reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

powiem Ci, ze my wynajmujemy prywatnie i powoli zaczynam sie zbierac do klotni z wlascicielem, bo wilgoc to pikus, w naszej sypialni na dwoch scianach plesn idzie taka, ze nie wiem od czego zaczac. wlascicielowi mowilismy o tym, a w dalszym ciagu nic nie zrobil...jutro przeprowadzka do salonu bo tam sladow plesni nie ma. wszystko w sumie by bylo w porzadku pewnie gdyby nie fakt, ze Fifi dostal wysypki strasznej na brzuchu, zaczyna pojawiac sie na plecach i na rekach wiec nie odpuszcze dopoki tego cholerstwa sie wlasciciel nie pozbedzie...jesli nie, zmieniam mieszkanie. i wlasnie tutaj chce napomknac, ze dzisiaj przegladalam ogloszenia i jest duzo mieszkan fajnych, wydaja sie w porzadku wiec musisz patrzec. ja na moje bym nie narzekala gdyby nie plesn. mam dwie sypialnie (jedna dosc spora), duzy salon, kuchnia tez nie jest mala i przede wszystkim ogrod z przodu i z tylu domu...no ale jednak ta plesn dobija :/ poza tym mieszkamy dopiero 1,5 miesiaca wiec jestesmy w trakcie urzadzania choc to dopiero poczatek i z pieniedzmi jeszcze nie tak wesolo wiec zbyt wiele w domu nie mamy ;) z checia bym Was na kawe zaprosila,ale nawet nie mam w czym jej zrobic...w sumie 4 kubki w domu :p

Anitha Ty mowisz o tym, ze akurat babcia jest w domu i mysli maly, ze mu wszystko wolno? to co ja mam powiedziec jak z nami mieszka moj tesciu i Filip ma kompletna obsesje na jego pukncie. jak dziadek ma wolne to uwierz mi...dziecko mnie nie kocha, nie slucha, mama jest zla i najlepiej zeby sobie poszla i zostal tylko dziadek...wiec chyba gorzej miec nie mozesz :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny witam z samego rana. Ja dziś na nogach o 6.30 choć moje dzieci jeszcze śpią. Ostatnio mam tak, że jak mój mąż wraca z pracy zawsze się przebudzę i nie mogę zasnąć:no:
Świetnie dziewczyny więc widzimy się w czwartek. Jeszcze w środę się dogadamy, żebyśmy miały pewność, że nikomu nic nie wypadło.
Marlenka jeśli chcecie coś wskórać w cuncilu to nic po dobroci. Przede wszystkim umówcie się na spotkanie a nie bierzcie numerka do pani przy biurku. Na spotkaniu zagrożcie, że nie będziecie płacić czynszu bo oni nie wywiązują się z umowy. Usunięcie grzyba należy do nich. Oczywiście postraszcie ich też CAB. I dobrze by było załatwić od lekarza lub HV list, że dziecko ciągle choruje, ma duszności wskutek wilgoci. Wydaje mi się, że bezsensem jest iść teraz na mieszkanie agencyjne ze dużą kasę jak macie mieszkanie z cuncilu. Tu się da załatwić takie rzeczy tylko trza być twardym a my często odpuszczamy. Ty się wyprowadzisz a oni te mieszkanie doprowadzą do należytego porządku i wynajmą komuś innemu. I tylko wy będziecie stratni. Ale to moja opinia zrobicie jak uważacie.
 
dziekuje bzyczek za rade dzisiaj michal pojdzie do counsilu.Dzisiaj tak mi klaudia kaszlala w nocy.Ale juz tyle razy bylismy u gp i on nic nie widzi.Fajnie ze spotkamy sie na kawke.Karolka kazdemu na poczatku jest ciezko .Mam nadzieje ze wszysto bedzie dobrze z tym waszym domem.Zycze milego dnia wszystkim mamom i zdrowka dla dzieciaczkow:-)
 
Ostatnia edycja:
Joasia zdrowka zycze :) ja tez przeziebiona, z nosa sie leje a Ania budzila sie w nocy co godzine, wiec padam ze zmeczenia...

k4rol4 jak sie martwisz jezykiem to jak dziewczyny pisza mozesz poprosic o tlumacza, albo chodzic na wizyty z kims kto bedzie ci pomagal. Wizyty sa rzeczywiscie nie skomplikowane, ja sie smialam ze jakbym sobie kupila dopplera, aparat do mierzenia cisnienie i miarke krawiecka to bym sie w sumie w domu mogla oblusyzyc ;)

Ale putaj i pros o wszystko a nuz sie uda, czasem to zalezy od poloznej, przychodni w jakiej jestes. ja np prosilam o badanie na toksoplazmoze i nic z tego a znajoma z tej samej miejscowosci sie doprosila, wiec warto probowac.
Rzeczywiscie na wiekszosc problemow mowia ze to normalne, ale ja i tak o wszystkim mowilam i dzieku temu mialam akupresure na bole miednicy.
Pozatym powinien byc w szpitalu oddzial na ktory mozna jechac albo zadzwonic w razie problemow. Ja bylam raz jak nie czulam ruchow przez 24 godziny i wtedy dokladnie mnie przebadali. Dziewczyny moga potwierdzic czy tak jest gdzie mieszkacie jest podobnie.

Ja niepotrzebnie poszlam na dodatkowe badanie w Polsce, ginekolog mi powiedzial ze mam bardzo krotka szyjke i dziecko jest bardzo nisko polozone jak na 26 tydzien i potem sie tylko niepotrzebnie martwilam, a w koncu Mala sie urodzila po terminie i przez cc bo szyjka sie przez 30 godzin rozwarla 6 cm.

marlenka powodzenia z mieszkaniem!
 
witajcie dziewczyny,
ja przez moja przeprowadzke tez nie mialam nawet kiedy tu wejsc... jeszcze do konca sie nie poukladalam z tymi gratami, mi chate opuscilismy tez ze wzgldu na wilgoc woda leciala po scianach, w naszej sypialni grzyb na suficie, nowa szafa z ikei splesniala no masakra:( a przy rozliczeniu z wlascicielka dowiedzielismy sie ze to nasza wina i za wszystko nas obciazyla z kaucji 525 f dostalismy 80. Laskawie nie obciazyla nas za czyszczenie rynn..smieszna moj Marcin to ja tak nawyzywal, ze szok...
i rada dla wynajmujacych nie dajcie sie nabrac na ladnie pomalowanego "grzyba" my nie zdarzylismy sie wyprowadzic a juz wszystko bylo wymalowane :) i ogloszenie dodane w tym samym dniu...
a i ponoc ten grzyb wyszedl bo nie grzalismy, heh... dziecko nam sie urodzilo i siedzielismy w zimnym pokoju,
teraz mieszkamy na malym mieszkanku mamy salon i 1 sypialnie ale jest przede wszystkim sucho i cieplo! nasz maluszek juz sie zaklimatyzowal..:)

k4rol4
witaj na forum, ja tak samo sie czulam jak ty nie znalam jezyka za dobrze, ciaza, chcialam wracac do pl.. ale nie martw sie fakt ciaze traktuja tu calkowicie lajtowo, niczym sie nie przejmuja, zawsze mowia ze tak ma byc... u nich wszystko jest ok...Ja jestem z coatbridge, rodzilam 10 tyg temu w wishaw-polecam!, polozna mialam swietna nawet sama mnie odwiedzala po porodzie, ... zapraszam tez do siebie
jak nic nie macie to moge ci oddac telewizor 20 cali bo mamy na zbyciu, i wieże ktora byla na tym mieszkaniu, wlascicielka kazala ja wyrzucic a moze sie komus przyda...

moj ma wolne do 4 wiec leniu****emy i jezdzimy po wyprzedazach...
najsmieszniejsze ze robimy niespodzianke i lecimy w lutym do pl a nasze mamuski chca przyleciec 16 stycznia:)
 
Basienka dziekuje za propozycje,ale na szczescie jeden telewizor byl tutaj w mieszkaniu a jeden wyslalismy z pl :) w zasadzie z tym, ze nic nie ma chodzi bardziej o dywany, jakas wieksza ilosc kubkow itp bo sofe w salonie, lozka i szafy w sypialniach mamy :p musimy tylko dokupic jakies komody,dywany i stol do salonu bo mamy malutki tylko ;) wiec poki co nie jest tak zle, ale dziekuje :)
ja jutro dzwonie i probuje sie umowic na wizyte, moze w koncu uda mi sie dowiedziec ktory to tydzien i w ogole cokolwiek bo masakra jakas,jeszcze wczoraj wieczorem czulam klucie pod brzuchem i w ogole jesc nie moge co mnie strasznie dziwi...a powiedzcie mnie kobitki jakie tabletki, znaczy witaminy bralyscie tutaj w ciazy. bo w polsce bralam feminatal, tutaj pewnie go nie dostane...czy lepiej czekac na wizyte i jakies polecone od lekarza?
 
reklama
Do góry