reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Justynka, no niestety końcówka daje się we znaki. Mi zostały ostatnie dwa tygodnie do terminu I prawda jest taka, że w niektórych okolicznościach czuję się jak 80 letnia staruszka. Schylić się ciężko, podnieść coś z podłogi, rajstopy ubrać czy nawet obrócić się ba drugi bok na łóżku...
Ale to na szczęście stan przejściowy ;)
Hania jest teraz tak ułożona, że pod żebra nie wpychać nóżek, ale najgorsze jak zapiera się nogami a pupa jest wypchnięta drugiej strony. Mam wrażenie, że mi brzucho rezerwie.

Charlie nie chce sobie nawet wyobrażać jakie męki musisz przechodzić.
Co do cc to po 36 tyg dzieciaczki są juz na tyle rozwinięte i donoszone, że nie ma praktycznie niebezpieczeństwa. Tak jak Elżbietka mówi najwyżej trochę dłużej was przytrzymają wiec jeśli lekarz podejmie taka decyzję to nie ma się co zastanawiać.

Z żelazem nie pomogę, bo nie brałam.

Sunajka, ciesze się ze wizyta udana i Bobas ładnie rośnie. Hania też zwolniła ;)
 
reklama
No to skoro relacje z wizyt to ja też o swojej. Młody ma się dobrze, ale nosa wyściubiać nie chce. Szyjka zamknięta na 4 spusty a główka wysoko. też ciut zwolnił przyrost wagi.

Gratuluję pozostałych udanych wizyt! :)

Charlie... oj bardzo biedna jesteś. Ale twardzielka z Ciebie a nagroda w postaci cudnego bobasa już blisko :)
 
Kochanie ja tez umieram. Od dwóch dni strasznie mnie boli ząb i powróciły migreny takie ze ledwo co patrE na oczy [emoji20][emoji20].
A do tego od 16 tygodnia mecze sie z owsikami i mam wysypu co dwa lub trzy tygodnie wiec jazda bez trzymanki . Miałam sie uczyć do niedzielnego egzaminu w szkole a ja ledwo co patrzę na oczy z bólu . Jutro wizyta zobaczymy jak Kordianek podrósł.
Kolorowych snów dla was .
 
karola, ty masz owsiki czy dziecko?
wiem, że nie na wszytskich to działa, ale na mojego młodego super działa picie "soku" z ogórków kwaszonych.
3 czy 4 razy dawałam mu lekarstwo (pyrantelum), pomagało oczywiście. ale ilez można. wyczytałam o tym soku i jak tylko zaczyna swędzieć go tyłek, to daję do wypicia pół szklanki takiego soku i nastepnego dnia po sprawie.
myślę, że można też profilaktycznie dawac, np. raz w tygodniu.
neistety owsiki sa paskudne, ale pewnie o tym już wszystko wiesz.
generalnie musisz zakwaszać przewód pokarmowy i unikać słodyczy. no i ta mega higiena:baffled:
 
Kropelka u mnie żelazo powodowało w pierwszej ciąży straszne zaparcia, a w tej wręcz przeciwnie...bardzo mi ułatwia sprawę;-)
Charlie współczuję, już niedługo...
Mi dzisiaj odszedł pięknie czop sluzowy, niemal regularniutki jak korek, nie miałam cienia wątpliwości tym razem ze to czop...i o dziwo totalna cisza...nie miałam dzisiaj nawet cienia skurczu co się nie zdzdarzało od bardzo dawna
 
Z@t duzy jest taki czop w calosci? mi zelazo nic nie ulatwilo. przrz calutka ciaze mam cos na ksztalt rozwolnienia. poczatkowo to bylo kilka razy dziennie - chyba zamiast wymiotow. potem juz tylko raz dziennie. tak czy siak moze z kilka razy zalatwilam sie normalnie. a zelazo zmienilo tylko kolor. no i te flaki mi uciska.

karola w owsikach nie pomoge, bo moje dziecie jeszcze nie mialo. a ja tez sobie nie przypominam. chyba, ze jakos dziecko mialam, ale wtedy nie ja myslalam jak sie tego pozbyc. co do dentysty to mnie zab nie boli, ale mam dwa porzadnie ukruszone i powinnam sie spotkac z dentysta. ale sie boje. moje ostatnie doswiadczenie dentystycznie bylo traumatyczne i teraz zachowuje sie jak dziecko. nie potrafie przeskoczy. swojego strachu choc wiem, ze to idiotyczne.

oststnie kilka dni moge sie powczuwac w to co czuja matki niejadkow. moje na ogol gruntownie pozywiajace sie dziecko praktycznie nic nie je. sniadanie to chyba trzy kesy chlebka i plasterek szynki, mango, ktore uwielbia ledwo tkniete, obiad doslownie podziubany. lepiej mu poszlo potem z ciastem - zjadl kawaleczek bananowca. no i jeden jogurt fantazje. jak dla mnie niesamowite zjawisko.mi wciaz gada jakby mial w gardle kluske. czasem az nie rozumiem co mowi. dzis sie wkurzal jak mu kazalam trzeci raz to samo zdanie powtorzyc, bo nie bylam wstanie sie nawet domyslic o czym bylo. ale twierdzi, ze go gardziolko juz nie boli.
 
z@t to cisza przed burzą :tak: ... noo to czekamy teraz....:-D

co do żelaza... ja biorę 2x chelaferr forte.... i jedyne co mam to zaparcia... poza tym ok... aaa i zaparcia w ostatnim czasie zelżały :tak: ale takie uczucie bólu i ucisku miałam po tej kapsułce z DHA co do witamin dodają dla ciężarnych ... przestałam je w końcu brać
 
Karola, jak cie ząb boli to nie czekaj tylko marsz do dentysty. Nawet jeśli będzie potrzebne znieczulenie to możemy użyć takiego miejscowego.

Z@t, a to wyjęcie pessara tak zadziałało czy twój niewolnik? :p

Wczoraj skończyliśmy 38 tc :)
Już niedługo :)
 
Elżbietka po wodzie z ogórków to bym chyba wyrzygala małego :) hahaha... Mdli mnie od ogórka a co dopiero tej wody.. Juz się przyzwyczaiłam do tego bólu..:) czuje juz tylko dyskomfort.. Mmmm ale aie dzis wyspalam :)
 
reklama
z@t mi ten szanowny czop odszedł 1,5 tyg temu. i cisza nastała


kropelka, u mnie pierwsza cześc czopa była dośc duża, powiedzmy ok 4-5 cm, dość szczupły ;-), konsystencja dosc twardej galaretki w kolorze ecrue ;-).
później jeszcze przez kilka dni wypadały niedobitki, o raczej nieregularnym kształcie.


justynka, jak twoje hemoroidy szanowne?
ja tam ogórki lubię, mój dzieć też - zwłąszcza kwaszone, wiec pije ten sok nawet ze smakiem :-D
 
Do góry