reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Czy któraś z Was wie jak te tyg liczyć na mam 35+3 tak wypisuje Położna a lekarz mówi że 36 tydz.? Już nie kumam wpisał mi KTG po 36 tydz czyli kiedy jak będzie 36+0 czyli 37 tydz(wg jego nomenklatury) czy jak?
Tak, 36 tydzień to inaczej 35+0,1,2,3... Bo jesteś tak jakby w trakcie 36 tygodnia. Po 36 tyg czyli jak zaczynać się będzie 37 tydzień czyli 36+0 😉
 
reklama
Tak, 36 tydzień to inaczej 35+0,1,2,3... Bo jesteś tak jakby w trakcie 36 tygodnia. Po 36 tyg czyli jak zaczynać się będzie 37 tydzień czyli 36+0 😉
Taaa Już Mąż mi to wyjaśnił to się bierze stąd że nie ma czegoś takiego jak 0 tydz na początku są dni. Więc skończony tydzień będzie 1+0, 1, 2 itd ale zacznie się 2 tydz bo już nie można powiedzieć, że to jest 1 tydz.
Jejku czasem ciężko już mi się myśli 🙄😂

Z innej beczki może któraś miała już CC wcześniej? Co lepiej wziąć na wyjście ze szpitala spodnie czy sukienkę? Czy ta rana bardzo boli? Macie jakieś rady jak sobie radzić?
 
Tak, 36 tydzień to inaczej 35+0,1,2,3... Bo jesteś tak jakby w trakcie 36 tygodnia. Po 36 tyg czyli jak zaczynać się będzie 37 tydzień czyli 36+0 😉
Nie do końca kochana.
Dla nas będzie się liczył kazdy rozpoczęty tydzień.
Dla lekarzy i położnych - tylko skończony.
Dlatego dziwię się temu lekarzowi.
Na pytanie który tydzień ciąży zawsze odpowiadam lekarzom ten, który zakończyłam, a i tak się tłumaczę, bo oni przyzwyczajeni, że kobiety podają rozpoczęty dopytują.
Tu masz wytłumaczone przez lekarza Link do: Wiek ciąży | dr n. med. Marian Malinowski

Najbezpieczniej chyba podawać skończony +ilosć dni z kolejnego.
 
Taaa Już Mąż mi to wyjaśnił to się bierze stąd że nie ma czegoś takiego jak 0 tydz na początku są dni. Więc skończony tydzień będzie 1+0, 1, 2 itd ale zacznie się 2 tydz bo już nie można powiedzieć, że to jest 1 tydz.
Jejku czasem ciężko już mi się myśli 🙄😂

Z innej beczki może któraś miała już CC wcześniej? Co lepiej wziąć na wyjście ze szpitala spodnie czy sukienkę? Czy ta rana bardzo boli? Macie jakieś rady jak sobie radzić?
Po cięciu brzucha zdecydowanie lepiej sukienkę, ranę trzeba wietrzyć żeby lepiej się goiła. Po swojej operacji pamiętam, ze troche czasu musiałam spać na plecach i nie mozna bylo dźwigać, ból znośny zwykle tabletki przeciwbólowe pomagały ale rzadko je brałam przy cc dochodzi jeszcze połóg tego nie znam bo to też będzie mój pierwszy poród 🙈 na ranę stosowałam octenisept, bardzo dobrze mi się goiła. Wogóle dałaś mi do myślenia o tym żelu, co bym zrobiła gdybym miała cc czy bym jeszcze raz go kupiła skoro mi nic nie dał ale to bym chyba musiała skonsultować z moim obecnym lekarzem😉
 
Ostatnia edycja:
Taaa Już Mąż mi to wyjaśnił to się bierze stąd że nie ma czegoś takiego jak 0 tydz na początku są dni. Więc skończony tydzień będzie 1+0, 1, 2 itd ale zacznie się 2 tydz bo już nie można powiedzieć, że to jest 1 tydz.
Jejku czasem ciężko już mi się myśli 🙄😂

Z innej beczki może któraś miała już CC wcześniej? Co lepiej wziąć na wyjście ze szpitala spodnie czy sukienkę? Czy ta rana bardzo boli? Macie jakieś rady jak sobie radzić?
Ja po cc wychodziłam w spodniach dresowych z szerokim pasem, ciążowych. W domu nosiłam leginsy ciążowe i majtki z wysokim stanem po zdjęciu szwów, a na poczatku te siateczkowe. Żeby bezpośrednio nic nie uciskało w miejscu cięcia.
 
Taaa Już Mąż mi to wyjaśnił to się bierze stąd że nie ma czegoś takiego jak 0 tydz na początku są dni. Więc skończony tydzień będzie 1+0, 1, 2 itd ale zacznie się 2 tydz bo już nie można powiedzieć, że to jest 1 tydz.
Jejku czasem ciężko już mi się myśli 🙄😂

Z innej beczki może któraś miała już CC wcześniej? Co lepiej wziąć na wyjście ze szpitala spodnie czy sukienkę? Czy ta rana bardzo boli? Macie jakieś rady jak sobie radzić?
Cesarki nigdy jeszcze nie miałam, ale miałam wycinany woreczek żółciowy i pamiętam, że chodziłam w sukienkach, bo brzuch był obolały i opuchnięty. O rany dbałam tak jak się w sumie dba o pępek niemowlęcia-wietrzyłam, nosiłam lekko przyklejone opatrunki, żeby nie urażać się ubraniem, przemywałam co wieczór gazikami nasączonymi czystą wodą. I miałam pod ręką na wszelki wypadek apteczne plasterki-szwy, które się przydały, bo jeden szew mi puścił. I espumisan, żeby w toalecie nie musieć "pracować" 😜
 
A ja w szpitalu jestem dziewczyny. Ten brzuch mi dokuczał a chyba winą jest to że mała już jest nisko, praktycznie prawie w kanale, wód plodowych mam mało i teraz obserwują. Waga jej to 2800g obecnie. Nie wiem co będzie dalej. Wód mi raczej nie przybędzie.
 
A ja w szpitalu jestem dziewczyny. Ten brzuch mi dokuczał a chyba winą jest to że mała już jest nisko, praktycznie prawie w kanale, wód plodowych mam mało i teraz obserwują. Waga jej to 2800g obecnie. Nie wiem co będzie dalej. Wód mi raczej nie przybędzie.
Dobrze że się zgłosiłaś , w szpitalu będziesz spokojniejsza .
 
A ja w szpitalu jestem dziewczyny. Ten brzuch mi dokuczał a chyba winą jest to że mała już jest nisko, praktycznie prawie w kanale, wód plodowych mam mało i teraz obserwują. Waga jej to 2800g obecnie. Nie wiem co będzie dalej. Wód mi raczej nie przybędzie.
O jeja ... a który to tydzień ? Nie martw się ! Pod opieka lekarzy jesteś i dzidzia już prawie 3 kg to co by nie było to będzie dobrze :)
 
reklama
Ja z Wielkopolski 😊 daj znać jak po wizycie 😉
Ja po wizycie 🙂 Z małą wszystko super, dobrze się rozwija, bardzo fajnie przybrała sobie na wadze, bo się o to martwiłam najbardziej, ale w ciągu tego miesiąca przybrała 1kg, waży 2532 gram ( 33+5 tc ) 🥰 Teoretycznie waga urodzeniowa, jeśli urodzę w terminie to ok. 3500 gram, ale to tylko obliczenia 😉 Mówił że brzuszek ma troszkę większy, więc może ciut więcej ważyć niż przewidziane.
Jeśli chodzi o białko w moczu, to mówił, że może się pojawiać właśnie przy nadciśnieniu, bo ogólnie mam wyższe ciśnienie więc zlecił dalsze kontrolowanie ciśnienia 4 razy dziennie. No i w przyszłym tyg powtórzyć badania moczu i krwi i za 2 tyg wizyta. Wtedy będę miała robione gbs.
Ale generalnie cieszę się, że z małą wszystko dobrze 🥰 Ułożona już jest główkowo. Szyjkę mam zamknięta, dość wysoko i bez rozwarcia ale mała dosyć mocno już naciska na szyjkę główką.
 
Do góry