reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Wiem, Wy przecież na naświetlaniach byliście, nas wypuścili po niecałych dwóch dobach to jeszcze wszystko w normie było.

No kurde tylko cycem, wierz mi 🙈🙈🙈
Tylko że ja przy każdym dziecku miałam dużo i tłusty pokarm 🙈🙈 i dziewczyny przybierały jak szatany, tym bardziej się dziwiłam, że ta niespecjalnie. Twój też zaraz przekroczy granicę tych 3kg, zobacz jak do tej pory już ładnie przybrał!


O, to by się zgadzało. Moja doiła, ale niewiele było i właśnie nie było prawie siku i kupy, i to był dzień, kiedy ją na maksa zażółciło. A potem wieczorem już zaczął mi się pokarm normalnie i powoli zaczęło odpuszczać, a położna dzisiaj potwierdziła.
Wiem co mówisz, moja 3,5 latka też domaga się uwagi i jest jej trudno się odnaleźć. Z jednej strony mówi, że kocha siostrzyczkę, ale widzę, że jest zazdrosna. Kombinuję, żeby ją kąpać i usypiać - bo prawie zawsze ja to robilam, żeby jej bajki w ciągu dnia czytać i trochę czasu z nią spędzić, ale dzisiaj na przykład to dwa razy była potworna histeria - widzi, że jak siostra płacze, to się nią od razu zajmuję i sama też próbuje. Nie wiem co to będzie w przedszkolu, ale już się boje...
No wszystko potrzeba trochę czasu, mam nadzieję że to tylko chwilowe jak nasze maluchy sobie wszystko ureguluję ją to i mam i pozostałem członkom rodziny będzie lżej 🙂 jest trudno ale damy radę 💪
 
reklama
No mój dzisiaj nie mógł zasnąć. Nie wiem co mu dolegało. Już ojca wykończył, nawet butelkę mu zrobiliśmy (coś z tym moim pokarmem chyba nie do końca ok🤔)
No i o 24ej ululał się przy piersi.
Boroczek mój😍 jak i duży tak i mały, śpią jak zabici😉

Jesteś ze Śląska? 😉
Ja pierwszy raz słowo Boroczek słyszałam od mojego męża, który jest ze Śląska i w sumie tylko tam słyszę jak jeździmy do teściów 😉

No właśnie nie wiem tego niby kaza werqndowacn4-5 dni a na kilka minut wychodzić aby stopniowo dziecko przyzwyczajać...

Już się nie poleca werandowania tylko normalnie spacer. Teraz gondolki naprawdę dobrze chronią maluszka przed wiatrem, więc można wychodzić 2-3 dni po wyjsciu ze szpitala.
 
Dziewczyny mam takie pytanie czy ograniczacie się w jedzeniu do jakiś konkretnych produktów czy raczej jecie normalnie w sensie prawie wszystko? Tak się zastanawiałam czy surowe warzywa można jeść, jestem po raz trzeci mamą, ale tamte czasy nakazywały dietę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mój też cycoholik chciałby ciągle na nich wisieć malo tego jeszcze spać przy nich chciał bo u mnie póki co nie ma za bardzo czego pić i mógłby tak 20 h na dobę🙈my wczoraj w wyszliśmy do domu. Niestety maluszek od urodzenia cały w wypryskach i takich jakby potówkach, na szczęście w domu chyba mu to schodzi.
Po emolientach do kąpieli powinno wszystko ładnie zejść super że w domu a laktacja powinna zaraz się rozkręcić jak tak często ciągnie cyca 😊
 
Dziewczyny mam takie pytanie czy ograniczacie się w jedzeniu do jakiś konkretnych produktów czy raczej jecie normalnie w sensie prawie wszystko? Tak się zastanawiałam czy surowe warzywa można jeść, jestem po raz trzeci mamą, ale tamte czasy nakazywały dietę.
Jem wszystko na co mam ochotę, a sutowe warzywa zwłaszcza. Ewentualne wykluczenia stosuje się dopiero po stwierdzeniu alergii. Po powrocie ze szpitala jadłam pierogi z kapustą i grzybami leśnymi - ze świąt skitrałam 🤣🤣
No to u nad już ms minął to chyba możemy 😘
Pewnie, że tak 😁😁😁
 
Po emolientach do kąpieli powinno wszystko ładnie zejść super że w domu a laktacja powinna zaraz się rozkręcić jak tak często ciągnie cyca 😊
A wiesz co mam już dosyć tej laktacji moje cycki wymęczone jeszcze jakieś twarde się zrobiły, wiec w ruch poszła kapusta 😅mam nadzieje ze pomoże. W dodatku mały głodny wiec dzisiaj dałam mu dwa razy mm. Całkiem inne dziecko najedzone śpi.
 
A wiesz co mam już dosyć tej laktacji moje cycki wymęczone jeszcze jakieś twarde się zrobiły, wiec w ruch poszła kapusta 😅mam nadzieje ze pomoże. W dodatku mały głodny wiec dzisiaj dałam mu dwa razy mm. Całkiem inne dziecko najedzone śpi.
Kapusta dobra na wszystko potem gołąbki można zrobić ahh mam ochotę 😂
 
reklama
Jesteś ze Śląska? 😉
Ja pierwszy raz słowo Boroczek słyszałam od mojego męża, który jest ze Śląska i w sumie tylko tam słyszę jak jeździmy do teściów 😉



Już się nie poleca werandowania tylko normalnie spacer. Teraz gondolki naprawdę dobrze chronią maluszka przed wiatrem, więc można wychodzić 2-3 dni po wyjsciu ze szpitala.
A skąd mąż pochodzi ze Śląska? Bo ja też jestem ze Śląska od urodzenia i to prawda, słowo Boroczek ( czyli biedaczek) jest mi doskonale znane 😁
Dziewczyny mam takie pytanie czy ograniczacie się w jedzeniu do jakiś konkretnych produktów czy raczej jecie normalnie w sensie prawie wszystko? Tak się zastanawiałam czy surowe warzywa można jeść, jestem po raz trzeci mamą, ale tamte czasy nakazywały dietę.
Teraz już nie ma diety matki karmiącej, można jeść wszystko aczkolwiek trzeba obserwować czy dziecko po czymś nie ma uczulenia 🙂
 
Do góry