reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2015

reklama
kobita już 13.08? który to będzie tc??

ana... to badanie przysługuje każdej kobiecie niezaleznie od wieku! To jest podstawa wręcz... a po 35rż to PAPPA, amniopunkcja, badania bardziej szczegółowe, inwazyjne.

Ja nie wiem ...a może ja jestem w błędzie??? Jeśli tak to sprostujcie mnie dziewczyny...
ale nie bardzo rozumiem.. tzn..nie wypowiadam się jak jest za granicą..ale w PL to konkretne USG jest za darmo (plus jeszcze połówkowe i kolejne po 30tc)... chyba że ktoś prywatnie chodzi no to wiadomo... ja np. za każdą wizytę płacę 100zł i na każdej w cenie mam już USG... a przezierność to podstawa !! No oczywiście jeśli ktoś nie chce tego badania robić to ma do tego pełne prawo... ale przysługuje ono każdej kobiecie.
 
A ten Pappa jest bezpłatny dla kobiet po 35 rz oraz kobiet z grupy ryzyka czyli tych które w rodzinie miały przypadki urodzeń dzieci z wadami genetycznymi. U mnie Mama i siostra mają dystrofie mięśniową ale to się nie liczy, ja nie mam żadnych objawów póki co więc nie robiłam sobie badań Ale wiem że przenoszę ten gen:-(
 
Ja chodzę prywatnie i w cenniku tyle jest podane za to badanie. Być może na wizycie podczas usg zrobią je bezpłatnie. .. nie wiem :) zapytam jutro.
 
Zmolestowalam meza zeby mi wyjął ciazowe ciuchy ze schowka. Duzo nich to po prostu luzniejsze sukienki I tunki takze jak znalazł. Bardzo szczesliwa musze tylko przeprac. Wyjelam tez swoja poduszkę I dam jej w nocy szanse. :)
 
sealpup ja wcz w h&m nabylam takie ni to dresy ni to sindbadki ciazowe i dzisiaj w nich smigam po domu. przynajmniej nic mnie nie ugniata :).
ja sie martwilam, ze nie mam mdlosci i chyba dzis ten stan rzeczy sie zmienil. tak jakos dziwnie jest - kwadrans mnie mdli a nastepny kwadrans wszystko e porzadku i tak naprzemiennie.
 
reklama
Krropelka ja właśnie dzisiaj mam podobnie. .. cieszyłam się że mdłości mnie omijają a to mogło być po prostu za wcześnie. .. bo dzisiaj na przemian, raz jest dobrze a po pól godziny zaczyna mnie mdlic. Nie mocno ale dość uciążliwie...
 
Do góry