reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Wolałabym jakby miala 5 lat, żeby było ok i bez traumy. Bo ja miałam przebijane bo chciałam mając 7, i uciekałam. Mam krzywo przebite 😂
o jeju widziałam na tik toku 6 ms dziewczynkę biedna płakała masakrycznie i to pistoletem nawet mnie to bolało ☹️ bo jak miałam z 9 lat po komuni pierwsze kolczyki dostałam to wtedy ale też krzywo i od tamtej pory jedno mi się ślimaczyło potem zarosły i przekuła po 30 tce😂 ale teraz inne czasy
 
reklama
Wolałabym jakby miala 5 lat, żeby było ok i bez traumy. Bo ja miałam przebijane bo chciałam mając 7, i uciekałam. Mam krzywo przebite 😂
No a ja właśnie bym chciała jak będzie miała 7-9 Msc, bo wtedy dziecko nie pamięta i nie ma traumy, a jak dziecko ma kilka lat to jednak pamięta i potem boi się wchodzić do różnych takich specjalistów.
Wiadomo, że to będzie dziecko bolało, ale zapomni o tym bólu, tak samo jak szczepienie boli i dziecko nie pamięta za jakiś czas.
My z siostrą ( rok młodsza odę mnie) też miałyśmy kilka miesięcy i wszystko ok, moja 7 letnią siostra miała 6 msc i też wszystko ok 😁
 
No a ja właśnie bym chciała jak będzie miała 7-9 Msc, bo wtedy dziecko nie pamięta i nie ma traumy, a jak dziecko ma kilka lat to jednak pamięta i potem boi się wchodzić do różnych takich specjalistów.
Wiadomo, że to będzie dziecko bolało, ale zapomni o tym bólu, tak samo jak szczepienie boli i dziecko nie pamięta za jakiś czas.
My z siostrą ( rok młodsza odę mnie) też miałyśmy kilka miesięcy i wszystko ok, moja 7 letnią siostra miała 6 msc i też wszystko ok 😁
Patii26, cenne jest Twoje zdanie. Spojrzałam zupełnie inaczej na sprawę kolczyków. Melania dostała kolczyki (złote maleńkie koniczynki) na 1 miesiąc od Teściowej. Lekko mnie zaskoczył ten prezent. - Serio ??? Kolczyki dla bobasa ??? Ale tak jak czytam Ciebie to kto wie? Może je jednak użyję. On mają takie gumki zamiast zapięcia. Powiedź czy miałyście tylko dziurki czy już kolczyki nosiłyście jak byłyście takie malutkie. I jakie to były kolczyki?
 
No a ja właśnie bym chciała jak będzie miała 7-9 Msc, bo wtedy dziecko nie pamięta i nie ma traumy, a jak dziecko ma kilka lat to jednak pamięta i potem boi się wchodzić do różnych takich specjalistów.
Wiadomo, że to będzie dziecko bolało, ale zapomni o tym bólu, tak samo jak szczepienie boli i dziecko nie pamięta za jakiś czas.
My z siostrą ( rok młodsza odę mnie) też miałyśmy kilka miesięcy i wszystko ok, moja 7 letnią siostra miała 6 msc i też wszystko ok 😁
A nie boisz się, że sobie rozerwie? mój teraz wewnątrz całe ucho zadrapane odkrył że ma uszy i cała wew. małżowina podrapana no maskra, swoją drogą nos też 🥺

a między wierszami wracając do traumy ale podczas nie przyjemnej sytuacji dla niemowlęcia tak samo wytwarza się stres który ma wpływ na rozwój tylko się nie śmiej ale czytałam że można podać dziecku w tym czasie pierś do karmieni oczywiście jak karmisz zmniejsza to ból i stres😜
 
A nie boisz się, że sobie rozerwie? mój teraz wewnątrz całe ucho zadrapane odkrył że ma uszy i cała wew. małżowina podrapana no maskra, swoją drogą nos też 🥺

a między wierszami wracając do traumy ale podczas nie przyjemnej sytuacji dla niemowlęcia tak samo wytwarza się stres który ma wpływ na rozwój tylko się nie śmiej ale czytałam że można podać dziecku w tym czasie pierś do karmieni oczywiście jak karmisz zmniejsza to ból i stres😜
A jeszcze a propo szczepień ja trzymam małego na rękach jak dają szczepionki zdecydowanie nie płacze nie wiadomo ile zapłacze ale nie jest to tak jak leży na przewijaku a ja stoje obok😜 na początku nie chciały się zgodzić w przychodni ale powiedziałam że inaczej nie szczepimy 🤪

teraz jak będziemy szczepić menigokoki to.podam jeszcze emla
 
Patii26, cenne jest Twoje zdanie. Spojrzałam zupełnie inaczej na sprawę kolczyków. Melania dostała kolczyki (złote maleńkie koniczynki) na 1 miesiąc od Teściowej. Lekko mnie zaskoczył ten prezent. - Serio ??? Kolczyki dla bobasa ??? Ale tak jak czytam Ciebie to kto wie? Może je jednak użyję. On mają takie gumki zamiast zapięcia. Powiedź czy miałyście tylko dziurki czy już kolczyki nosiłyście jak byłyście takie malutkie. I jakie to były kolczyki?
Moja córka właśnie też dostała bardzo dużo kolczyków w prezencie na chrzciny. Muszą jednak poczekać w pudełeczkach, bo mała i bez nich jest śliczna 😉
 
Patii26, cenne jest Twoje zdanie. Spojrzałam zupełnie inaczej na sprawę kolczyków. Melania dostała kolczyki (złote maleńkie koniczynki) na 1 miesiąc od Teściowej. Lekko mnie zaskoczył ten prezent. - Serio ??? Kolczyki dla bobasa ??? Ale tak jak czytam Ciebie to kto wie? Może je jednak użyję. On mają takie gumki zamiast zapięcia. Powiedź czy miałyście tylko dziurki czy już kolczyki nosiłyście jak byłyście takie malutkie. I jakie to były kolczyki?
Polecam wam jedna rzecz, na początek właśnie silikonowe zatyczki, później kolczyki na zatrzaski (podobne jak angielskie, lecz bez tego wystającego bolca). Ponieważ źle zamknięte zapięcia angielskie albo się poluzują i dzieć ściągnie, albo ciężko będzie otworzyć, bo wystarczy ten trzpień który wkładacie do ucha zniekształcić. Na zatrzaski dziecko tak łatwo nie otworzy bo musi mieć siłę by podważyć. A z pewnością wasze maluchy będą spać w tych kolczykach więc polecam na zapięcie zatrzaskowe (z punktu sprzedawcy) 😊
 
Pytanie dla dziewczyn, które mają córeczki - kiedy planujecie zrobić dziewczynkom kolczyki w uszach?
Ja jestem przeciwko. Jagoda miała przekłute uszy rok temu dopieroci tylko dlatego, że chciała. Ja jak miałam 7 lat, ale rzeczywiście chciałam, pamiętam to, miałam świadomość bólu i długości leczenia. Także czekam aż dziecko będzie chciało samo. Kolczyki u dziecka to zaspokojenie próżności swojej - nie obraźcie się za to stwierdzenie, podobnie jest przecież z ubieraniem dziewczynek w falbanki, czy chłopców w czadowe dresiki i czapki, tylko że o ile to fizycznie dziecka nie krzywdzi, o tyle przekłuwanie uszu już tak. Co do argumentów:
- pistolet nie przekłuwa, tylko rozrywa tkankę ucha przez co gojenie jest utrudnione
- małe dziecko będzie grzebać rączkami i może się wdać zakażenie łącznie z sepsą
- wczesne przekłucie może wpływać na późniejsze alergie na metal
- i co najważniejsze: żadnego pistoletu w całości nie zdezynfekujesz w autoklawie. W częściach plastikowych, które do autoklawu nie wchodzą mogą bytować choćby wirusy żółtaczki.

Oczywiście - w większości przypadków nic się nie dzieje, ja jednak przy tym wszystkim uważam, że jest to ingerencja fizyczna w ciało dziecka i nie powinno jej się dokonywać.


Mama pediatra: Link do: Przekłuwanie uszu u dzieci? Czy? Kiedy? Pediatrycznie.

A tu ostro laska pojechała, aż do przegięcia, wrzucam jako ciekawostkę, bo naprawdę nie chcę żeby mnie ktoś zlinczował 🙈🙈 Link do: Przebijanie dziecku uszu pistoletem to szczyt głupoty? Sprawdź dlaczego

Swoją drogą ja mam alergię na nikiel i złoto, a złote były moje pierwsze kolczyki. Z tym, że akurat jeśli chodzi o przekłucie, to miałam wenflonem przez pielęgniarkę.

To tak tylko do rozważenia!
PS: Wróciłam od mamy, dzisiaj moja najstarsza kończy 15 lat ❤❤
IMG-20210821-WA0006.jpg
 
reklama
Pytanie dla dziewczyn, które mają córeczki - kiedy planujecie zrobić dziewczynkom kolczyki w uszach?
A ja poczekam jeszcze trochę bo teraz obawiam się ,że mogłaby sobie wyrwać te kolczyki bo czasami tak szarpie za uszy że aż ma podrapane... 🙄
Ja też mam krzywo przebite i od jakiś 4 lat nie zakładam kolczyków bo czekam aż mi zarosną aby przebić na nowo bo koszmarne było zakładanie w jednym uchu....🥺
 
Do góry