reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny, powiedzcie czy Wy też tak macie czy tylko ja jestem dziwna 😅 jakoś 3 tygodnie od porodu mam fazę na wszystko co miętowe, ale to do takiego stopnia, że jak myje zęby to aż mam ochotę zjeść tą pastę i tą pianę hahahahha 🤣🤣🙈🙈 Wiem, brzmi głupio ale tak mam, mam bzika na miętę, codziennie muszę mieć mentosy ciemne niebieskie, bo jak nie mam chociaż jeden dzień to po prostu wariuje, muszę mieć coś miętowego w buzi... Codziennie muszą być w domu lody Miętowe z kawałkami czekolady z Zielonej Budki te 1-1,5 litrowe i potrafiłabym zjeść je kilogramami ( zawsze lody mietowe były moimi ulubiony i ogólnie zawsze uwielbiałam mietowe rzeczy 😁), natomiast innych lodów nie potrafiłabym tyle zjeść, tylko te mietowe. To tyle ze smaków 😅
Ale mam jeszcze starsznie wyczulony węch na ładne zapachy i potrafię wąchać jak ćpunka świeżo wyprane ubrania, które pachną moim ulubionym niebieskim płynem do płukania z Lenor/Softlan. Normalnie potrafię stać i wąchać 5 minut jakbym się narkotyzował hahaha 🙈🤣 Odświeżacz do powietrza w łazience tak samo jak psiknie to wącham i normalnie mmm...

Nigdy tak nie miałam, dopiero po porodzie tak się stało 😳
Hmmm...takie wyostrzenie smaków i zapachów to ma miejsce w ciąży 🤔😄
 
reklama
Piąstki to już czasem tak wpycha sobie ze ma odruchy wymiotne i je tak cmoka. Masakra. Jak lezy to co złapie w rączki to do buzi. Np ręcznik kąpielowy. Trzeba juz na nią uważać. No i też ta ślina i te ręce to norma, bo kumpela pediatrze się pytała i taki ponoć etap
U nas to samo, jutro równo 10 tygodni i też już pełno sliny, rączki non stop pcha do buzi i dzisiaj pierwszy raz zauważyłam, jak chwyta zabawke zawieszona na macie edukacyjnej. Robiła tak kilka razy i ciągnęła 🤗
Prostuje też rączki i ogląda je 😍
To moje pierwsze dziecko i dla mnie to wydarzenie że ho ho!
 
U nas to samo, jutro równo 10 tygodni i też już pełno sliny, rączki non stop pcha do buzi i dzisiaj pierwszy raz zauważyłam, jak chwyta zabawke zawieszona na macie edukacyjnej. Robiła tak kilka razy i ciągnęła 🤗
Prostuje też rączki i ogląda je 😍
To moje pierwsze dziecko i dla mnie to wydarzenie że ho ho!
Oooo tak fajnie się patrzy na takie postepy😀u nas 9 tygodni i od wvzoraj wlasnie tez na macie, w końcu zauważył swoje zabawki 😂a z jedną to chyba z 10 minut dzisiaj rozmawiał, że nawet nie zauważył jak babcia weszła do pokoju😍
 
my też chodzimy do fizjo i powiem więcej mówiła, że często tak też dziecko radzi sobie z emocjami to jest normalny etap jak zacznie mówić to zacznie je mową wyrażać
weź tą Teściową pogoń przecież to Twoje dziecko, to Ty w razie czego będziesz latać z nim po lekarzach wszelakiej maści. pokazałbym drzwi jak się nie podoba.
to moje pierwsze dziecko i robię kupę pomyłek ale powiem Wam, że zaczynają mnie wkurzać Ci ludzie 'dobre rady' tak normalnie we wszystkim. Dzisiaj szłam z maseczką nie podoba się już coraz kolejny ktoś mi kuźwa zwrócił uwagę, że mam maseczkę na świeżym powietrzu kogo to obchodzi🤬😤
no dobra żółć mi się ulała, ahh aż mi lżej😂
Oesu, Ty też w maseczce chodzisz? W lesie czy gdzie indziej jak ludzi nie ma to nie, ale wszędzie gdzie indziej noszę, pierdzielę.
Taaa i wujek Staszek dobra rade, wszystko wiedzą najlepiej.

A moja, panna, nie chce smoczka, odruch wymiotny.
Zamówiłam ten bibs jakoś tak😂zobaczymy
Ja dziś się zaszczepiłam (Pfizer).
Gratuluję szczepienia 😁

Cieszmy się dziewczyny tymi chwilami bo ledwo się obejrzymy a te maluchy zaczną nam pyskować 😂😂
Oj tak, pyskowania ci u mnie dostatek...
 
Hehe moja też ma ten odruch ale tylko jak próbuje jej dać w domu.
W wózku ciumka :)

*ten bibs też mamy ale nie widać różnicy 🤷‍♀️
Nie chde nic mówić, ale Bibs jest nie polecany, w sensie okazało się, że robi dużo szkód tj jak problemy z prawidłową wymową u dzieci, krzywy zgryz i coś z podniebieniem, przez to, że jest okrągły. Też go kupiłam przed porodem, bo szwagierka polecała i mówiła, że takie super, ale 2 tyg przed porodem trafiam na dyskusje o Bibsach i duuuuzo złych opinii było na ich temat.
Moja Nelka od początku była anty smoczek, żaden jej nie podpasowal i z Nuka i z Mam i Bibs, więc ostatecznie kupiłam z Lovi i pokładałam w nich ostatnią nadzieję i udało się, jedyny smoczek który zaakceptowała 😁
 
reklama
Nie chde nic mówić, ale Bibs jest nie polecany, w sensie okazało się, że robi dużo szkód tj jak problemy z prawidłową wymową u dzieci, krzywy zgryz i coś z podniebieniem, przez to, że jest okrągły. Też go kupiłam przed porodem, bo szwagierka polecała i mówiła, że takie super, ale 2 tyg przed porodem trafiam na dyskusje o Bibsach i duuuuzo złych opinii było na ich temat.
Moja Nelka od początku była anty smoczek, żaden jej nie podpasowal i z Nuka i z Mam i Bibs, więc ostatecznie kupiłam z Lovi i pokładałam w nich ostatnią nadzieję i udało się, jedyny smoczek który zaakceptowała 😁

Lovi są super, bo mają odpowiedni kształt i są świetne do utrzymania w czystości. Jeżeli chodzi o bibsa u nas jest zalecenie by mloda na bibsie mogła ćwiczyć ssanie ponieważ jest okrągły, ale neurologopeda stwierdziła że dla niej jeszcze za duży bo zasłania nos. I kazała szukać okrągłego smoka.
 
Do góry