reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy ze Szkocji

ja z pewnoscia jesli trafie na niezbyt mila polozna szybko ja zmienie bo z tego co sie orientuje mam taka mozliwosc. a wychodze z zalozenia, ze nie ide po to zeby sie denerwowac tylko po to zeby cieszyc sie z ciazy jeszcze bardziej :) w polsce po pierwszej wizycie zmienilam gina wiec tutaj tez nie bede robic podchodow :)
 
reklama
Ja w pierwszej ciązy mieszkałam na początku w Falkirk i tam na każdej wizycie była inna położna-średnio mi się to podobało ale tak mieli w tej przychodni. Potem na końcówkę p[rzeprowadziliśmy się do Glasgow i juz miałam tylko jedną położną do której chodziłam i byłam zadowolona.
Teraz też jest jedna i jestem zadowolona-super babka,miła,sympatyczna,na wszystkie pytania odpowiada,jak dla mnie super i nie narzekam. Oczywiście jak byłam w PL to usg obowiązkowo było bo tu tylko 2 przez całą ciążę robią.
 
Ja mialam ciaze zagrozona na poczatku wiec od razu polecialam do pl dopiero jak bylam w zaawansowanej ciazy wrocilam tutaj bralam leki ktore przepisal mi moj ginejolog z pl i dobrze wszystko sie skonczylo .Tutaj najgorsze jest tl ze jak cos sie dzieje na poczatku ciazy to nic nie robia.Mam nadzieje ze bedziesz miala fajna polozna
 
juz sie nasluchalam wlasnie, ze tutaj ciaza to nie choroba...w porzadku, w polsce tez nie traktuje sie jak choroby,ale jak cos sie dzieje to chyba by wypadalo pomoc, zbadac itd. ja np. nie pojmuje, ze przy pierwszej wizycie nie robi sie usg dopochwowego. ja przy pierwszej ciazy gdy tylko pojawilam sie u gina mialam zrobione usg zeby wykluczyc ciaze pozamaciczna oraz zeby sprawdzic czy bol jajnikow jest od czegos powaznego czy to zwykly "ciazowy" torbiel itd. juz nie wspomne o tym, ze tutaj poza badaniem moczu i krwi nie bada sie inna droga...troche chore jak dla mnie,ale na szczescie jest wyjscie ewakuacyjne w postaci wizyty w polsce i odwiedzenie zaufanego gina :)
 
O tak tak tak dwa dni w pracy odbębnione :-).
Karola nie martw się na pewno wszystko będzie dobrze. Ja zaszłam w ciążę w 3 miesiące po przylocie do Szkocji. Angielski był słaby nawet bardzo bym powiedziała. I na każdej wizycie byłam sama bez żadnego tłumacza. Jak nie rozumiałam prosiłam położną, żeby mi powtarzała i mówiła powoli i jakoś dałam radę. Poradzisz sobie. Tak jak dziewczyny piszą musisz być przygotowana na to, że tutaj opieka nad kobietą w ciąży jest zupełnie inna. USG 2 lub 3 razy przez całą ciąże. Jednak i tutaj rodzą się zdrowe i śliczniutkie dzieci bez komplikacji. Więc nastaw się pozytywnie i ciesz się rosnącym w Tobie maleństwem:-)
Joasia życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Dziewczyny (Joasia, IzabellL, Karola i Marlenka i kto jeszcze miałby ochotę) może spotkamy się w czwartek w następnym tyg na taką zbiorową kawkę??? Może być u mnie. Zapraszam.
 
tak sie zastanawiam nad wynajeciem mieszkania alvo domku czy ktoras wynajmuje lepiej przez agencje czy prywatnie od kogos bo na council nie ma co liczyc chodzilismy tyle razy i maja w nosie ze wilgoc jest i dzieci mi choruja jutro moj m idzie do city advice biuro i zobaczymy
 
reklama
karola ja tu przeszlam obie ciaze , w kazdej mialam tylko po 1 jednym skanie (+kolejne jak bylam w pl) na kazdej wizycie robia dokladnie to samo i pytaja dokladnie o to samo wiec idzie to zapamietac :-D na kazde twoje pytanie odpowiadaja tak ma byc albo ze to normalne wiec czasem szkoda nawet pytac o co kolwiek :szok:

dobrze ze ten dzien juz sie konczy- dominik poszedl mi spac 10 min temu :wściekła/y::szok: babcia jest i mysli gowniarz ze wszystko mu wolno , niewiem jak sobie poradze zeby zanow chodzil spac o 20

marlenka wydaje mi sie ze domek szybciej znajdziesz przez agencje , niewiem czy jest jakas roznica w tym czy to agencja czy prywatny wlasciciel- wynajmowalam i tak i tak i niewidze roznicy.. ile czekasz na mieszkanie juz? moze wstrzymaj sie jeszcze , a noz dostaniecie;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry