reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Jeżeli chodzi o ten leżaczek to teraz jest w stanie w nim wytrzymać z 10 minut. Bo później już się z niego wyrywa, więc ratuje mnie np jak obieram ziemniaki, albo chce się ogarnąć.

Nie sposób żeby dziecko czasem nie spojrzało w ekran jak np oglądam jakiś program, ale zaraz staram się albo wyłączyć tv, albo odwrócić jej uwagę od tv albo leci cały dzień radio u nas.To nie jest jeszcze wiek by oglądało bajki i inne rzeczy. Dość się w życiu naogląda.

Moja od wczoraj wydaje z siebie takie demoniczne "aaaaa"! Wszystkim się ekscytuje w taki sposób. Ogólnie nie mogę z tego ze śmiechu 😂
mój leżaczek też stoi odłogiem 😂 kupiliśmy w 4 ms i to chyba już było za późno od początku na nie było i mina jakby za karę tam siedział 😂
 
reklama
w ogóle nie oglądam od dnia porodu zrezygnowaliśmy z UPC, netflixsa, hbo żeby nie kusiło 😂🤪
wolę się z małym pobawić na macie
ja nawet słyszałam o 3 latach i nie ma znaczenia podobno czy patrzy na tv czy leci w tle migotajace obrazy to jest dla niego za dużo, tak samo dźwięk zwracam na to uwagę

PS mi Sąsiadka prawiła morały że dziecko za dużo zabawek ma i będzie przeładowane ale jak sama ogląda 24 h tv z dzieckiem to już nie widzi nic złego 😂😂😂o to Polska!
Mnie wkurza że dziadkowie jedni i drudzy by usadzili przed tv. Chcę aby jak najdłużej uniknela patrzenia się w ekran. Tym bardziej że teściowie rozpieścili w ten sposób szwagra syna. Nie zje bez oglądania tv, telefonu, tableta, a ma niecałe 3 lata. Wspominałam ostatnio o nim. To jest złe. Rodzice również na to pozwalają. Lecz nie zwracam na to uwagi. Nie moje dziecko.
 
Halo halo,

Co tu dzis tak cicho??

Albo dzieciaczki grzeczne i chillujecie albo przeciwnie 🤭

Inspektor Maja pyta
O jaka cudna ❤️
Ja obecnie chilluje z piwkiem 0%
Anastazja pozdrawia 😄 (Tyle że śpi)
Cudaśna❤️Przeciwieństwo Mai odnośnie kondycji włosów😍😍
Jeżeli chodzi o ten leżaczek to teraz jest w stanie w nim wytrzymać z 10 minut. Bo później już się z niego wyrywa, więc ratuje mnie np jak obieram ziemniaki, albo chce się ogarnąć.

Nie sposób żeby dziecko czasem nie spojrzało w ekran jak np oglądam jakiś program, ale zaraz staram się albo wyłączyć tv, albo odwrócić jej uwagę od tv albo leci cały dzień radio u nas.To nie jest jeszcze wiek by oglądało bajki i inne rzeczy. Dość się w życiu naogląda.

Moja od wczoraj wydaje z siebie takie demoniczne "aaaaa"! Wszystkim się ekscytuje w taki sposób. Ogólnie nie mogę z tego ze śmiechu 😂
Moja od zawsze ma awersje do bujaczka...dlatego jeden już sprzedałam a drugi stoi bo to po bratanicach:)
Co do tv...to nie pozwalam....tylko jak dziecko idzie spać to wtedy używamy:)
Chociaż jak leci jakiś mecz siatkóweczki to wtedy troszkę przymykam oko ale ona nie bardzo zainteresowana..popatrzy chwilę i tyle...z resztą wtedy obracam ją za chwilę tyłem do tv...chociaż teraz już potrafi sama się obrócić to zobaczymy jak zaczną się ME siatkarzy😂
Mnie wkurza że dziadkowie jedni i drudzy by usadzili przed tv. Chcę aby jak najdłużej uniknela patrzenia się w ekran. Tym bardziej że teściowie rozpieścili w ten sposób szwagra syna. Nie zje bez oglądania tv, telefonu, tableta, a ma niecałe 3 lata. Wspominałam ostatnio o nim. To jest złe. Rodzice również na to pozwalają. Lecz nie zwracam na to uwagi. Nie moje dziecko.
No u mojego brata też dzieci tak zapatrzone w tv , że czasami z łyżki im się wylewa podczas jedzenia... 🙄
Ja jak już będzie jeść w foteliku to będzie ustawiony tak żeby tv nie widziała....
 
Mnie wkurza że dziadkowie jedni i drudzy by usadzili przed tv. Chcę aby jak najdłużej uniknela patrzenia się w ekran. Tym bardziej że teściowie rozpieścili w ten sposób szwagra syna. Nie zje bez oglądania tv, telefonu, tableta, a ma niecałe 3 lata. Wspominałam ostatnio o nim. To jest złe. Rodzice również na to pozwalają. Lecz nie zwracam na to uwagi. Nie moje dziecko.
do moich rodziców jak jadę to spoko bo zawsze jak gości to nie ma tv ale do teściów koszmar na okrągło tv 😤 jak jechaliśmy to dałam taki warunki żeby wyłączyć jak się nie podoba to możemy nie jechać😂
gadali Mężowi ale mi nic a Tv nie było😂
 
O jaka cudna ❤️

Cudaśna❤️Przeciwieństwo Mai odnośnie kondycji włosów😍😍

Moja od zawsze ma awersje do bujaczka...dlatego jeden już sprzedałam a drugi stoi bo to po bratanicach:)
Co do tv...to nie pozwalam....tylko jak dziecko idzie spać to wtedy używamy:)
Chociaż jak leci jakiś mecz siatkóweczki to wtedy troszkę przymykam oko ale ona nie bardzo zainteresowana..popatrzy chwilę i tyle...z resztą wtedy obracam ją za chwilę tyłem do tv...chociaż teraz już potrafi sama się obrócić to zobaczymy jak zaczną się ME siatkarzy😂

No u mojego brata też dzieci tak zapatrzone w tv , że czasami z łyżki im się wylewa podczas jedzenia... 🙄
Ja jak już będzie jeść w foteliku to będzie ustawiony tak żeby tv nie widziała....
Powinnaś przybić 5 z moją mamą 😂 będę mogła zapomnieć aby do niej np zadzwonić bo - siatkówka. Tak samo jak pewnie przyjadę to będzie w TV siatkówka 😂
U nas tak samo. Tv jest włączony jak mloda ma drzemkę lub spi wieczorem. Tylko problem mamy taki że siedzimy na kawalerce i czasem się obudzi.
 
do moich rodziców jak jadę to spoko bo zawsze jak gości to nie ma tv ale do teściów koszmar na okrągło tv 😤 jak jechaliśmy to dałam taki warunki żeby wyłączyć jak się nie podoba to możemy nie jechać😂
gadali Mężowi ale mi nic a Tv nie było😂
Ja juz wczoraj przeprowadziłam rozmowę z mężem ze jak się przeprowadzimy to nie życzę sobie żeby młoda u dziadków miała taki luz jak ten mały, ze wszystkiego bez umiaru. Ja rozumiem że to dziadkowie, ale są granice, trzeba je stawiać. Jak będą chcieli spędzać z nią czas to tylko się bawiąc. A jak na odczepnego bajka i coś słodkiego to nawet niech do nich nie przychodzi.
 
Halo halo,

Co tu dzis tak cicho??

Albo dzieciaczki grzeczne i chillujecie albo przeciwnie 🤭

Inspektor Maja pyta
No taka slodziutka 🥰
A no jakoś się cicho zawsze robi na weekend, każdy chce odpocząć 😁 Ale to dobrze, bo w weekend wolę pobyć z rodzinką niż siedzieć na tel, a jak nie usiądę to potem jestem zawalona kilkoma stronami do czytania 😅
Ja obecnie chilluje z piwkiem 0%
Anastazja pozdrawia 😄 (Tyle że śpi)
Ojeeej, też słodziak 😍 Ale ona duża mi się wydaje, szok 😱 I wgl po twarzy wygląda na taką bardziej "dojrzałą" 😊
Bujak świetny, taki by się przydał mojej Neli, bo ona lubi leżeć w leżaczku. Z jakiej to firmy i jaki model?
Jaka duża dziewczynka 😍👏😍
I elegancki leżaczek, fajnie byłoby poleżeć w takim przed tv 😜
A propos... Pozwalacie dzieciom patrzeć w telewizor? Podobno zdrowo jest do 2 roku życia unikać; a pytam, bo mam znajoma, która 6 miesięcznej corce włączała bajki na tablecie!
🙄
Ja staram się unikać, raz mała odwróciła sie, zapatrzyła i po chwili bardzo się smiała 🙆‍♀️
Ja też staram się by nie oglądała, nie siedzę z nią i nie puszczam jej bajek czy też sama przy niej nie oglądam, natomiast czasami puszczam piosenki dla dzieci na yt i jej śpiewam, ona bardzo lubi tego słuchać i czasem spojrzy sobie na tv, nie mam czegoś takiego, że od razu ją odwracam, bo absolutnie nie może. Ja wiem, że dzieci do którego momentu nie powinny oglądać tv, ale myślę, że jak raz na jakiś czas popatrzy sobie na teledysk piosenki " idziemy do zoo" albo "pieski małe dwa" to nic jej się nie stanie. Czasami też są momenty gdzie ja muszę koniecznie coś zrobić, czy naszykować się, pomalować bo gdzieś musimy wyjść a ona marudzi gdziekolwiek ją położę i nic ją nie interesuje, nawet jej szczeniaczek uczniaczek to wtedy jedyny ratunek kładę ją na mate i puszczam 2-3 piosenki dla dzieci i ogląda teledysk ( oczywiście z daleka, bo mamy bardzo duży salon, więc ona na końcu salonu leży). No trudno, tak czasem bywa, nie uważam bym w tym momencie jej robił krzywdę.
w ogóle nie oglądam od dnia porodu zrezygnowaliśmy z UPC, netflixsa, hbo żeby nie kusiło 😂🤪
wolę się z małym pobawić na macie
ja nawet słyszałam o 3 latach i nie ma znaczenia podobno czy patrzy na tv czy leci w tle migotajace obrazy to jest dla niego za dużo, tak samo dźwięk zwracam na to uwagę

PS mi Sąsiadka prawiła morały że dziecko za dużo zabawek ma i będzie przeładowane ale jak sama ogląda 24 h tv z dzieckiem to już nie widzi nic złego 😂😂😂o to Polska!
A to ja czytala w książce, że od poczatku dobrze puszczać dziecku różne rodzaje piosenek, różne typy, gatunki, rap, techno, rock itp, żeby znało różne rodzaje muzyki. To rozwija wyobraźnię słuchową dziecka i gdzies tam już powoli kształtuje swoje upodobania muzyczne.

Ja z moją siostrą ( 7 lat) gdy miała roczek i kolejne lata to włączałam eske i z nią tańczyłam przy piosenkach, mała zawsze tak się śmiała w głos, zawsze glupialysmy jak szalone, śpiewałam jej itp. i ten czas wspominamy obie super, mam pełno filmików z tego okresu. Oczywiście większość czasu to była zabawa, spacery itp. ale tańce były i przy esce i przy piosenkach dla dzieci i czy teraz jest jakaś poszkodowana albo ma zepsuty wzrok albo ciągle siedzi przy bajkach i tablecie? No właśnie nie. Bo po przedszkolu zawsze szła z dziećmi na dwór biegać i się bawić a w domu to szła się bawić do siebie do pokoju. I zawsze gdy miała wybór bajki czy zabawa zawsze wybrała zabawę.
Także tu akurat też jestem zdania, że wszystko z umiarem i bez przesady 😉
Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi. Natomiast ja tak samo zamierzam z Nelką tańcować przy różnych piosenkach, bo wiem jak to wpływa dodatkowo na relacje i więź 😉 ( i tak wiem, relacje i więź można budować inaczej - no oczywiście, że tak, to jest podstawą, ale Milenka uwielbiała ze mną szaleć i tańcować 😉 )
No włosy to ma, wszyscy mi mówią że już mogę spinki jej wpinać ale nie chce tego robić bo to mi jeszcze ściągnie z włosów i połknie
Póki nie wchodzą jej włosy do oczu i na twarz to nie ma potrzeby spinek dawać.
Ja juz wczoraj przeprowadziłam rozmowę z mężem ze jak się przeprowadzimy to nie życzę sobie żeby młoda u dziadków miała taki luz jak ten mały, ze wszystkiego bez umiaru. Ja rozumiem że to dziadkowie, ale są granice, trzeba je stawiać. Jak będą chcieli spędzać z nią czas to tylko się bawiąc. A jak na odczepnego bajka i coś słodkiego to nawet niech do nich nie przychodzi.
Ja na szczęście mam takich teściów, że oni właśnie nie włączają tv gdy są u nich wnuki i bajek też nie puszczają. Generalnie są tacy, że szanują zdanie rodziców dziecka 😉 Moi rodzice tak samo nie puszczają bajek, i TV aczkolwiek tu już prędzej by było 😉
 
Ostatnia edycja:
No taka slodziutka 🥰
A no jakoś się cicho zawsze robi na weekend, każdy chce odpocząć 😁 Ale to dobrze, bo w weekend wolę pobyć z rodzinką niż siedzieć na tel, a jak nie usiądę to potem jestem zawalona kilkoma stronami do czytania 😅

Ojeeej, też słodziak 😍 Ale ona duża mi się wydaje, szok 😱 I wgl po twarzy wygląda na taką bardziej "dojrzałą" 😊
Bujak świetny, taki by się przydał mojej Neli, bo ona lubi leżeć w leżaczku. Z jakiej to firmy i jaki model?

Ja też staram się by nie oglądała, nie siedzę z nią i nie puszczam jej bajek czy też sama przy niej nie oglądam, natomiast czasami puszczam piosenki dla dzieci na yt i jej śpiewam, ona bardzo lubi tego słuchać i czasem spojrzy sobie na tv, nie mam czegoś takiego, że od razu ją odwracam, bo absolutnie nie może. Ja wiem, że dzieci do którego momentu nie powinny oglądać tv, ale myślę, że jak raz na jakiś czas popatrzy sobie na teledysk piosenki " idziemy do zoo" albo "pieski małe dwa" to nic jej się nie stanie. Czasami też są momenty gdzie ja muszę koniecznie coś zrobić, czy naszykować się, pomalować bo gdzieś musimy wyjść a ona marudzi gdziekolwiek ją położę i nic ją nie interesuje, nawet jej szczeniaczek uczniaczek to wtedy jedyny ratunek kładę ją na mate i puszczam 2-3 piosenki i ogląda teledysk ( oczywiście z daleka, bo mamy bardzo duży salon, więc ona na końcu salonu leży). No trudno, tak czasem bywa, nie uważam bym w tym momencie jej robił krzywdę.

A to ja czytala w książce, że od poczatku dobrze puszczać dziecku różne rodzaje piosenek, różne typy, gatunki, rap, techno, rock itp, żeby znało różne rodzaje muzyki. To rozwija wyobraźnię słuchową dziecka i gdzies tam już powoli kształtuje swoje upodobania muzyczne.

Ja z moją siostrą ( 7 lat) gdy miała roczek i kolejne lata to włączałam eske i z nią tańczyłam przy piosenkach, mała zawsze tak się śmiała w głos, zawsze glupialysmy jak szalone, śpiewałam jej itp. i ten czas wspominamy obie super, mam pełno filmików z tego okresu. Oczywiście większość czasu to była zabawa, spacery itp. ale tamce były i przy esce i przy bajkach dla dzieci i czy teraz jest jakaś poszkodowana albo ma zepsuty wzrok albo ciągle siedzi przy bajkach i tablecie? No właśnie nie. Bo po przedszkolu zawsze szła z dziećmi na dwór biegać i się bawić a w domu to szła się bawić do siebie do pokoju. I zawsze gdy miała wybór bajki czy zabawa zawsze wybrała zabawę.
Także tu akurat też jestem zdania, że wszystko z umiarem i bez przesady 😉
Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi. Natomiast ja tak salo zamierzam z Nelką tańcować przy różnych piosenkach, bo wiem jak to wpływa dodatkowo na relacje i więź 😉 ( i tak wiem, relacje i więź można budować inaczej - no oczywiście, że tak, to jest podstawą, ale Milenka uwielbiała ze mną szaleć i tańcować 😉 )

Póki nie wchodzą jej włosy do oczu i na twarz to nie ma potrzeby spinek dawać.

Ja na szczęście mam takich teściów, że oni właśnie nie włączają tv gdy są u nich wnuki i bajek też nie puszczają. Generalnie są tacy, że szanują zdanie rodziców dziecka 😉 Moi rodzice tak samo nie puszczają bajek, i TV aczkolwiek tu już prędzej by było 😉
Jeżeli chodzi o leżaczek to był gratis do wózka :

Jest całkiem spoko 😊

Jeżeli chodzi o muzykę to u nas cały dzień leci i młoda polubiła jak cos jest bo aż śmiesznie tyłkiem podrzuca pod muzykę 😂

No i masz rację, dużo mi osób mówi że Anastazja wygląda na starsze dziecko.
 
reklama
A my wczoraj u teściów na grillu byliśmy i też piłam sobie piwko 0% z soczkiem 😍 Czemu ja wcześniej na to nie wpadłam, że mogę napić się piwa 0% 😂
A tu z wczoraj Nelka w bujaczku 🥰 ( nie lubię ją w nim siadać, bo jest zły dla jej postawy, dlatego kładę ja tam bardzo rzadko)
A drugie zdjęcia wczoraj po kąpieli 😁
IMG_20210821_174350.jpg
IMG_20210820_170853.jpg
 
Do góry