reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Mam doła dziewczyny rozkręcam laktację i rozkręcić nie mogę 😔 niby po karmieniu małej jak zaśnie przy cycku to ma mleko na ustach ale potem marudzi i wciąga 60 ml mleka . Czyli z moich piersi je niewiele.
Musisz dać sobie czas, skoro pokarm masz 😉 A laktator działasz?
 
reklama
Dobrze że wszystko się udało 😘

Ps co to znaczy wypycha? Sorry ale ja miałam cv😜
Tak naciskał, kładł się na brzuchu🙉🙈a położna od dołu wyciągała. Miło nie było, mąż był cały spocony stres ja mokra od potu.
Udało się uniknęłam cc ale ten czy ten poród myślę dla większości jest to ból wielki, sn w czasie a cc po.
 
Tak naciskał, kładł się na brzuchu🙉🙈a położna od dołu wyciągała. Miło nie było, mąż był cały spocony stres ja mokra od potu.
Udało się uniknęłam cc ale ten czy ten poród myślę dla większości jest to ból wielki, sn w czasie a cc po.
O matko przed chwila o tym czytałam miałaś tzw Chwyt Kristellera jeju sporo z tym kontrowersji włącznie z tym że nie legalny jest do końca 😬 tym bardziej Cię podziwiam 🥰
 
O matko przed chwila o tym czytałam miałaś tzw Chwyt Kristellera jeju sporo z tym kontrowersji włącznie z tym że nie legalny jest do końca 😬 tym bardziej Cię podziwiam 🥰
Noo też kiedyś o nim czytałam i już nie jest legalny... Ale podejrzewam, że i tak nie raz w jakimś szpitalu go użyją.. Osobiście nie chciałabym. Można dziecku zrobić krzywdę a rodzącej nieziemski ból.
 
A wg mamy co powinnaś zrobić? Załatwić to obywatelstwo polskie w LA, tak? Według mnie całą sprawę chrztu można zostawić na później. Spróbuj udobruchać mamę, że wrócicie do tematu chrztu za jakiś czas i wtedy na spokojnie pomyślicie nad rozwiązaniem.
Według mamy to Mia powinna mieć obywatelstwo polskie i powinna być zameldowana tutaj.
 
Mam doła dziewczyny rozkręcam laktację i rozkręcić nie mogę 😔 niby po karmieniu małej jak zaśnie przy cycku to ma mleko na ustach ale potem marudzi i wciąga 60 ml mleka . Czyli z moich piersi je niewiele.
Nie rób niczego na siłę. Przystawiaj małą jak najczęściej do piersi i też używaj laktatora. Mi bardzo pomógł taki elektryczny
 
Moja córeczka urodziła się we wtorek o 20.30 :)

10/10, 3730g 50 cm

Śliczna jest 🥰

Gratuluję!!! 🥳🎉🎈

Mój synuś tez juz na świecie 😍wczoraj o 18.20 się urodził, początkowo miałam rodzić naturalnie i od rana byłam przygotowywana przez mojego lekarza do takiego porodu, nawet udało się osiągnąć rozwarcie po baloniku. Jednak mały szkrab nie chciał się ustawić w kanale szyjki. I lekarz podjał decyzję o cc. Niestety było trochę komplikacji przy cc , straciłam dosyć dużo krwi, ale najważniejsze że z maluszkiem wszystko ok😍

Brawo mamusiu!!! Szybkiego powrotu do sił!!! 💪

O kurczę, tak mało już tu zostało nas nierozpakowanych, że aż strach bo to już za chwilę. Ciężarówki do raportu! Jak u Was sytuacja? Nie zostawiajcie mnie tu samej do kwietnia... ;)

Melduje się w dwupaku, wg dzisiejszej wizyty szyjka długa i zamknięta, nie szykuje się młody do wyjścia 😉 więc pewnie też zostane kwietnioweczka 😁

Urodziłam sn o 12:37,Amelie Sophie, 3420kg, 53cm, 10agpar. Jutro opiszę czemu sn nie cc.
Śliczna jest ❤️❤️❤️

Gratuluję!!! Fajnie, że wyszło SN, szybciej dojdziesz do siebie chociaż wytrzymać 1.5h partych to szacun!!

Mia po urodzeniu odrazu dostała obywatelstwo w Stanach Zjednoczonych, bo takie jest „prawo ziemi”
Ja mam obywatelstwo w Stanach, ponieważ mieszkam tu już od 12 roku życia. Mój mąż jest Amerykaninem od urodzenia
Dzwoniliśmy do księdza w Polsce żeby zapytać jak wygląda sytuacja z chrztem. Proboszcz powiedział nam, że jak chcemy ochrzcić dziecko w Polsce to mała musi mieć obywatelstwo i zameldowanie w Polsce. To nie moja wina, że tak jest. Ja bym chciała żeby moja rodzina uczestniczyła w tym dniu, ale tego nie przeskoczę. Mówiłam mojej rodzinie żeby przylecieli do LA, nawet chce opłacić samolot, ale jeżeli mama uważa, że to moja wina, bo ja to specjalnie robię to niech nie przylatują. Cytuje mamę: Ty to specjalnie zrobiłaś żeby nie było chrztu u nas, jak tak to my wgl nie przylecimy. Chrzcijcie sobie tam. I dodała na końcu że Mia powinna mieć obywatelstwo w Polsce bo ja jestem Polką

Jesteś Polka i możesz uczyć swojej córki języka, możesz uczyć o kulturze kraju ale spraw formalnych nie przeskoczysz i juz. Nie daj sobie wmówić, że robisz coś zle, twoje życie jest w Stanach, tam też będzie się toczyć życie twojego dziecka, więc nie ma powodów, dla których mialabys oszukiwać system i szukać na siłę opcji chrztu w Polsce.
Możecie zaproponować, że przy następnej wizycie zrobicie druga uroczystość w Polsce np. msza z dodatkowym błogosławieństwem dziecka a dla rodziny będzie to szansa na spotkanie.
 
reklama
U nas dzis masakra . Od 17 walczymy aby spala. Chyba kolkę mamy na pokładzie bo młoda spi pół godziny i się budzi wiecznie
Ja stosuje
- termofor
- masaż
- kropelki
- Mleko hipp comfort
- butelki browns
- kąpiel
-tulik
-kangurowanie
- smoczek
(generalnie probuje wszystkiego 😂)
Oraz dodatkowo bo małemu czas się ulewa zalecenia z mamą fizjo

CO MOŻE POMÓC?​

– Trzymanie dziecka w pozycji „do odbicia” pomaga wyeliminować powietrze, które ewentualnie dostało się do żołądka podczas karmienia (choć u dzieci karmionych piersią, które szczelnie uchwycą brodawkę, nie cmokają, zazwyczaj do tego nie dochodzi).

– Odkładanie dziecka do snu po około 30 minutach od karmienia pomaga zmniejszyć ryzyko cofania się kwasów żołądkowych do przełyku.

– Odkładanie dziecka do snu na płaskim podłożu, na lewym boczku, a następnie po około 30 minutach układanie go na pleckach,
 
Do góry