reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2015

Ja na drutavh lubię robić, na szydełku też ale kompletnie nie rozumiem schematów na szydełko, więc obracam się wokół prostych wzorów.
 
reklama
co tu taka cisza???
Teosiowi juz nie skoczyla wysoko temperatura. ale mial stan podgoraczkowy wieczorem wiec jeczal troche. ale przespal ladnie cala noc do 6. a potem po jedzeniu do 10. wiec idzie ku lepszemu. chociaz kupka tez dzis zielona. nke wiem co to bylo, ale chyba przeszlo bokiem.
za oknem jesien na calego... wieje solidnie, popaduje.

a ja mam pytanie- czy ktoras juz "testowala" na swoim Maluchu proszek lub olyn do prania, ktorego uzywa dla reszty rodziny? bo przyznam szczerze, ze mnie kusi. i chyba upiore kilka ubran Teosia i zobaczymy co bedzie. bo mnie ta rozdzielnosc meczy. chociaz i tak rade sobie w ten sposob, ze do Teosiowych rzrczy dokladam nasze i piore w jego plynie. bo samych jego byloby za malo na te wielkie pralki.
 
kropelka, ja niechcący uprałam jedno body w zwykłym ariel, ale jeszcze nei zakładałam mu.
natomiast chce przejśc na proszki sensitive dla całej rodizny (vizir lub persil) i płyn do płukania sensitive
 
Ja już z miesiąc piore wszystko razem, teraz jesteamy u rodziców i też piore w różnych proszkach i płynący, nic sie nie dzieje.
 
A ja dla odmiany przeszłam po prostu ze wszystkim na Białego Jelenia. No poza ścierkami do kuchni itp. No ale my bardzo ostrożnie przez te wysypki Młodego.
 
Ja kupuję płyn Persil non- bio, który jest niby dla dzieci też i piore w nim wszystkie nasze ubrania. Zdarza się też że piore w normalnym i nic się nie dzieje ale staram się nie używać proszków- tylko płyny.
 
Zobacz załącznik image.jpgja nie uzywam proszkow od jakis 5 lat. moj M jest alergikiem i toleruje tylko jeden rodzaj plynu do prania i jeden do plukania. nazwy nie bede podawac, bo to szwedzki wynalazek. ale sa to zapachowe plyny. jak Filipek byl maly i teraz przy Teosiu uzywam plynow dla dzieci bezzapachowych. i wlasnie ta bezzapachowosc mnie denerwuje, bo lubie jak pranie ladnie pachnie.

a ja wlasnie produkuje trufle z platkow owsianych. naszla mnie chec na cos czekoladowego. a to moj slodycz z dziecinstwa :tak:
 

Załączniki

  • image.jpg
    41,6 KB · Wyświetleń: 53
Ostatnia edycja:
Kropelka zdrówka dla Teosia poproszę przepis
Ja też miałam fazę szydelkoa i drutowa ja z kolei robiłam dla siebie bluzki sweterki teraz po prostu nie mam czasu dzieci mąż firma
A gotować i piec uwielbiam nie chwalac sie wychodzi mi wszystko wszystkie imprezy w jedzonko zaopatuje sama na chrzciny też sobie zrobiłam łącznie z tortem
Ostatnio ciągle coś piekę a co gorsza uwielbiam to jeść mam nadzieję ze na figurze mi się nie odbije
Drugie zamiłowanie to szycie a szczególnie dla dzieciaków swoich
 
reklama
Bachuta "ktoredy" wejsc do zamknietego?

Sunajka a mnie sie oststnio srednio chce gotowac. piec tez. ale w sumie jak chce zjesc cos dobrego to musze zrobic. to sama. ani nikt mi tu tego nie zrobi ani nie kupie.
przepis na te trufle ostal mi sie oryginalny z dziecinstwa. u nas w rodzinie nazywalismy je koj-kojki.
13dkg margaryny (ja robie na masle, margaryny w ogole nie uzywam)
8 lyzek mleka
1-2 szklanki cukru ( zalezy czy chcesz mocno slodkie czy nie
cukier waniliowy
4 lyzki kakao
3 szklanki platkow owsianych
robi sie cos w rodzaju polewy z margaryny, cukrow i kakao. czyli najpierw rozpuscic margaryne. dodac cukry i kakao. na koniec dosyoac platki, wynieszac i gotowac 3-5min. mieszac caly czas bo inaczej bedzie garnek do szorowania.
nieco ostudzic. a potem formowac kulki. ja mocze dlonie w zimnej wodzie zeby masa mi sie tak nie czepila do rak. no i do lodowki zeby pzrestygly.
istnieja tez rozne wariacje - obtaczanie w wiorkach kokosowych, siekanych orzeszkaxh czy posypkach. osobiscie najbardzej lubie gole - klasyczne.
smacznego
 
Do góry