reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Mam może trochę głupie pytanie - będziecie na noc przykrywać swoje maluchy jakimś kocykiem, czy po prostu będziecie grubiej ubierać i kłaść bez przykrycia? Miałam mieć od samego początku śpiworek, ale wyszło tak, że pewno dostanę go dopiero za 2-3 lub 4 tygodnie, więc do tego czasu jak się mały urodzi muszę poradzić sobie bez niego. Niby mówi się, że przykrywanie kocykiem jest złe, bo dziecko może się przypadkiem przykryć i zadusić, ale o wielu rzeczach tak mówią i nie wiem już sama, czy faktycznie to tak szalenie niebezpieczne.

Z otulacza wolałabym nie korzystać, żeby nie krępować małemu nóżek na długie godziny. Zastanawiam się nad rożkiem, ale czy nie będzie miał za miekko pod pleckami?
 
reklama
Mam może trochę głupie pytanie - będziecie na noc przykrywać swoje maluchy jakimś kocykiem, czy po prostu będziecie grubiej ubierać i kłaść bez przykrycia? Miałam mieć od samego początku śpiworek, ale wyszło tak, że pewno dostanę go dopiero za 2-3 lub 4 tygodnie, więc do tego czasu jak się mały urodzi muszę poradzić sobie bez niego. Niby mówi się, że przykrywanie kocykiem jest złe, bo dziecko może się przypadkiem przykryć i zadusić, ale o wielu rzeczach tak mówią i nie wiem już sama, czy faktycznie to tak szalenie niebezpieczne.

Z otulacza wolałabym nie korzystać, żeby nie krępować małemu nóżek na długie godziny. Zastanawiam się nad rożkiem, ale czy nie będzie miał za miekko pod pleckami?
Ja planuje nie dawac kocyka, pieluszki czy kołderki.
Też myślę, żeby kłaść maleństwo w rozku lub otulaczu właśnie. Albo po prostu cieplej ubrać.
 
Mam może trochę głupie pytanie - będziecie na noc przykrywać swoje maluchy jakimś kocykiem, czy po prostu będziecie grubiej ubierać i kłaść bez przykrycia? Miałam mieć od samego początku śpiworek, ale wyszło tak, że pewno dostanę go dopiero za 2-3 lub 4 tygodnie, więc do tego czasu jak się mały urodzi muszę poradzić sobie bez niego. Niby mówi się, że przykrywanie kocykiem jest złe, bo dziecko może się przypadkiem przykryć i zadusić, ale o wielu rzeczach tak mówią i nie wiem już sama, czy faktycznie to tak szalenie niebezpieczne.

Z otulacza wolałabym nie korzystać, żeby nie krępować małemu nóżek na długie godziny. Zastanawiam się nad rożkiem, ale czy nie będzie miał za miekko pod pleckami?

Tak, rożek. Kładłam tak pierwszego malucha i drugiego też zamierzam. Tak krytykują te kocyki i kołderki, że nie mogłabym spokojnie zasnąć w nocy. Dodatkowo przy pierwszym dziecku dostaliśmy w prezencie monitor oddechu, teraz też go bedziemy używać.
 
Z karmieniem pół na pół 😜 niestety ale cierpliwie czekam na mleko. Czekam tak po 20 ml co 3h uciążliwe ale małego też muszę karmić co 3h.
Oczywiście mialam super przekonanie przed że będę karmić jak już mm to ekologicznym i zakupiłam
LEBENSWERT Bio Mleko Początkowe od 1 tygodnia
Nawet wzięłam do szpitala że gdybym nie miała swojego to zawsze gotowa 😂. Jak w szpitalu położnym laktacyjnym na info o braku możliwością karmienia KP powiedziałam o to ja mam super mleko na to one porozmawiamy z Panią doktor i damy znać. Pani neaontolog przyszła osobiście wytłumaczyła dlaczego to mleko nie i popatrzyła na mnie z politowaniem i odradziła natychmiast po przejrzeniu składu hello olej palmowy 😱 widziałam na jej twarzy grymas aleś Ty kobieto głupia 😂😂.
I tak dostaliśmy zalecenia bebilon nenatal premium tylko i wyłącznie do terminu porodu tj 12.03 w przyszłą środę mamy wizytę w szpitalu zobaczymy czy zmieni i jeśli już na jakie...ot cała historia z mlekiem🙄
Mam pytanie jak idzie Ci teraz karmienie?
Pytam bo ja też cc i może nie będę miała mleka po cc,
Miałaś laktator do szpitala?
Jak Twój mały teraz?
Więc z piersi czy mleko bebilon Nenatal Premium?(bo patrzyłam pisze ze dla przedwcześnie urodzonych).
Ile wypija piersi a ile modyfikowanego?
Ja za bardzo nie chce karmić piersią tz. Będę próbowała na początku ale niedlugo i chciałam jakieś mleko kupić do szpitala na wszelki wypadek.
 
Ostatnia edycja:
Mam może trochę głupie pytanie - będziecie na noc przykrywać swoje maluchy jakimś kocykiem, czy po prostu będziecie grubiej ubierać i kłaść bez przykrycia? Miałam mieć od samego początku śpiworek, ale wyszło tak, że pewno dostanę go dopiero za 2-3 lub 4 tygodnie, więc do tego czasu jak się mały urodzi muszę poradzić sobie bez niego. Niby mówi się, że przykrywanie kocykiem jest złe, bo dziecko może się przypadkiem przykryć i zadusić, ale o wielu rzeczach tak mówią i nie wiem już sama, czy faktycznie to tak szalenie niebezpieczne.

Z otulacza wolałabym nie korzystać, żeby nie krępować małemu nóżek na długie godziny. Zastanawiam się nad rożkiem, ale czy nie będzie miał za miekko pod pleckami?
Ja dwójkę swoich dzieci przykrywłam kołderką, ale to było 12 i 9 lat temu🙂 trochę mniej się o tym mówiło, teraz mam śpiworek, ale zanim kupiłam śpiworek planowałam zostawiać na noc w rożku.
 
Mam pytanie jak idzie Ci teraz karmienie?
Pytam bo ja też cc i może nie będę miała mleka po cc,
Miałaś laktator do szpitala?
Jak Twój mały teraz?
Więc z piersi czy mleko bebilon Nenatal Premium?(bo patrzyłam pisze ze dla przedwcześnie urodzonych).
Ile wypija piersi a ile modyfikowanego?
Ja za bardzo nie chce karmić piersią tz. Będę próbowała na początku ale niedlugo i chciałam jakieś mleko kupić do szpitala na wszelki wypadek.
Ja właśnie też chcę zakupić mleko mm i w razie co mieć w domu zastanawiam się pomiędzy hipp a bebilon. Jak patrzyłam na składy to hipp wypada lepiej ale bardzo dużo osób poleca bebilon.
 
Też liczę, że będę sama na sali, albo że przynajmniej będę samymi pierworódkami, które też będą zastanawiać się jak ogarnąć nową sytuację. I na pewno jedną z pierwszych rzeczy jaką powiem synowi po narodzinach, to będzie prośba żeby był wyrozumiały i wybaczył mi, że nie mam pojęcia co on ode mnie chce 😅
Ja swoją córkę tez codziennie będę o to prosić🙂a wolę być sama na sali bo to dla mnie większy komfort psychiczny, że nikt mi na ręce nie patrzy
 
reklama
Mam może trochę głupie pytanie - będziecie na noc przykrywać swoje maluchy jakimś kocykiem, czy po prostu będziecie grubiej ubierać i kłaść bez przykrycia? Miałam mieć od samego początku śpiworek, ale wyszło tak, że pewno dostanę go dopiero za 2-3 lub 4 tygodnie, więc do tego czasu jak się mały urodzi muszę poradzić sobie bez niego. Niby mówi się, że przykrywanie kocykiem jest złe, bo dziecko może się przypadkiem przykryć i zadusić, ale o wielu rzeczach tak mówią i nie wiem już sama, czy faktycznie to tak szalenie niebezpieczne.

Z otulacza wolałabym nie korzystać, żeby nie krępować małemu nóżek na długie godziny. Zastanawiam się nad rożkiem, ale czy nie będzie miał za miekko pod pleckami?
Ja do szpitala zabieram rożek i otulacz. Myśle spróbować takiego i takiego sposobu albo poradzę się położnej w szpitalu. Jeśli chodzi o kocyk to chyba lepiej zawinąć w niego malca niż go przykrywać. Zastanawiam się też czy kłaść małą na plecach czy lekko na boku i z tylu czegoś nie podkładać żeby się nie zakrztusiła . Co myślicie?
 
Do góry