reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2018

Ja właśnie dostałam wyniki testów. Mam tylko lekki niedobór żelaza. Glukoza w normie. Ale tsh mam za wysokie. Chyba niedoczynność. Zapisać się do endokrynologa czy czekać z wizytą do ginekologa? Jak myślicie

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
O ile jest podwyższone tsh??? Bo w ciąży norma jest trochę inne. Ale jeżeli jest zbyt dużo podwyższona to radzę czym prędzej do lekarza. Nieleczona tarczyca może prowadzić do poważnych powikłań w ciąży.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Niedoczynność. Nie chorowalam wcześniej na tarczyce albo nie wiedziałam że choruje po poronieniu tsh 4,9 dostałam euthyrox 25 1tab dziennie później wynik 3,4 zwiększył do 1,5tab tsh spadło do 1,9 teraz w Ciąży biorę euthyrox 50 1tab.
 
J
O ile jest podwyższone tsh??? Bo w ciąży norma jest trochę inne. Ale jeżeli jest zbyt dużo podwyższona to radzę czym prędzej do lekarza. Nieleczona tarczyca może prowadzić do poważnych powikłań w ciąży.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja bym biegła do lekarza który najszybciej przyjmie i przepisze euthyrox tsh powinno być około 2, obojętnie jaki lekarz rodzinny czy endo czy ginekolog. Każdy przepisze
 
O ile jest podwyższone tsh??? Bo w ciąży norma jest trochę inne. Ale jeżeli jest zbyt dużo podwyższona to radzę czym prędzej do lekarza. Nieleczona tarczyca może prowadzić do poważnych powikłań w ciąży.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
4,200 norma. Ja mam 4,750

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jaką dawkę bierzesz? Ja mam dodatkowo Hoshimoto więc i mnie tym bardziej jest problem z wyrównaniem dawki.
5 razy w tyg.75 i 2 razy w tyg.100.Zanim zaszłam w ciążę robiłam kontrolne badanie tsh i miałam wynik 1.16 a zanim zaczęłam się leczyc zaczęłam od wyniku prawie 8.
Wiec różnica kolosalna.
 
Jestem po wizycie, jest wszystko dobrze, jest serduszko [emoji173]️[emoji4][emoji4][emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Gratuluję ;-)

Ja właśnie dostałam wyniki testów. Mam tylko lekki niedobór żelaza. Glukoza w normie. Ale tsh mam za wysokie. Chyba niedoczynność. Zapisać się do endokrynologa czy czekać z wizytą do ginekologa? Jak myślicie

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
Pędź do lekarza jak najszybciej. Endo będzie miał większą wieszę jak gin i odpowiednio Cię potraktuje :)
 
reklama
Do góry