reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Xenian ja tuż po porodzie tzn następnego dnia miałam wagę pół kilo niższa niż na pierwszej ciazowej wizycie w 5 tco_O. Ale mam taką ciagote na ciastka i słodycze ze zaraz nadrobie z nawiazka. U mnie pojawił się jakiś krzyyzsik laktacyjny, mała jadła co godzinę po 30 minut a biust ledwo nadarzal, ale już ddzisiaj mleko płynie zgodnie z popytem:-)
 
reklama
Cześć Dziewczyny!

Justynka - nie miałam zgagę, a synek kudłaty mi sie urodził:))

xenian, nie chce Cie martwić i sie wymądrzać, ale moim zdaniem robisz dwa podstawowe błędy przy laktacji - odciągasz pokarm, a im wiecej odciagniesz, tym wiecej Ci go przybędzie. I dwa - grzejesz piersi ( czy pod prysznicem, czy jakakolwiek inną metodą) to złe przy nawale, bo otwiera kanaliki, a Ty powinnas je zamykać, czyli robic zimne okłady, kłaść zimną ubitą kapustę do stanika z lodówki, zimny prysznic. No tak mnie uczyli, a starałam sie wyczytać wszystko o laktacji, bo mi na tym bardzo zalezy. Trzymam kciuki za Ciebie. Bedzie dobrze.
 
Agaawa no to jeszcze mam nadzieje ze Rafałek będzie miał włoski też:) heheh..

Sunajka jak wizyta!?

Ja dzis umieram... Wybrałam się o tym 3 z psina na spacer i chyba przedobrzyłam.. Boli mnie wszystko w człowieku ...
 
Xenian jeśli mogę doradzić nie odciagaj bo zarobisz sobie problemów. Laktacja działa popyt podaż, jeśli odciagasz Twoje piersi będą produkowały więcej niż chce maluch, on tego nie wyssie, mogą się zrobić zastoje po zapalenie piersi a wierz mi, nie chcesz tego przeżyć. Nawal minie, piersi staną się mięciutkie, zmniejszą się, mleko nie będzie tryskać...jeśli bardzo Ci źle, odciagaj sobie malutko po 20 ml, nie więcej i wybudzaj i przystawiaj. Pamiętajcie że karmienie na żądanie to karmienie na żądanie dziecka ale i piersi. I absolutnie przy nawale tak jak Agawa napisała ciepłych okładow, bo właśnie tak się produkcja pobudza...zimne okłady, kapucha i ssanie:-)
 
U mnie się chyba stabilizuje. Piersi dużo lżejsze. Dziś cały dzień karmiłam piersią. Ściągałam trochę przed karmieniem a potem Franka do akcji. Wkurzał się trochę ale po południu już co chwila chciał cyca. Dziś w ogóle ma problemy z brzuszkiem i biegunkę. Dzwoniłam do lekarza i powiedział, żeby nie pić soków i nie jeść owoców.
 
Czesc dziewczyny. Wczoraj mialam wizyte u lekarza i na ktg stwierdzi ze mam skurcze co 1 minute ale nie mam rozwarcia i ze mam jechac do szpitala. W szpitalu okazalo sie ze mam juz rozwarcie na 1 cm. Dostalam tabletki rozkurczowe i kazali jechac do domu. W domu do chyba do 12 w nocy sie meczylam. Rano jak wstalam zaczynal mi sie powoli napinac brzuch mam bol w pachwinach i kręgosłupa. Zaczyna sie juz moj poród
 
Sofi! Trzymam kciuki . Ja właśnie czekam na ktg zobaczymy czy te wszystkie bole człowieka to z racji zbliżającego sie mojego porodu ... A ta Ciebie trzymam kciuki dzis piękna parzysta data :)
 
Hey Dziewczyny:-D
Sofi trzymam kciuki!:-D
Justynka napisz po badaniu co i jak
Mnie dziś po 3 rano obudził ból w dole brzucha nie mogłam później zasnąć
No u mnie jak się nic nie zmieni to dopiero jutro mam wizytę u lekarza i to dopiero po 16:-/
 
reklama
Do góry