reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Witaj, fajnie ze tak utrzymujesz kontakt z dziewczynami jeszcze z 2019,ja też mam koleżanki z BB🤩z niektórymi od 3lat się trzymamy w kontakcie.
Ja, mam termin z miesiączki na, 25.03 ale ustalone cc 17.03 a jeszcze nie wiem czy nie przespiesze😱

Dziewczyny ja dziś znowu wizyta ktg, strasznie mnie swędzi na skóra całe ciało, wyniki od hematologa i ginekologa wszystkie dobre tych prób wątrobowych w kierunku cholestazy a świąd jest 😩
Wkurza, mnie to niezmiernie, w poprzedniej ciąży to samo przy końcowce, tylko wtedy wyniki były niedobre a teraz wszystko w normach.
Ja mam ogólnie wrażliwa, naczynkowa skóre, i być może to alergia ciażowa.
Jutro mam już 37plus 0,chcialabym chociaż jeszcze 1 tydzień wytrzymać, żeby jeszcze mała podrosła, ale zobaczymy jak to się potoczy i co dziś lekarka powie.
Współczuję z tym świądem... Wierze, że to cholernie przeszkadza i irytuje... Znam to uczucie, 10 lat temu zaraziłam się w szkole świerzbem, ale ja to miałam hardcor, budzenie w nocy i drapanie się po 2-3 godziny... Smaruj balsamem, nawilżaj jak najwięcej ciało. Suchość też powoduje świąd. Zaniedlugo rozwiązanie, jeszcze 2 tygodnie musisz wytrzymać 😊
 
Ja mam walizkę i torbę z rzeczami do porodu , a dodatkowo wzięłam taka mała sportowa nerkę żeby schować dokumenty i portfel🙂 ale jak wczoraj byłam na ktg i dwie panie przyjmowali na oddział to stwierdziłam że za mało walizek mam i będą się ze mnie śmiać . Panie przyjechały jak na urlop na dwa tygodnie 😜
Ja mam jedną mała walizkę z rzeczami, torbę z podkładami, chusteczkami takimi rzeczami do higieny jednorazowymi która mam nadzieję w większości zniknie po porodzie. No i taki plecaczek w którym są dokumenty i żelki😉 u mnie na rozpisce kazali wziąść 2-3 reczniki. To wzięłam dwa duże i jeden mały. Nie biore za dużo wolę żeby ktoś mi dowiozł później z domu jak mi zabraknie czegos bo potem połowy rzeczy się nie użyje a w szpitalu moje potrzeby maleją do minimum😉wraca się do domu i to wszystko trzeba rozpakowywac prać, często nie użyte 😉
 
Cześć 🙂 Jasne, że możesz dołączyć, na to nigdy za późno 😉 I nas już 5 dziewczyny że swoimi maleństwami 🥰 Ja mam termin na 18 marzec, dzisiaj mam 37+6. Wizyta była tydzień temu i szyjka krótka ale zamknięta. Wczoraj wyszedł mi gbs dodatni.
Jak to u Ciebie wyglądało przy poprzednim porodzie z GBS?
Poprzednio GBS miałam ujemny.
 
Cześć ciocie, nazywam się Mia. Urodziłam się 02.03.2021 o godzinie 12:10
Ważę 2620 gram i mam 49 cm wzrostu. Mamusia czuje się baaaardzo zmęczona ale to dlatego że urodziłam się godzinę temu


Dziewczyny urodziłam godzinę temu. Wszystko zaczęło się o 8:10 kiedy dostałam skurczów. Mieli mnie wypisać do domu. Wody szybko mi odeszły. Godzinę przed porodem miałam 7 cm rozwarcia. Było ciężko, ale o 12:10 mała Już się urodziła. Dostała 10 punktów mimo małej wagi. Akurat dziś zaczął się 37 tydzień. Udało mi się małą urodzić naturalnie i bez nacinania. Mam nadzieję, że szybko dojdę do siebie.
Pomimo bólu warto poświęcić się dla tej mojej malutkiej istotki.
Gratulacje ❤❤
 
Współczuję z tym świądem... Wierze, że to cholernie przeszkadza i irytuje... Znam to uczucie, 10 lat temu zaraziłam się w szkole świerzbem, ale ja to miałam hardcor, budzenie w nocy i drapanie się po 2-3 godziny... Smaruj balsamem, nawilżaj jak najwięcej ciało. Suchość też powoduje świąd. Zaniedlugo rozwiązanie, jeszcze 2 tygodnie musisz wytrzymać 😊
Ja mam jakąś masakrę swędzi mnie brzuch po cc normalnie cały czas smaruje ale nic nie daje. Tak samo na twarzy skorupa łuszczy mi się skóra nie wiem o co chodzi 🤷🏻‍♀️ zapisałam się do dermatologa zobaczymy co powie. Miałyście coś takiego?
 
A ja zastanawiam się, czy już przypadkiem nie znam takich bóli krzyżowych, bo mam problemy z kręgosłupem i nieraz już chwytały mnie bóle i to takie, że płakałam z bezsilności 🤔 paradoksalnie trochę jestem ich ciekawa, ale jednak mam nadzieję, że mnie akurat nie zaszczycą przy porodzie 😂

Jeżeli chorujesz na kręgosłup to dokładnie to jest ten ból. Tylko boli jeszcze bardziej.
 
Ja mam jakąś masakrę swędzi mnie brzuch po cc normalnie cały czas smaruje ale nic nie daje. Tak samo na twarzy skorupa łuszczy mi się skóra nie wiem o co chodzi 🤷🏻‍♀️ zapisałam się do dermatologa zobaczymy co powie. Miałyście coś takiego?
A pryskasz twarz wodą termalną o której Ci kiedyś pisałam? 😉 bo to naprawdę daje ukojenie przy takim problemie. Przynajmniej u mnie się sprawdzało.
 
Ja mam jedną mała walizkę z rzeczami, torbę z podkładami, chusteczkami takimi rzeczami do higieny jednorazowymi która mam nadzieję w większości zniknie po porodzie. No i taki plecaczek w którym są dokumenty i żelki😉 u mnie na rozpisce kazali wziąść 2-3 reczniki. To wzięłam dwa duże i jeden mały. Nie biore za dużo wolę żeby ktoś mi dowiozł później z domu jak mi zabraknie czegos bo potem połowy rzeczy się nie użyje a w szpitalu moje potrzeby maleją do minimum😉wraca się do domu i to wszystko trzeba rozpakowywac prać, często nie użyte 😉
W sumie też racja🙂ja spakowałam wszystko z listy którą dostałam ze szpitala i tyle w sumie nic spoza listy nie mam. Wiec myśle ze dobrze się przygotowałam🙂
 
reklama
Dziewczyny, a macie już zamontowane foteliki w autach? Ja mam fotelik na bazie, więc kwestia zamontowania bazy (pewnie podjadę do 8* żeby mi to poprawnie zrobili i przy okazji zerknęli, czy dla starszej fotelik się nie przesunął). Tylko zastanawiam się, czy już to robić, czy poczekać, bo jednak od razu miejsce w samochodzie zablokowane.
 
Do góry