reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2015

Marfetka u mnie też gdzieś od 2 tyg garściami wychodzą włosy!!! Wcześniej też wychodziły ale nie aż tak ... ja mam z ciąży jakieś witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących zaczęłam je brać zobaczymy czy pomogą
 
reklama
Elżbietka - Michaś podaje według mnie na siedmiomiesięczne dziecko. Franek to się nawet przewrócić na bok nie potrafi porządnie:p ale jak siedzi to też się bawi nóżkami.
Już kompletnie nie chce leżeć. Od razu głowę podnosi i się chwyta własnych spodni. Jak się zabawi to leży, ale od jakiegoś czasu ulubioną zabawą jest siadanie:)

Właśnie wczoraj zmieniłam gondolę na siedzisko spacerowe. Niby w naszej gondoli podnosi się oparcie ale nie ma pasów i jak mu podniosłam o kilka stopni to się zsuwał. A w spacerówce i tak ma przeważnie na płasko oparcie ale jak już się bardzo wścieka to mu podnoszę plecki o kilka stopni i bardzo jest zadowolony, choć oczywiście wyrywa się do bardziej pionowej pozycji:) tylko musze kupić wkładkę, bo tkanina jest taka namiotowa- wydaje mi się nieprzyjemna.
Martefka- ja też koniecznie muszę zacząć jakąś kurację. W uk znalazłam tabletki Nourkrin, ale miesięczna kuracja kosztuje 30 funtów- ok 160 zł... z polskich produktów słyszałam że Seboradin działa fantastycznie i widać różnicę już po pierwszym zastosowaniu. Najlepiej kupić ampułki i szampon ale też ponoć cena bardzo wysoka- niestety się nie orientuje.
 
Xenian dzięki. Sprawdzę ten Seboradin.
Rurka - u mnie też mniej więcej od 2 tygodni masakra. Podobno 5 mc po porodzie najgorszy. Nie chcę Cię martwić ale witaminy nie bardzo działają :/
 
Buuu to mnie pocieszylas ... kurde po Zuzi tez mi tak włosy leciały ... ale już nie pamiętam ile to trwało ... ale nie wylysialam wiec jest nadzieja ze teraz tez łysa nie będę :-D
 
xenian, ja własnie kupiłam wkłądke na allegro, za 27 zł chyba, z takiej dresowej bawełny, z wycięciami na pasy.
z podwyższenia w gondoli nie korzystam, Michaś zsuwa sie ma wtedy starsznie głowę przygięta do klatki piersiowej.
a co do siedzenia - mój też sie rwie jak szalony. wczoraj raz udało mu się namacać krawędź gondoli, ale tylko jedną ręką i nie dał rady się podciągnąć. ale jak chwyci mnie za palce, to ciągnie sie z całej siły. aż bąki puszcza wtedy :-D


dziewczyny te wypadanie włosów po porodzie to norma. wypadają te, co w ciazy nie wypadły. i teraz jest kumulacja wypadania, bo normalnie wypadały by po trochu przez te 9 miesiecy. a tak hormony je trzymały, ale teraz puściły i włosy musza wypaść.
witaminy ich nie uratują, ale napewno wzmocnią te właściwe włosy.


te wygibasy Michasiowe najgorsze są w nocy i podczas drzemek. bo co rusz klinuje sie w łożeczku czy w wózku. chyba bede go kładła do spania na podłodze normalnie... ostatnio to jakaś masakra już. lewie dotknie plecami materacyka, od racu nogi pionowo w góre i przewraca się. w wózku i w foteliku się wścieka bo nie da rady tak fikać.
ale do chwytania zabawek sie nie rwie. tzn wiszące nad nim chwyta ładnie. ale jak mu podaje coś, to nie wyciąga ręki. jak leży na brzuszku to tez nie chwyta tego co przed nim. jedynie takie szeleszczące ucho na macie - ale to chwyta tylko dletego, żeby władowac do buzi.
 
Dziewczyny, ja miałam sposób na włosy taki, że obcięłam je radykalnie na krótko! Miałam dość pałętających się wszedzie długich - i jest dużo lepiej :) Ale to dość drastyczne posunięcie ;)
My planujemy rozszerzać dietę po 6 mcu najwcześniej, bo planujemy BLW, a do tego Maluch musi być spionizowany, tzn siedzieć. Jestem ciekawa jak będzie nam szło :)
 
Bachuta, bardzo ciekawa jestem tego BLW. Ale trochę boję się bałaganu. A do tego ponoć najlepiej sprawdza się kura lub pies w domu ;) Zastanawiam się czy nie połączyć obu metod - trochę tradycji, trochę BLW.
 
Ja za bardzo boje się Zadławienia. to nie dla mnie za panikara jestem jeśli o dzieci chodzi .
 
reklama
Najnowsza, samozwancza pozycja do spania
20150707_165944.jpg
 

Załączniki

  • 20150707_165944.jpg
    20150707_165944.jpg
    11,1 KB · Wyświetleń: 59
Do góry