz a jakie na ciało? Słońce już mocno praży i kurde dziś Nela ma rumience i krostki na twarzy po dzisiejszym spacerze.
2. Jakie parasolki polecacie do wózka\spacerówki? Muszę na lato kupić koniecznie, bo Nela zaczyna marudzić i płakać jak jej słońce świeci na twarz, czy to w wózku czy w aucie. Do auta musimy kupić takie rolety na tylna szybę.
3. Jaki sposób aby ochronić głowę dziecka przed słońcem gdy ciągle ściąga każdą czapkę i opaskę 🙈 I tak chce kupić czapkę z daszkiem i taki kapelusik na wiązanie na dniach, bo słońce już mocne...
Ja teraz mam pharmaceris filtr 50, kupiony w aptece i super bo jest do ciała i twarzy. Parasolkę mam ze sklepu z wózkami, w ogóle nie wyobrażam sobie bez niej spacerów. Mojemu kupiłam czapkę z daszkiem ale też ją ściąga kurcze i nie wiem co zrobić.....🤔
 
Dziewczyny, mam kilka pytań.
1. Jakiego kremu z filtrem na słońce używacie dla dzieci na twarz a jakie na ciało? Słońce już mocno praży i kurde dziś Nela ma rumience i krostki na twarzy po dzisiejszym spacerze.
2. Jakie parasolki polecacie do wózka\spacerówki? Muszę na lato kupić koniecznie, bo Nela zaczyna marudzić i płakać jak jej słońce świeci na twarz, czy to w wózku czy w aucie. Do auta musimy kupić takie rolety na tylna szybę.
3. Jaki sposób aby ochronić głowę dziecka przed słońcem gdy ciągle ściąga każdą czapkę i opaskę 🙈 I tak chce kupić czapkę z daszkiem i taki kapelusik na wiązanie na dniach, bo słońce już mocne...

1.Sunbrella z dermedic, fajnie sie rozsmarowuje, filtr mineralny. Ogolnie markę dermedic baby stosusje od kat, bo już przy starszej korzystałam i nigdy nic nie było. Na blogu srokao te prodykty zawsze mialy najwyższa ocenę.
2. Nie mam
3. Ten sam problem. Z doświadczenia powiem, ze za rok będzie lepiej 😂
Ale ok 15-16 m-cy moja starsza akceptowała chustkę na głowę, musze zobaczyć czy dla Bartka tez bedzie ok...
 
Mój robił tak samo jak był mniejszy o też byłam przerażona i przypisywałam mu różne choroby itp ale samo na szczęście przeszło
... Fizjo mówiła, że dzieci często w ten sposób okazują złość.
Oj tak, zdarza sie, ze dzieci w ten sposób probuja sobie radzic z negatywnymi emocjami. Czytalam gdzies, ze nie mozna reagowac na to, po prostu nie pokazywac, ze sie to widzi (chyba ze robi sobie faktyczną krzywde), dziecku samo przejdzie, bo dla niego to nie jest przyjemna rzecz. Mój tylko rękami macha jak sie zdenerwuje, wiec tyle mam mniej utrapień 😅
 
Ok, to poniżej wklejam to co mam uszyte. Tęcza jest prototypem jedynie, bo robiłam ją z Tomkiem 😅 normalna mialaby rowne paski, naprawde 😅
 

Załączniki

  • compress1652516076260.jpg
    compress1652516076260.jpg
    319,6 KB · Wyświetleń: 63
  • compress1652516077395.jpg
    compress1652516077395.jpg
    392 KB · Wyświetleń: 61
  • compress1652516077012.jpg
    compress1652516077012.jpg
    316,9 KB · Wyświetleń: 60
  • compress1652516076649.jpg
    compress1652516076649.jpg
    278,4 KB · Wyświetleń: 64
reklama
Do góry