reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
A jak z karmieniem u Ciebie? Podajesz mm jak tak to jakiej firmy? Wiem, że Twój to wcześniak ale chciałabym wiedzieć jakiej firmie zaufałaś😉
Z karmieniem pół na pół 😜 niestety ale cierpliwie czekam na mleko. Czekam tak po 20 ml co 3h uciążliwe ale małego też muszę karmić co 3h.
Oczywiście mialam super przekonanie przed że będę karmić jak już mm to ekologicznym i zakupiłam
LEBENSWERT Bio Mleko Początkowe od 1 tygodnia
Nawet wzięłam do szpitala że gdybym nie miała swojego to zawsze gotowa 😂. Jak w szpitalu położnym laktacyjnym na info o braku możliwością karmienia KP powiedziałam o to ja mam super mleko na to one porozmawiamy z Panią doktor i damy znać. Pani neaontolog przyszła osobiście wytłumaczyła dlaczego to mleko nie i popatrzyła na mnie z politowaniem i odradziła natychmiast po przejrzeniu składu hello olej palmowy 😱 widziałam na jej twarzy grymas aleś Ty kobieto głupia 😂😂.
I tak dostaliśmy zalecenia bebilon nenatal premium tylko i wyłącznie do terminu porodu tj 12.03 w przyszłą środę mamy wizytę w szpitalu zobaczymy czy zmieni i jeśli już na jakie...ot cała historia z mlekiem🙄
 
Byłam dziś u lekarki, ktg dobre, nie miałam usg, w szpitalu będzie 9.03.to będę znała wage.
Lekarka mówi że wyniki wszystkie krwi dobre i nie ma cholestazy.
Odstawiałam omeprazol to na, zgagę bo w ulotce że świąd może być skutkiem ubocznym 🙉😱trudno jeżeli to ten lek to wolę odstawić i mieć zgagę niż świąd.
Albo to alergia ciazowa.
W każdym razie zobaczę we wtorek 9.03 jak nie minie do tego terminu to będę chciała cc wcześniej.
A Ty kiedy teraz wizyta?
Ja tego GBS nie miałam bo do cc nie trzeba.
Ja mam wizytę za tydzień w czwartek 11.03, ciekawa jestem czy dotrwam, ale coś czuję, że chyba tak, bo na razie nic się nie zapowiada 😜 Choć może być to mylne.
A co jak wcześniej złapie Cię poród naturalny?

Dziewczyny, czy zawsze brzuch się obniża przed porodem, czy wcale nie musi?
 
Ja mam wizytę za tydzień w czwartek 11.03, ciekawa jestem czy dotrwam, ale coś czuję, że chyba tak, bo na razie nic się nie zapowiada 😜 Choć może być to mylne.
A co jak wcześniej złapie Cię poród naturalny?

Dziewczyny, czy zawsze brzuch się obniża przed porodem, czy wcale nie musi?

Ja mam wizytę za tydzień w czwartek 11.03, ciekawa jestem czy dotrwam, ale coś czuję, że chyba tak, bo na razie nic się nie zapowiada 😜 Choć może być to mylne.
A co jak wcześniej złapie Cię poród naturalny?

Dziewczyny, czy zawsze brzuch się obniża przed porodem, czy wcale nie musi?
Wiesz ze nie wiem, nie zapytałam w szpitalu, teraz tego 9.03 zapytam, mój mąż jest też lekarzem w tym szpitalu gdzie poród tylko ortopeda, mówi że zależy od postępu porodu, jak byloby już tak dalej to już trzeba naturalnie😬🙉😩
Ale zapytam 9.03.
Mnie się wcale brzuch nie obniżył, widać po zgadze dalej😱chyba to nie jest zawsze że się obniża.
Ja mam trochę stresu z tym swiadem, zgaga i coś mi twardnieć brzuch zaczyna więcej, ale już jutro 37plus 0.
Zalezy mi jeszcze żeby do 38plus 0 i mogę rodzić, chociaż wiadomo że planowo lepiej niż z zaskoczenia.
To czekanie i odliczanie dni jest wkurzające, nie mówiąc o dolegliwościach i tym że wyspać się nie da z taki brzuchem.
 
Wiesz ze nie wiem, nie zapytałam w szpitalu, teraz tego 9.03 zapytam, mój mąż jest też lekarzem w tym szpitalu gdzie poród tylko ortopeda, mówi że zależy od postępu porodu, jak byloby już tak dalej to już trzeba naturalnie😬🙉😩
Ale zapytam 9.03.
Mnie się wcale brzuch nie obniżył, widać po zgadze dalej😱chyba to nie jest zawsze że się obniża.
Ja mam trochę stresu z tym swiadem, zgaga i coś mi twardnieć brzuch zaczyna więcej, ale już jutro 37plus 0.
Zalezy mi jeszcze żeby do 38plus 0 i mogę rodzić, chociaż wiadomo że planowo lepiej niż z zaskoczenia.
To czekanie i odliczanie dni jest wkurzające, nie mówiąc o dolegliwościach i tym że wyspać się nie da z taki brzuchem.
No ja mam jutro 38+0. No masz rację, wyspać się już ciężko, ja co godzinę wstaje na siku i na zmianę pozycji na drugi bok, bo tak mocno biodra bolą..
W sumie wolałabym by akcja zaczęła się w dzień niż nocy 😜
 
Ja mam wizytę za tydzień w czwartek 11.03, ciekawa jestem czy dotrwam, ale coś czuję, że chyba tak, bo na razie nic się nie zapowiada 😜 Choć może być to mylne.
A co jak wcześniej złapie Cię poród naturalny?

Dziewczyny, czy zawsze brzuch się obniża przed porodem, czy wcale nie musi?
Pytałam o to mojego ginekologa, powiedział, że czasem dzieje się to na 2-3 tygodnie przed porodem, czasem na kilka godzin przed, a czasem w ogóle. Że nie musi koniecznie opaść, żebynnastąpił poród. Moja koleżanka rodziła dwukrotnie i w obu przypadkach brzuch miała do samego końca wysoko.
A ja się zastanawiam, czy u siebie na pewno zauważę jeżeli brzuch w ogóle mi się obniży, bo jestem pulchnawa i może ciągle będę mieć taką piłkę z powodu obecności odrobiny tłuszczyku przy żebrach 🤔
 
No ja mam jutro 38+0. No masz rację, wyspać się już ciężko, ja co godzinę wstaje na siku i na zmianę pozycji na drugi bok, bo tak mocno biodra bolą..
W sumie wolałabym by akcja zaczęła się w dzień niż nocy 😜

Najgorsze jest to, że trzeba się obudzić aby przewrócić na drugi bok. Czasem prześpię na jednym kilka godzin i jak się obudzę to czuję się kompletnie połamana. A jak się zaczynam obracać, to zazwyczaj jeszcze męża obudzę bo tak się gramolę.

Czy Was też tak bolą ruchy dziecka? Mój młody już jest bardzo nisko i każdy ruch to przeszywające kłucie w szyjce. Z pierwszym tak nie miałam.
 
Najgorsze jest to, że trzeba się obudzić aby przewrócić na drugi bok. Czasem prześpię na jednym kilka godzin i jak się obudzę to czuję się kompletnie połamana. A jak się zaczynam obracać, to zazwyczaj jeszcze męża obudzę bo tak się gramolę.

Czy Was też tak bolą ruchy dziecka? Mój młody już jest bardzo nisko i każdy ruch to przeszywające kłucie w szyjce. Z pierwszym tak nie miałam.
Niestety nie boli mnie dołem nic przy ruchach małego 😔 na niedzielę mam termin i chciałabym, żeby już się akcja zaczęła, tym bardziej, że dzisiaj jestem jakoś bojowo nastawiona do porodu, chyba mam zastrzyk adrenaliny. Ale totalnie nic nie czuję, żeby coś się szykowało. Jak tak teraz siedzę, to nawet nie czuję się w ciąży póki nie popatrzę w dół na brzuchol 😔 idę na spacer i zamierzam mocno tupać 😑
 
Ja mam wizytę za tydzień w czwartek 11.03, ciekawa jestem czy dotrwam, ale coś czuję, że chyba tak, bo na razie nic się nie zapowiada 😜 Choć może być to mylne.
A co jak wcześniej złapie Cię poród naturalny?

Dziewczyny, czy zawsze brzuch się obniża przed porodem, czy wcale nie musi?
Nie musi.
Moze się obniżyć na dzień przed porodem, kilka tygodni albo wcale (zwłaszcza u wieloródek)

Wiesz ze nie wiem, nie zapytałam w szpitalu, teraz tego 9.03 zapytam, mój mąż jest też lekarzem w tym szpitalu gdzie poród tylko ortopeda, mówi że zależy od postępu porodu, jak byloby już tak dalej to już trzeba naturalnie😬🙉😩
Ale zapytam 9.03.
Mnie się wcale brzuch nie obniżył, widać po zgadze dalej😱chyba to nie jest zawsze że się obniża.
Ja mam trochę stresu z tym swiadem, zgaga i coś mi twardnieć brzuch zaczyna więcej, ale już jutro 37plus 0.
Zalezy mi jeszcze żeby do 38plus 0 i mogę rodzić, chociaż wiadomo że planowo lepiej niż z zaskoczenia.
To czekanie i odliczanie dni jest wkurzające, nie mówiąc o dolegliwościach i tym że wyspać się nie da z taki brzuchem.
37 + 0 już ciąża donoszona, już mogłabym rodzić, bo 37+4, ale mała jakoś nie chce wyłazić.

Pytałam o to mojego ginekologa, powiedział, że czasem dzieje się to na 2-3 tygodnie przed porodem, czasem na kilka godzin przed, a czasem w ogóle. Że nie musi koniecznie opaść, żebynnastąpił poród. Moja koleżanka rodziła dwukrotnie i w obu przypadkach brzuch miała do samego końca wysoko.
A ja się zastanawiam, czy u siebie na pewno zauważę jeżeli brzuch w ogóle mi się obniży, bo jestem pulchnawa i może ciągle będę mieć taką piłkę z powodu obecności odrobiny tłuszczyku przy żebrach 🤔
Ja jestem otyła i mi się wyraźnie obniżał wcześniej, także spokojnie. Jak zmienia Ci się punkt ciężkości to nie da się przegapić 😉

Najgorsze jest to, że trzeba się obudzić aby przewrócić na drugi bok. Czasem prześpię na jednym kilka godzin i jak się obudzę to czuję się kompletnie połamana. A jak się zaczynam obracać, to zazwyczaj jeszcze męża obudzę bo tak się gramolę.

Czy Was też tak bolą ruchy dziecka? Mój młody już jest bardzo nisko i każdy ruch to przeszywające kłucie w szyjce. Z pierwszym tak nie miałam.
Jesuu, ja też się budzę jak się muszę przewrócić na drugi bok. Niby w ogóle teraz dziecko powinno się mniej ruszać, a ja mam wrażenie, że nic się nie zmienia pod tym względem, tylko jest dużo bardziej bolesne. Zwłaszcza jak rozciąga się wzdłuż i wbija mi głowę w szyjkę.
 
reklama
Nie musi.
Moze się obniżyć na dzień przed porodem, kilka tygodni albo wcale (zwłaszcza u wieloródek)


37 + 0 już ciąża donoszona, już mogłabym rodzić, bo 37+4, ale mała jakoś nie chce wyłazić.


Ja jestem otyła i mi się wyraźnie obniżał wcześniej, także spokojnie. Jak zmienia Ci się punkt ciężkości to nie da się przegapić 😉


Jesuu, ja też się budzę jak się muszę przewrócić na drugi bok. Niby w ogóle teraz dziecko powinno się mniej ruszać, a ja mam wrażenie, że nic się nie zmienia pod tym względem, tylko jest dużo bardziej bolesne. Zwłaszcza jak rozciąga się wzdłuż i wbija mi głowę w szyjkę.
U mnie to samo rusza się dużo i ruchy bolesne już, przepycha się i rozpycha, kości matce przestawia🤩😍
 
Do góry