reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

w sumie zastanawiam się właśnie nad tym delicolem aczkolwiek mieliśmy taki jeden epizod nie wiem czy sens faszerować małego. A czemu przy mm odpada nie można odrębnie podać z wodą?
No w sumie można by chyba, chociaż mówią, że z mlekiem ale wiesz, że mój Mały wody nie chce pić? 😳
Na beszczela wypycha smoczek z buzi albo zaciska usta. No cały czas próbuje, położna mówi, że przy mm dobrze gdy wodę popija
 
reklama
Tak, już tylko mm
Ale pokarm całkiem mi jeszcze nie zanikł ale Mały nie wykazuje zainteresowania piersią, próbowałam jeszcze trochę Go pokarmić ale był tak nerwowy i głodny, że aż wierzgał nogami
Mój to ssał potem przysypiał na 5 -10 minut a potem się budzil i się darł jak wściekły bo głodny 🙉 ale pociumkać to jeszcze sobie lubiwięc jeszcze parę razy dziennie mu daję.
 
Noc przespał mi fantastycznie po 4 h z przerwą na karmienie. Wszystko dzisiaj super do g15 i niestety powtórka z rozrywki właśnie dopiero usnął. Tym razem przytulałam, bujałam i nic, (termoforem między nami) wypłakał się, trochę rozebrałam bo się spocił - nagle położyłam i zasnął. (🤯) więcej zrobić nie mogłam 😓. Znowu się zanosi M koło niego siedzi a ja wysyłałam właśnie nagranie do Pedi ma odzwonić i doradzić. Nie wiem może on zaczął dopiero teraz te wszystkie akcje bo jest wcześniakiem nie wiem🤷‍♀️.
To drugi dzień już wcześniej tak nie było on już 10 tc zaczyna. Jak głupi rano się cieszyliśmy a tu znowu akcja nie wiem naprawdę nie mam pomysłów a dawanie kolejnych specyfików jest bez sensu bo tak naprawdę nie wiem czy cokolwiek działa (opinia Pedi).
O kurde, dobrze, że macie taką możliwość. Mam nadzieję, że pedi coś doradzi.
 
O kurde, dobrze, że macie taką możliwość. Mam nadzieję, że pedi coś doradzi.
my już po rozkowie jutro małemu muszę pobrać mocz żeby wykluczyć infekcje układu moczowego gdzie taki płacz czasem zwiastuje to jak wykluczymy to znaczy kolka i wtedy tylko spokój nas uratuje.
zalecila więcej kangurowania na goła skórę jak niechce to ma ubranie ważne aby Ja i Maż żeby jak najwięcej bakterii mały zlapał.
jak na stałe pory kupy to po h wcześniej termofor
koniecznie na noc masaż po kąpieli z oliwka kazała odstawić biogaia to jest SD nic nie daje a maluszek musi kiedyś wytworzyć sobie swoje bakterie a nie jechać na wątpliwie sztucznych.
zapytałam o delicol powiedziała że to strata pieniędzy i zdrowia maluszka wszyscy natura nad wyposażyła w gen trawiący laktozę.
ok ok hmm 🤔 juto zaczynamy zobaczymy.

Ps ewidentnie moja lekarka nie chce przepisywać preparatów🤷🏻‍♀️
 
Właśnie u mnie lekarka tez nie skupiała się jakie mleko daje tylko na tym żeby wspomóc układ pokarmowy. Co innego gdyby była jakaś wysypka związana z alergią na białko.
Dokładnie rozmowa z pediatrą mi pomogła bo przestałam się stresować. Dzisiaj od 18 znowu płacz do 21 teraz jest cisza próbujemy zasnąć. Tak musi być 🙂
 
nie wiem czy mnie to pociesz bo mój zaczął już 10 tyg więc powinno przechodzić a tutaj nie było nic przez tyle a teraz wyskoczył jak filip z konopi może to przez wcześniactwo wszystko przychodzi później 🤔 :oops:
Możliwe tego akurat nie wiem ale z kim bym nie rozmawiała to każdy mówi i tych 3 miesiącach
 
my już po rozkowie jutro małemu muszę pobrać mocz żeby wykluczyć infekcje układu moczowego gdzie taki płacz czasem zwiastuje to jak wykluczymy to znaczy kolka i wtedy tylko spokój nas uratuje.
zalecila więcej kangurowania na goła skórę jak niechce to ma ubranie ważne aby Ja i Maż żeby jak najwięcej bakterii mały zlapał.
jak na stałe pory kupy to po h wcześniej termofor
koniecznie na noc masaż po kąpieli z oliwka kazała odstawić biogaia to jest SD nic nie daje a maluszek musi kiedyś wytworzyć sobie swoje bakterie a nie jechać na wątpliwie sztucznych.
zapytałam o delicol powiedziała że to strata pieniędzy i zdrowia maluszka wszyscy natura nad wyposażyła w gen trawiący laktozę.
ok ok hmm 🤔 juto zaczynamy zobaczymy.

Ps ewidentnie moja lekarka nie chce przepisywać preparatów🤷🏻‍♀️

Ale z jednej strony może ona ma rację, że to tylko niepotrzebnie wywalona kasa w błoto na te wszystkie specyfiki, tylko trzeba to niestety przejść.
 
Ale z jednej strony może ona ma rację, że to tylko niepotrzebnie wywalona kasa w błoto na te wszystkie specyfiki, tylko trzeba to niestety przejść.
może masz i rację w sumie nie będę eksperymentować tylko jej zaufam, także od jutra obowiązkowy kangur oby działało
trochę już poczytałam o chustoszenie, rozmiar wybrany jeszcze się z tym prześpimy, zobaczymy jak mam pójdzie kangurowanie tak ze 3 dni i jak dobrze to kupuje.
bo jak kangurowanie nie pójdzie i mały na nas nie będzie chciał leżeć to bez sensu chuste kupować ale wtedy to już nie wiem czekam aż się skończy 3 ms na pocieszenie to w sumie 3 tyg 😀
 
No nasza lekarka niemowlaczki przyjmuje praktycznie od ręki, dzieci starsze z dnia na dzień, chyba, że ma termin albo rzecz jest pilna. Przy braku kontaktu covidowego w wywiadzie przyjmuje dzieci infekcyjne, przy podejrzeniu najpierw test i potem jeśli negatywny to też przyjmuje. Nie mogę narzekać pod tym względem. Z Dobrusią kilka razy byłam na osłuchaniu z kaszlem i katarem.

@Patii26 jeśli chodzi o mityczną dietę karmiącej to polecam poczytać sobie Hafiję. Tu dowód anegdotyczny, ale moje doświadczenie jest takie, że z Jagodą stosowałam dietę i miała przeokrutne kolki - codziennie 2-3 godziny z życia, nie problemy z wyprutaniem, tylko ciężki wrzask, bez możliwości uspokojenia, na który nie działało absolutnie NIC. Przez 3 miesiące była masakra prawie codziennie. Ona wyła, a ja razem z nią. Z Dobrusią i Marcysią były - no z młodszą dalej są - problemy gazowo brzuszkowe, ale to nie kolka. Nie stosuję żadnej diety. Dziś mój mąż zrobił placki ziemniaczane i zjadłam 7 z dziką rozkoszą 😉
Dietę przy Jagodzie stosowałam niecałe 2 miesiące aż zjadłam schabowego i kapustę kiszoną. Nie było żadnej różnicy. Dietę eliminacyjną owszem stosuje się, ale przy alergiach, ale to trzeba obserwować malucha i najlepiej eliminację skonsultować z lekarzem.

Pierwsze trzy miesiące u dziecka dojrzewa układ pokarmowy i pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Możesz jeść tylko kurczaka, ryż, marchewkę i gotowane jabłko, ale poza tym, że będziesz głodna, to dziecko może drzeć się z kolką 2 godziny dziennie. Nie piszę, żeby cokolwiek zdyskredytować, ale żebyś się nie męczyła zastanawianiem się, co zjadłaś i czym zaszkodziłaś dziecku 😘😘

@Vanes a jak u Was po wczorajszej akcji?
No i myślę, że masz rację, nie będę się codziennie główkować co zjadłam, tym bardziej, że jem normalnie, żadnych wzdymajacych rzeczy.
O Boże... Ale mi narobiłaś smaka plackami ziemniaczanymi! 😱🤤 Placki to moja miłość 😍
 
reklama
Ja używałam rurek kateter u starszego syna - miał mega problemy z zaparciami i nie mógł się odgazowac, nawet w szpitalu pani doktor mi to poleciła i ona pierwszy raz tego użyła bo tak miał dużo gazów i bardzo płakał, nie mogła mu zbadać słuchu. Rurki pomagały, przynosiły mu ulgę. Nic złego się nie stało. Jedynie nie można zbyt często tego stosować, ja używałam ok 3 razy dziennie przez ok tydzień, a później jak już widziałam, że naprawdę się męczy.
Teraz przy Antosiu zaczęłam używać kropli bobotic forte (poleciła mi farmaceutka, ma on największe stężenie symetykonu) Antoś nie ma problemu z kupą, sle ma wzdęcia. Pręży się, i jak usnie to zaraz się wybudza i płacze. Kropelki pomagają, przynajmniej nie wybudza się i jest w dzień spokojniejszy.
No dlatego ja tą rureczke chce mieć w razie w w domu i jak będzie potrzeba to użyje, jak ma to pomoc dziecku to czemu nie, tym bardziej, że w szpitalu też tego jej użyli jak nie umiała kupki zrobić.
No a na wizycie u pediatry w środę chcę zapytać właśnie o kropelki, bo najlepiej jakby miesiąc skończyła, a kończy 4 tyg w czwartek.
 
Do góry