reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Z uwagi na to, że jestem w grupie ryzyka. Miałam ponownie wykonany test na obciazenie glukoza. Czy któraś z Was, miała taka sytuację, że na czczo glukoza wyszla lekko podwyższona 93,5, a test obciazenia glukoza wyszedł w normie 165 i 110? Dodam, że do tej pory na czczo wychodził mi w granicach normy.
 
reklama
A jak mogę zapytać, ile płacicie za położną, która się Wami opiekuje i która będzie przy porodzie?
Nic. Ona przyjeżdża w ramach NFZ. Ale ja na koniec jej opieki nad nami kilka tyg po porodzie zawsze kupuje jej kosz słodyczy albo kwiaty w ramach podziękować bo to anioł a nie kobieta.:-) zawsze mogę do niej zadzwonić albo napisać.
 
Ja położnej, która będzie ze mną przy porodzie (o ile nie będzie cc) zapłacę 1000zł. Była tańsza, ale ze względu na covida musiala zalozyc firmę, żeby ją w ogóle wpuścili do szpitala i podniosła cenę o podatki i opłaty. Wcześniej była jako doula. Cena prywatnej położnej zależy od regionu i np. w Krakowie ceny dochodzą do 2tys.
 
Z uwagi na to, że jestem w grupie ryzyka. Miałam ponownie wykonany test na obciazenie glukoza. Czy któraś z Was, miała taka sytuację, że na czczo glukoza wyszla lekko podwyższona 93,5, a test obciazenia glukoza wyszedł w normie 165 i 110? Dodam, że do tej pory na czczo wychodził mi w granicach normy.
Ja miałam podobnie, cukier podwyższony tylko na czczo - 98 reszta ok. Zostałam skierowana do diabetologa - cukrzyca ciążowa 😊 późnym wieczorem przed spaniem musiałam jeść 2 kanapki i w nocy w drodze do toalety musiałam coś przegryzc i cukier na czczo super w granicach 70-80. Mierzyć musze tylko na czczo i godzinę po śniadaniu.
 
Tak to jest prawdziwa położna z powołania. Bardzo pomocna bardzo miła. Jak wiem że będzie ze mną przy porodzie to się nie boję. Daje mega wsparcie, wszystko mogę z nią omówić.
O kurcze, to masz mega szczęście, że możesz mieć swoją położną przy porodzie i nie musisz płacić. U nas tak nie ma niestety.
 
reklama
Ja miałam podobnie, cukier podwyższony tylko na czczo - 98 reszta ok. Zostałam skierowana do diabetologa - cukrzyca ciążowa 😊 późnym wieczorem przed spaniem musiałam jeść 2 kanapki i w nocy w drodze do toalety musiałam coś przegryzc i cukier na czczo super w granicach 70-80. Mierzyć musze tylko na czczo i godzinę po śniadaniu.
To mnie nie pocieszyło 😞 w poniedziałek wizyta...
 
Do góry